STYL FRANCUSKI

(18 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYL FRANCUSKI

Łazienka w stylu francuskim: jak ją urządzić? Paryskie inspiracje w nowej odsłonie

Łazienka w stylu francuskim: jak ją urządzić? Paryskie inspiracje w nowej odsłonie

Łazienka w stylu francuskim niemal z definicji jest niezwykle elegancka, a przy tym oczywiście funkcjonalna, bo Francuzi lubią wygodę. Musi więc być wyposażona komfortowo, nawet zbytkownie, jednak nieprzeładowana elementami wyposażenia czy wystroju. Podpowiadamy, jak urządzić pokój, salon czy buduar kąpielowy w stylu francuskim odczytanym na nowo.

Aranżacja wnętrz: styl francuski we wnętrzu i jego wyznaczniki

Aranżacja wnętrz: styl francuski we wnętrzu i jego wyznaczniki

Definiując styl francuski trzeba podkreślić, że utrzymane w nim projekty wnętrz są klasyczne i ozdobne... żeby nie powiedzieć - bardzo ozdobne. Styl francuski wywodzi się z baroku, a najważniejsza w nim jest oś symetrii „spinająca" poszczególne pomieszczenia. To właśnie ona wprowadza także harmonię do całej aranżacji wnętrza. Czym charakteryzują się wnętrza francuskie? Po czym poznać popularne "ludwiki"? Jakie kolory i dekoracje przyjmie w swe ramy styl francuski?

MM 8/2017 - Dom poza modą: Gabriela i Tomasz Kaźmierczakowie z Hecznarowic

MM 8/2017 - Dom poza modą: Gabriela i Tomasz Kaźmierczakowie z Hecznarowic

Gabrielę i Tomasza uwiodły dawne wnętrzarskie style. Inspirowani ulubionymi – francuskim i angielskim – stworzyli u siebie udany miks. – Fascynuje nas ich ponadczasowość, piękno detali i wyjątkowy klimat – mówią

Pałacowy wystrój: pomysł na stylowe wnętrza salonu i kuchni

Pałacowe wnętrza, to aranżacja w której pani domu udowadnia, że można mieszać i łączyć różne style w aranżacji. Czy w wystroju wnętrz można połączyć wizje domu na wsi i w mieście, wystrój inspirowany stylowymi wnętrzami francuskimi i angielskimi z naturalnością i prostotą oraz namiętnością do podróży? Tak. Oto stylowe wnętrza, które są dowodem, że to się udaje!

Aranżacja sypialni w stylu francuskim

Aranżacja sypialni w stylu francuskim ujmuje świetnym zestawieniem kolorów ścian, wyposażenia i dodatków. Sypialnia umieszczona jest na piętrze w domu jednorodzinnym, ciekawym elementem zwracającym uwagę są drzwi zaprojektowane przez architektkę.

Mieszkania w stylu francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim... Wnętrza inspiracje: 8 domów w różnych częściach świata

Wystrój wnętrz w styl francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim... czyli światowe inspiracje na wnętrza. Zaglądamy do mieszkań w różnych częściach świata. Odwiedzamy Paryż, Barcelonę, Berlin, Moskwę, Mediolan, Amsterdam, Warszawę, Rio de Janeiro, by zobaczyć, jak warunki klimatyczne i różnice kulturowe przekładają się na wystrój i wygląd wnętrz domów.

Wystrój wnętrz: tworzymy aranżację wnętrza w stylu francuskim

Jak stworzyć wnętrze w stylu francuskim? Francuski gust od wieków uważany jest za godny naśladowania, czy to w kwestiach modowych, czy w temacie aranżacji stylowych wnętrz. Bezpretensjonalny urok francuskiego wnętrza polega na gustownym zestawieniu rozmaitych mebli i elementów wyposażenia, które łączy wysmakowanie, a zarazem lekkość form, obfitości jasnych tkanin i eleganckich dodatków.

Eklektyczny salon z kuchnią i buduarowy klimat we współczesnym apartamencie

Mieszanka współczesnego neobaroku i wysmakowanego stylu francuskiego zdeterminowała aranżację współczesnego salonu z kuchnią. Eklektyczny salon z aneksem kuchennym otuliły wyszukane kształty mebli, zdecydowany kolor, akcent na detal i bogate dekoracje.

ŁADNE WNĘTRZA: jak urządzić wnętrze w stylu FRANCUSKIM? ZDJĘCIA

Styl francuski we wnętrzach to przede wszystkim swobodne połączenie starego z nowym oraz wdzięk i elegancja we wnętrzu. Artystycznie zestawione tkaniny i odrobina złocenia dodają wnętrzom w stylu francuskim ciekawego charakteru.

Świetne rozwiązanie do nieustawnej kuchni: styl francuski i zasłonki zamiast drzwiczek

Jasna kuchnia w stylu francuskim jest dość nieustawna, dlatego jej dobra aranżacja wymagała pomysłowości i inwencji. Gotowe meble połączono z robionymi na wymiar, a brakujące drzwiczki zastąpiono kolorową tkaniną.

Aranżacja sypialni: styl francuski. Sypialnia z wdziękiem

Elegancka i stylowa aranżacja sypialni w stylu francuskim budzi zachwyt. Subtelne kolory i wzory sprawiły, że sypialnia nabrała wdzięku, a odpoczynek w tak urządzonym wnętrzu jest przyjemnością. Taka aranżacja sypialni sposoba się szczególnie kobietom.

Styl francuski w aranżacji salonu: wdzięk i elegancja

Francja przez wieki wyznaczała mody i była synonimem wykwintu. Styl francuski w aranżacji salonu cechuje wdzięk i elegancja, ale również wygoda i luz. Nikt tak nonszalancko nie łączy antyków przekazywanych z pokolenia na pokolenie z rzeczami zupełnie zwyczajnymi, osiągając przy tym wrażenie niebywałego szyku.

Wnętrza w stylu francuskim: mieszkanie na warszawskim Powiślu

Styl francuski w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Wyjątkowe, stylowe wnętrza ponad stu metrowego mieszkania. W aranżacji zagościł styl francuski. Projektanci postawili na monochromatyzm. Zobacz niezwykły projekt autorstwa pracowni EG projekt!

Wybory naturalne

Czy można połączyć wizje domku na wsi i domu w mieście, wystrój inspirowany wnętrzami francuskimi i angielskimi z naturalnością i prostotą oraz namiętnością do podróży? Dom Joanny i Jacka jest dowodem, że to się udaje!

Aranżacja apartamentu w stylu francuskim w Trójmieście

Apartament wakacyjny w Trójmieście urządzony w znanym i lubianym stylu francuskim. Aranżacja wnętrz oparłą sie na trwałych i dobrych jakościowo materiałach wykończeniowych. Apartament jest więc i stylowy i funkcjonalny. Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ z wakacyjnego apartamentu w Gdańsku.

Srebrna gwiazdka: wnętrza w stylu francuskim w świątecznej odsłonie

Klasyczne wnętrza domu pod Warszawą nawiązują wystrojem do paryskich mieszkań. Prezentujemy ciekawą aranżację w świątecznej odsłonie, gdzie dominuje kolor szary, srebrny i biały.

Aranżacja wnętrz apartamentu w stylu francuskim

Ciekawa aranżacja wnętrz apartamentu na warszawskim Powislu. Pomysłem na aranżację wnętrz było takie zaprojektowanie przestrzeni i kolorystyki żeby podkreslić kolekcję obrazów i wyjątkowe widoki za oknem podkreślające wartość apartamentu.

Aranżacja kuchni w stylu francuskiej wsi

Aranżacja kuchni w stylu francuskiej wsi tchnie spokojem i świeżością. Wystrój kuchni utrzymany jest w ciepłych kolorach. Właścicielka wybrała apetyczne kolory lodów waniliowych i czekolady, dzięki czemu wnętrze kuchni jest ciepłe, przytulne i jasne. Taka kuchnia to sztuka dobrego życia...

Strona 1 z 1

1