SPRZĄTANIE

(27 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY SPRZĄTANIE

3. grudnia. Planujemy i rozdzielamy porządki domowe przed Bożym Narodzeniem pomiędzy domowników

3. grudnia. Planujemy i rozdzielamy porządki domowe przed Bożym Narodzeniem pomiędzy domowników

Święta Bożego Narodzenia to mnóstwo radości i przyjemności. Będzie tak, jeśli wcześniej zadbamy o porządki domowe. Wcześniej, czyli na początku miesiąca, możemy rozdzielić zadania pomiędzy wszystkich domowników. A jest kilka zadań, którymi możemy zająć się teraz, nie odkładając wszystkiego na ostatnią chwilę. Zobaczcie czym można zająć się teraz i kto powinien to zrobić!

Dom lśniący czystością: myjka do okien Kärcher

Dom lśniący czystością: myjka do okien Kärcher

Uwielbiamy sprzęty, które ułatwiają nam życie. Myjka do okien WV 2 Plus marki Kärcher jest ich nalepszym przykładem. Szybko i na błysk myje okna, lustra, płytki. Myjka otrzymała rekomendację miesięcznika M jak mieszkanie!

10 nietypowych zastosowań sody oczyszczonej

10 nietypowych zastosowań sody oczyszczonej

Sodę oczyszczoną znajdziemy w każdym mieszkaniu. Nie jest ona często używana do potraw, ale jej działanie w gospodarstwie domowym jest nieocenione. Zabija przykry zapach kalafiora podczas gotowania, możemy jej użyć zamiast proszku do pieczenia oraz pozwala pozbyć się kamienia z czajnika. Prezentujemy 10 nietypowych zastosowań sody oczyszczonej!

Sprzątanie domu: Czym usuwać plamy, jak czyścić domowe sprzęty - DOMOWE sprawdzone SPOSOBY

Sprzątanie domu często jest koniecznością, ale dzięki naszym poradom może być również skuteczne. Czym usuwać plamy z dywanów i jak dobrze wyczyścić domowy sprzęt? Przeczytaj nasze porady!

Sprzątaj naturalnie: ekologiczne środki czystości. Soda, sól i cytryna

Sprzątając dom nie musimy używać środków chemicznych. Ekologiczne środki czystości jak soda, sól i cytryna doskonale zastąpią ostre chemiczne preparaty. Przeczytaj, jak ich używać!

Porządki w garderobie i szafie

Jak przechowywać ubrania sezonowe w szafach i garderobach? Tkaninom przed sezonem przyda się zabieg odświeżający. Znamy na to sposoby.

Jak czyścić żelazko? Domowe sposoby czyszczenia żelazka

Jak czyścić żelazko? Mamy kilka domowych sposobów, dzięki którym w kilka chwil wyczyścicie przypalone żelazko. Żelazko jest jednym z podstawowych sprzętów używanych w każdym domu. Jak czyścić żelazko, aby znów wyglądało jak nowe? Co zrobić jeśli nasze żelazko z biegiem lat staje się brudne i przypalone?

7. grudnia. Rozprawiamy się z kurzem w trudno dostępnych miejscach!

Początek grudnia to czas intensywnych porządków domowych. Należy do nich także wycieranie kurzu z trudno dostępnych miejsc, na górze szaf, z książek oraz pod łóżkami i sofami. To już jedna z ostatnich takich czynności, po przeglądzie szafek kuchennych, myciu okien, praniu zasłon i firanek i czyszczeniu dywanów. To już ostatnie takie sprzątanie, teraz będzie łatwiej i przyjemniej. Nie zapomnijmy o obiecanej pomocy domowników!

5 grudnia. Okna, firanki, zasłony i dywany. Zdejmujemy, pierzemy, myjemy…

Koniec pierwszego tygodnia grudnia jest dobrym momentem do uporania się z męczącym i niezbyt przyjemnym sprzątaniem: myciem okien, zdejmowaniem oraz praniem firanek i zasłon.  Nie zapominamy oczywiście o żaluzjach, jesli posiadamy. Przyda się także odświeżenie dywanów. Korzystamy teraz oczywiście z zadeklarowanej  pomocy domowników lub pomocy z zewnątrz.

Domowe porządki: czym i jak sprzątać pokój niemowlaka?

Do czystości mieszkania, w którym ma pojawić się lub w którym już zadomowił się noworodek należy przyłożyć szczególną uwagę. Jednak nie wszystkie standardowe środki czystości są całkowicie neutralne dla zdrowia dziecka. Czym i jak powinniśmy więc sprzątać mieszkanie, a w szczególności pokój niemowlaka? Podpowiadamy, których detergentów lepiej unikać oraz jak w bezpieczny sposób dbać o czystość pokoju niemowlaka.

Odkurzacz centralny: zalety systemu odkurzania centralnego [WIDEO]

Odkurzacz centralny staje się coraz popularniejszym urządzeniem montowanym w nowo wybudowanych domach. Ułatwia on sprzątanie zarówno dużych, jak i małych przestrzeni. Jakie są zalety montowania systemu odkurzania centralnego?

Świąteczne porządki w 10 krokach: plan  sprzątania domu

Jeżeli już teraz zaczniemy świąteczne sprzątanie, do wigilii zasiądziemy spokojni i niezmęczeni, a dom będzie w Boże Narodzenie lśnił czystością. Zobacz, jak przygotować się na święta i nie zwariować. Świąteczne porządki w 10 krokach: przygotuj plan sprzątania domu.

Stylowe szuranie

Szurając tu, szurając tam, znaleźliśmy kilka typów, które bezwarunkowo można wziąć od pantofel. Oczywiście mamy na myśli wycieraczki.

Skuteczne sprzątanie wg Marie Kondo i zasad minimalizmu. Co warto wyrzucić, co zostawić?

W porządkowaniu najważniejsze nie jest podejmowanie decyzji o tym, co wyrzucić, ale co zatrzymać przy sobie – tak do swojego pomysłu, znanego jako metoda KonMari, przekonuje Marie Kondo, współczesny autorytet w dziedzinie domowych porządków. Z metody KonMari na uporządkowanie najbliższego otoczenia wynikają proste a skuteczne zasady utrzymania porządku w mieszkaniu.

Czysty dom to zdrowy dom: sposoby na efektywne sprzątanie domu

Czysty i zdrowy dom to priorytet życia rodzinnego. Jak efektywnie sprzątać mieszkanie by skutecznie pozbyć się uciążliwych alergenów i groźnych dla zdrowia bakterii? Podpowiadamy jak i czym sprzątać dom, by żyć zdrowo (i zanadto się nie zmęczyć).

Domowe sposoby: jak mieć zawsze czyste mieszkanie?

Jak mieć zawsze czyste mieszkanie? Co zrobić, by nie spędzać całego weekendu na wielogodzinnym sprzątaniu, a sezonowe porządki nie przerażały nas ogromem zadań? Mamy na to sposób! Poznaj kilka drobnych nawyków, po wprowadzeniu których Twoje mieszkanie zawsze będzie czyste, schludne i gotowe na podjęcie nawet niezapowiedzianych gości!

Nowoczesny odkurzacz: sprzątanie coraz łatwiejsze

Wybieramy nowoczesny odkurzacz. W sprzedaży pojawiają się nowe urządzenia, których zadaniem jest ułatwianie nam sprzątania. Czy warto wymienić stary odkurzacz? Często się zastanawiamy czy nowa funkcja to na pewno coś praktycznego czy tylko gadżet, bo co można by jeszcze ulepszyć w odkurzaczu?

Świąteczne porządki - 12 kroków do czystego mieszkania

Świąteczne porządki – jak je zorganizować, by się nie zamęczyć? Warto poznać zasady, które pomogą dobrze zorganizować sprzątanie domu i uniknąć przemęczenia.

Narzędzia do wiosennych porządków

Nowa seria narzędzi do sprzątania hiszpańskiej firmy Vigar w wiosennej szacie na pewno przyda się w każdym domu.

Domowe porządki w łazience: sprzątanie łazienki od podstaw

Sprzątanie łazienki od podstaw, czyli domowe porządki w łazience! Czysta łazienka to nie tylko estetyczne wnętrze, ale przede wszystkim bezpieczne. Higiena w łazienkowym wnętrzu to podstawa. Z uwagi na to, zanim zabierzemy się za sprzątanie łazienki, warto poznać zasady łazienkowych porządków. Czym i jak sprzątać łazienkę? Prezentujemy ABC porządków w łazience.

Odkurzacz z morza

Electrolux prezentuje pięć odkurzaczy, których obudowy wykonano z odpadów plastikowych zebranych z mórz i oceanów. To kolejny etap projektu Odkurzacz z morza (Vac from the Sea), który ma na celu zwrócenie uwagi na plastikowe śmieci zalegające w zbiornikach wodnych oraz zachęcenie do recyklingu tworzyw sztucznych.

Cichy odkurzacz

Dla wszystkich zmęczonych odgłosami pracującego odkurzacza, SAMSUNG wprowadza na rynek nowe, cicho pracujące modele Silky.

Jak myć okna? Prosty sposób na czyste okna bez smug!

Czyste okna bez smug to marzenie każdej perfekcyjnej pani domu. Jeśli mycie okien dotychczas wymagało sporo pracy - koniecznie skorzystajcie ze sprzętu ułątwiającego życie. Z myjką do okien Kärcher w kilka chwil umyjecie okna, lustra i płytki!

Perfekcyjny salon: czyste i lśniące okna w salonie. Jak to zrobić?

Salon jest jednym z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w mieszkaniu, dlatego warto zadbać o to, aby panował w nim porządek. Jeśli chcecie mieć perfekcyjnie czyste okna, ale nie lubicie tracić czasu na ich mycie, doskonałym rozwiązaniem będzie korzystanie z myjki do okien Kärcher!

Jak dobrze składać skarpetki? Na pewno nie kulkę! Zdziwisz się jakie to praktyczne

Mylisz się, jeśli składasz skarpety w kulkę! Zobacz, jak prawidłowo robi to Marie Kondo, autorka bestsellerowego poradnika o porządkowaniu domu. Marie ma sposób, który nie niszczy skarpet i pozwala zaoszczędzić miejsce. Zobacz Wideo!

Strona 1 z 2

1 2