ŚCIANY

(19 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY ŚCIANY

Posadzki i ściany od podstaw - remontowe ABC

Posadzki i ściany od podstaw - remontowe ABC

To baza aranżacyjna, której strona praktyczna jest równie ważna jak wizualna. Podpowiadamy, o czym warto wiedzieć, nawet gdy zlecasz prace fachowcowi. Dzięki temu ominiesz rafy na drodze do spektakularnego efektu.

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne

Niewątpliwą zaletą tynków dekoracyjnych jest różnorodność faktur, jakie można uzyskać na ścianie. Zależą one od rodzaju tynku, metod nakładania i fakturowania, a niekiedy także od inwencji wykonawcy.

Naprawa pękniętego tynku. Rysy na ścianie

Naprawa pękniętego tynku. Rysy na ścianie

Naprawa pękniętego tynku nie jest sprawą prostą. Nieumiejętne zaklejenie spowoduje, że rysa na ścianie pojawi się na nowo.

Ładne dekoracje ścian: kwiaty. Ciekawy pomysł na ścianę

Tegoroczny kwiatowy trend modnie wpisuje się także w dekoracje ścian. Kwiaty na ścianach zdobią salony, kuchnie i sypialnie – a dekoracje ścian z kwiatowym motywem wyglądają ciekawie i przytulnie.

TAPETY / TAPETOWANIE: Tapety w modne wzory

Tapety i tapetowanie wciąż są modne. Nic dziwnego, że w sklepach możemy przebierać wśród mnóstwa gatunków, kolorów, wzorów i faktur. 

Efektowne powierzchnie, czyli fototapety

Bujna roślinność, zabytkowa ulica, a może panorama miasta lub buddyjska świątynia? Ściana ozdobiona za pomocą tapety może wyglądać bardzo oryginalnie, zwłaszcza, gdy do jej wykonania posłużymy się samodzielnie wykonanym zdjęciem.  Fototapety zagościły na dobre nie tylko w salonach czy sypialniach, lecz także kuchniach i łazienkach.

Dekoracja ścian: radzimy jak zamontować sztukaterie. SZTUKATERIE ZDJĘCIA

Sztukaterie przechodzą swój kolejny renesans w dekoracji ścian. Podpowiadamy, jak je zamontować, aby stały się prawdziwą ozdobą wnętrza. Sztukaterie ZDJĘCIA

MALOWANIE ŚCIAN a ALERGIE: Ściany w dziecięcym pokoju

Jaka powinna być idealna ściana dziecięcego pokoju? Nie tylko pomalowana na ulubiony kolor dziecka, ale przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości i gwarantująca zdrowie mieszkańca pokoju, czyli hipoalergiczna. Zobacz inspiracje i porady jak pomalować ściany w pokoju dziecięcym.

Meble i przedmioty w paski

Chcesz odmłodzić wysłużony mebel albo przedmiot? Pomaluj go w paski! Stanie się kolorowy, atrakcyjny, a przede wszystkim... nowy!

Wzory i faktury z rolki: tapeta na każdą okazję

Tapety znowu są modne. Można je kłaść wszędzie – w wilgotnych pomieszczeniach, w miejscach narażonych na zabrudzenie, a nawet na suficie.

Kolorowe ściany: innowacyjny projekt wnętrza

Jest wiele sposobów wykończenie ściany, jednak nadal najpopularniejsze jest ich malowanie. Białe, gładkie ściany odeszły już w zapomnienie. W tej chwili prawie każdy projekt wnętrza sprawia, że nasze mieszkania zdobią kolory i ciekawe faktury.

Malowanie ścian: W mocy fioletu

Jeśli mieszkasz wśród białych ścian, najwyższy czas na kolorystyczną rewolucję.

Wnęka: jak ją wykorzystać we wnętrzu

Wnęka we wnętrzu może pełnic różne funkcje. Dekoracyjne, jeśli wnęka będzie oprawą dzieła sztuki, rodzinnej fotografi czy kolekcji ozdobnego szkła. Praktyczne, jeśli zrobimy w niej półki i wykorzystamy zamiast regału, np. biblioteki. Wnęka podświetlona wygląda efektownie we wnętrzu.

Wielki powrót tapety

Co wyskakuje po wpisaniu w Google słowa „tapety”? Młodzi użytkownicy sieci odpowiedzą: „Jak to co? Wiadomo – obrazki do umieszczenia na pulpicie komputera lub komórki”. Znak czasów... Cóż jednak mają one wspólnego z tymi tradycyjnymi?

Ściany w pokoju dziecięcym: bajkowe fototapety!

Fototapety z ulubionymi motywami z bajek są niezwykle lubiane przez dzieci. Znakomicie sprawdzają się zarówno w pokojach dziecięcych jak i młodzieżowych. Wysoka jakość tworzywa oraz żywe, intensywne kolory fototapet pozwalają zanurzyć się w krainę wyobraźni...

Jak wykończyć ściany. Ciekawe aranżacje wnętrza

Ściany wychodzą z ukrycia. Niezaleznie czy do wykończenia użyte zostały tynki dekoracyjne, farby, tapety, czy płytki ceramiczne, ściany przestały być tłem i stały się głównymi bohaterkami.

Malowanie ścian. Ściany lubią zmiany

Malowanie ścian to dobry sposób na szybką zmianę wsytroju wnętrz. Jeśli wprowadzisz żywy kolor przynajmniej na jedną ścianę, twój pokój z miejsca zyska na urodzie. Wyraziste kolory wnętrz potrafią poprawić proporcje salonu czy kuchni. Zobacz kolory ścian po zmianach.

Ciekawe faktury ścian: gładka czy ściana-dekoracja? Radzimy jak dekorować ściany

Czy ściana ma być gładkim neutralnym tłem, czy może ozdobą? Podpowiadamy, jakie dekoracje ścian wyglądają ładnie we wnętrzach domów. Ciekawe pomysły na dekoracje ścian egzotycznym fornirem, kamieniem, tapetą i betonem strukturalnym.

Ściany:  jakie kolory pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych?

Kolory ścian wynikają z indywiduwalnych preferncji każdego z nas. Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo dobrać kolory i dekoracje ścian, aby wnętrza nie były nudne i blade. Radzimy, jakie kolory ścian stosować we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych.

Strona 1 z 1

1