SCHODY

(18 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY SCHODY

Schody w domu – najpopularniejsze materiały i wymiary, jakie schody są wygodne i bezpieczne?

Schody w domu – najpopularniejsze materiały i wymiary, jakie schody są wygodne i bezpieczne?

Schody w domu to istotny element wyposażenia wnętrza, który powinniśmy zaplanować już na etapie projektowania domu. Stojąc przed wyborem schodów do domu, często zastanawiamy się, jaki materiał będzie najlepszy i jakie wymiary schodów zapewnią maksymalną wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. W tym artykule odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące schodów w domu.

Miejsce pod schodami: 4 pomysły jak je zagospodarować. Przechowywanie w obrębie schodów

Miejsce pod schodami: 4 pomysły jak je zagospodarować. Przechowywanie w obrębie schodów

Miejsce po schodami warto dobrze wykorzystać i zagospodarować. Przestrzeń pod schodami to świetne miejsce na schowki. Oto 4 propozycje jak twórczo zagospodarować przestrzeń pod schodami w domu - przechowywanie w obrębie schodów podpowiedzi architektki.

Schody we wnętrzu: jak zaaranżować przestrzeń pod schodami?

Schody we wnętrzu: jak zaaranżować przestrzeń pod schodami?

Schody we wnętrzu to nie tylko element ciągu komunikacyjnego, ale także fragment wystroju. Przestrzeń pod schodami to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Ze względu na nieregularny kształt przestrzeni pod schodami, aranżacja tego miejsca wymaga nie lada pomysłowości. Przy odrobinie kreatywności, w miejscu pod schodami możemy zaaranżować jednak funkcjonalną przestrzeń, którą dostosujemy do indywidualnych potrzeb. Jak to zrobić?

Balustrady schodów: szlachetna oprawa schodów i ich funkcjonalność [WIDEO]

Balustrady, oprócz aspektu dekoracyjnego, wyróżniają się także stroną praktyczną. Balustrada nie tylko ułatwia bezpieczne poruszanie się po schodach, ale jest jednocześnie stylową i szlachetną ich oprawą. Z czego może być wykonana balustrada we wnętrzu, a z czego balustrada zewnętrza? Jakie rodzaje balustrad cieszą się największą popularnością?

Projekt salonu z biblioteką i schodami. Pomysłowe i nietypowe rozwiązanie 2w1!

Jak dobrze wpisać w projekt salonu otwarte schody i bibliotekę? Czy aranżacja salonu zyska na wprowadzeniu takich architektonicznych elementów? Zobaczcie projekt salonu w stylu nowoczesnym z biblioteką zintegrowaną ze schodami!

Aranżacja salonu ze schodami: cegła, kolory Maroka i styl skandynawski

Połączenie przytłumionej kolorystyki błękitów, indygo i umbry w monochromatycznym otoczeniu białych ścian i szarych podłóg, dało niezwykłą propozycję aranżacji salonu z otwartymi schodami. Barwny dywan w egzotyczną mozaikę wcale nie gryzie się z surową fakturą cegły na ścianie i koronkowym wzorem gresu. Kluczem do ich wzajemnego dopasowania jest szlachetność materiałów, z których zostały wykonane – naturalna wełna, wypalana glina i szlachetny gres.

Budowa schodów drewnianych: o czym trzeba pamiętać decydując się na drewniane schody [WIDEO]

Schody drewniane niezmiennie od lat cieszą się ogromną popularnością. Mogą opierać się one na metalowej konstrukcji, łączyć z elementami szkła hartowanego lub w całości być wykonane z drewna. O czym warto pamiętać decydując się na drewniane schody w domu czy mieszkaniu? Poznajcie porady naszego eksperta!

Nowoczesne wnętrza: jak zachować przestrzeń w domu nie rezygnując z kolorów? Galeria zdjęć!

Jasna i przestronna aranżacja wnętrza domu. Styl nowoczesny pozwolił na zachowanie wyjątkowej przestrzeni. Nowoczesne wnętrza i wyjątkowe schody utrzymane w neutralnej kolorystyce stają się idealnym tłem dla akcentów w kolorach podstawowych. Zobaczcie galerię zdjęć wnętrza domu w stylu nowoczesnym.

Schody: praktyczny element kompozycyjny aranżacji wnętrz

Schody we wnętrzu coraz częściej wysuwają się na plan pierwszy aranżacji. Czas, kiedy pełniły one jedynie funkcję użytkową już dawno minął. Teraz coraz częściej schody stają się jednym z elementów kompozycyjnych aranżacji wnętrza i są jednocześnie dekoracją urządzanej przestrzeni.

Balustrada: ciekawy akcent we wnętrzu i oprawa schodów

Balustrada schodów nie jest nieodłącznym ich elementem, zwłaszcza w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach spotyka się jej brak. Jednakże zwiększa ona poczucie bezpieczeństwa, nawet jeżeli z niej nie korzystamy. Balustrada może być jednym z głównych elementów dekoracyjnych we wnętrzu, zatem warto zastanowić się nad jej projektem.

Schody. Co zrobić, by schody w domu były i wygodne i piękne?

Schody w domu lub w piętrowym apartamencie, to rzecz absolutnie niezbędna. Tylko jak to zrobić, by wymarzone schody były i ładne i wygodne? Czy schody umieścić w holu czy w salonie? Czy schody mają być dekoracyjnym detalem architektonicznym, czy zamknąć je w klatce schodowej? Jak widać trzeba znaleźć odpowiedzi na sporo niełatwych pytań. Pokazujemy kilka inspirujących zdjęć z ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami dotyczącymi schodów w mieszkaniu.

Stopnie na szóstkę. Jakie wybrać schody

Projektantka Justyna Smolec podpowiada, jakie schody wybrać, by połączyć parter ze strychem w nowoczesnym wnętrzu.

Duży dom urządzony funkcjonalnie i z dbałością o szczegóły

W trzystumetrowym domu pod Warszawą przenikają się nie tylko przestrzenie funkcjonalne, ale także kulturowe. Lekkość orientalnego stylu współgra z zachodnioeuropejską solidnością.

Mieszkanie dla rodziny. Otwarta kuchnia, modne wyposażenie i ponadczasowe rozwiązania

Aranżacja wnętrza zaproponowana przez architektów z pracowni 28 Form sprzyja byciu razem. Na dole znajduje się otwarta przestrzeń salonu z kuchnią, na górze jest część prywatna z sypialniami. Założeniem projektu mieszkania we wrocławskim apartamentowcu było stworzenie komfortowej przestrzeni dla każdego domownika.  

Schody w domu: galeria zdjęć i inpsiracji na domowe schody

Schody w domu powinny być bezpieczne, wygodne i… piękne. Skorzystajcie z naszych wskazówek i obejrzyjcię galerię zdjęć wnętrz z ładnymi schodami wewnętrznymi - ułatwi wam to atrakcyjne zaaranżowanie holu ze schodami w roli głównej.

Otwarta na przyszłość aranżacja salonu z kuchnią. Inspiracja!

Ciekawa aranżacja wnętrza salonu z kuchnią zaprojektowanych tak, by nie wyglądały na zaprojektowane na zawsze. Czarne schody są jednym z niewielu nowoczesnych elementów w tym projekcie.  Właścicielowi mieszkania zależało, żeby projekt pozostał otwarty, tak aby istniała stała możliwość dokładania nowych mebli lub ich wymiany.

Mieszkanie dwupoziomowe: wybieramy schody gotowe

Mieszkanie dwupoziomowe jest namiastką domu oraz marzeniem wielu osób. Schody w mieszkaniu, które ma dwie kondygnacje, odgrywają niezwykle ważną rolę. Powinny być wygodne, bezpieczne oraz pasować wyglądem do wystroju wnętrza. Schody gotowe, oferowane przez producentów, są dostępne w wielu kształtach i kolorach - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Urządzamy SALON. Schody w salonie

Decydując się na salon połączony z przedpokojem, musimy mieć świadomość, że zupełnie zmieni się tradycyjna rola schodów i poszczególnych wnętrz. Schody w salonie oprócz praktycznej funkcji, mogą być też jego ozdobą. Taka aranżacja salonu musi być dobrze zaplanowana. Schody w salonie to częsty problem w mieszkaniach dwupoziomowych.

Strona 1 z 1

1