REMONT

(63 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY REMONT

Praktyczny PORADNIK dla remontujących: nie taki remont straszny jak go malują

Praktyczny PORADNIK dla remontujących: nie taki remont straszny jak go malują

Jak uniknąć wielu remontowych wpadek? Jak urządzić ponadczasowe wnętrze? Dlaczego warto zatrudnić architekta? Co zrobić z dziećmi w czasie remontu? Praktyczny poradnik we współpracy z blogerami odpowie na te, i wiele innych remontowych pytań!

Remont mieszkania komunalnego. Czy można odzyskać pieniądze zainwestowane w mieszkanie?

Remont mieszkania komunalnego. Czy można odzyskać pieniądze zainwestowane w mieszkanie?

Odbierając mieszkanie komunalne mamy prawo do jego wyremontowania. Co w przypadku kiedy mieszkanie zostaje nam odebrane? Czy mamy szansę odzyskać pieniądze zainwestowane w remont mieszkania? Na jakiej podstawie mogą być zwrócone koszty poniesione na remont? Mamy dla Was odpowiedź na wszystkie pytania!

Wspólne dzieło

Wspólne dzieło

To wiejski domek otoczony zapachem lasu – mówią Jolanta i Paweł. Zatopiony w morzu zieleni i kwiatów został przez nich odnowiony własnymi siłami. Jego drzwi są zawsze otwarte, a wnętrza wypełnione dziecięcą radością oraz sporą gromadką zwierzaków

Loft na poddaszu

Niezamieszkały od kilkudziesięciu lat strych długo czekał na swoje pięć minut. Dzięki Katarzynie i Rafałowi stał się przestronnym mieszkaniem pełnym dizajnerskich smaczków

Chodź, pomaluj mój świat

Na starcie dom był całkowicie pusty. Musiały wystarczyć dwa łóżka – jedno dla nich, drugie dla synka. Rekompensatą dla pustej przestrzeni była wdzierająca się przez okna wiosna. – Trudno sobie wyobrazić piękniejszy początek – mówi z uśmiechem Agnieszka

Żyjemy w symbiozie

My kształtujemy nasze wnętrza, a potem one kształtują nas – dla Agaty ta myśl W. Churchilla okazała się dobrym mottem w procesie tworzenia domu, a ponadto była trafną przepowiednią zawodowej rewolucji

Dom Bezarchitekta.pl

Anna i Łukasz przyjaźnią się od dziewięciu lat, od siedmiu są parą, a od dwóch – małżeństwem. Swój dom w Łodzi urządzili sami, bez architekta… Efekt? Przestrzeń wygodna, nieprzeładowana, harmonijna i urokliwa

Szlachetna elegancja

Dla Elżbiety najważniejszy był stół. Duży i solidny, by pomieścić rodzinę oraz przyjaciół. Stał się punktem wyjścia dla projektu wnętrza i zadecydował o układzie pomieszczeń.

MM 11/2018 - Co to jest Zopocie?:  Katarzyna Majsterek i Michał Sporoń

To nasz pomysł na życie – mówią Katarzyna i Michał. – To dom, który sami wymyśliliśmy. Tu odpoczywamy i żyjemy razem, niepodzieleni ścianami.

MM 3/2018 - Kratka na salonach: Anna i Paweł Matuszewscy

Mieszkanie Anny i Pawła jest maleńkie, ale za to sprytnie zaaranżowane i urządzone z wielką pasją. Zobaczcie, jak z 33 m2 dla singla powstało lokum dla czteroosobowej rodziny!

MM 10/2018 - Udany mariaż: Agata Ligenza

Kombinację kobiecych detali, rodzinnych pamiątek i mebli z duszą Agata ujęła w proste biało-czarne ramy. W ten sposób połączyła swoje dwie natury oraz damsko-męskie światy domowników.

MM 9/2018 - Na wsi życie cudowne: Małgorzata Staszczak-Ciałowicz

Małgorzata i Zbigniew od zawsze mieszkali w Krakowie. – Aż tu nagle, 10 lat temu, zapragnęliśmy… domu na wsi – mówią. – I krok po kroku osiągnęliśmy cel!

MM 8/2018 - Siedlisko w Studzienkach: Patrycja Cywińska-Gacka i Michał Gacka

W tym domu i otoczeniu Patrycja i Michał zakochali się od pierwszego wejrzenia. – To musi być nasze! – pomyśleli. Stanęli na głowie i… mieszkają tu już trzeci rok. Stworzyli miejsce unikalne – pełne muzyki, rodzinnego ciepła i niepowtarzalnego uroku.

MM 6/2018 - Na skraju lasu: Dominika i Dariusz Szymkowscy

Gdy Dariusz całymi dniami doglądał budowy, Dominika buszowała po sklepach i zamawiała meble oraz dodatki. W ten sposób udało im się postawić i wykończyć dom w zaledwie kilka miesięcy! Stoi pod lasem w Puszczykowie, niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego.

MM 6/2018 - Dom nad rozlewiskiem: Marzena i Adam Żemojcin

Marzena chętnie wraca myślami 30 lat wstecz.– Na początku było źródło, obok stary sad, a ponad wszystkim skały. Postanowiliśmy stworzyć tu swoje miejsce na ziemi – mówi o domu w Gackach.

MM 5/2018 - Dom w skali mikro: Aleksandra Remiszewska

Ola i Sebastian nie lubią rozmachu, więc decydując się na budowę domu, świadomie wybrali niewielki projekt. Na 80 m2 z powodzeniem zmieścili cały swój świat.

MM 3/2018 - Mój biały domek: Justyna Majewska

To nazwa bloga Justyny Majewskiej z Gliwic i… kwintesencja wszelkich opisów jej lokum! Ale spotkamy tu ciekawe rozwiązania: ładnie wykorzystane drewno, zaskakująco zestawione detale, plamę koloru. A wszystko dla zyskania indywidualnego klimatu i przytulności

MM 2/2018 - Wizyta na Kazimierzu: Agata i Wojciech Niedzielowie

Choć Agata i Wojciech na stałe mieszkają w Gorlicach, nie wyobrażają sobie życia bez Krakowa. Mają wielki sentyment do miasta, w którym studiowali. Postanowili kupić tu niewielkie mieszkanie w starej kamienicy. Zatrzymują się w nim wraz z dziećmi, kiedy tylko pozwala im na to czas

MM 1/2018 - W sercu Powiśla: Magdalena Lehmann

Po przeprowadzce z Krakowa do Warszawy Magda stale trafiała na mieszkania w nowym budownictwie. Jednak obiecała sobie, że znajdzie dla rodziny klimatyczną kamienicę. I słowa dotrzymała!

MM 1/2018 - Z pokolenia na pokolenie: Ewa Cendrowska

To mieszkanie we wrocławskiej kamienicy należało do dziadków pana domu niemal od wojny. Kilka lat temu przejęli je  Ewa i Jakub, a wraz z młodą rodziną we wnętrza wstąpił nowy duch!

Remont kuchni: jak wybrać blat kuchenny? WIDEO

Wybór idealnego blatu do kuchni wcale nie jest łatwy! Zwracamy uwagę na jego funkcjonalność, odporność na zarysowania i oczywiście estetykę. Zobaczcie czym kierowować się się wyborze blatu kuchennego!

MM 10/2017 - Mieszkać po swojemu: Karolina Budniak z Otwocka

Karolina kupiła mieszkanie z drugiej ręki i zdawało się, że wystarczy je pomalować. Nic z tego! Gospodyni z pasją wnętrzarską zarządziła totalną przebudowę. Prawie wszystko zrobili z mężem sami. Zobaczcie efekt!

MALOWANIE ŚCIAN dla początkujących: jak pomalować ściany w 5 krokach. PORADNIK

Malowanie ścian w mieszkaniu możemy zrobić samodzielnie, bez wynajmowania drogich fachowców i bałaganu w domu. W 5 krokach wyjaśniamy w jakiej kolejności wykonać malowanie ścian w pokoju.

MM 11/2017: Bardo bardzo kochane: Katarzyna i Arkadiusz Kowalczykowie z Barda

Miasteczko Bardo leży w uroczej Kotlinie Kłodzkiej.To tu stał zapomniany i zrujnowany budynek… – 10 lat czekał na nowego gospodarza – mówi Kasia. – Pod naszą ręką rozkwitł. Nie wyobrażamy sobie życia w innym domu i innym mieście!

MM 10/2017 - Z miłości do sztuki: Mariola Ślepowrońska z Gdańska

Mariola urządziła swój nowy dom w niewiele ponad trzy miesiące. Inspiracją były dla niej ukochane obrazy oraz wymarzone marokańskie płytki, które nadały ton całemu wnętrzu.

Strona 1 z 3

1 2 3