PLAKATY

(17 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY PLAKATY

Projekt łazienki z prywatną galerią plakatu: wnętrze w klimacie retro

Projekt łazienki z prywatną galerią plakatu: wnętrze w klimacie retro

Małgorzata pochodzi z Gdyni, do Warszawy przywiodła ją praca. Mieszka tu z Jarkiem oraz dwoma czarnymi kotami. Wiedząc, że para kolekcjonuje sztukę oraz stare meble projektantki z pracowni Qbik Design zaproponowały, żeby temat wystroju łazienki nawiązywał do ich pasji i przywodził na myśl miłe wspomnienia.

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawa przedłużona do 31 sierpnia

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawa przedłużona do 31 sierpnia

Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie to najstarsze i jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wydarzeń artystycznych poświęconych plakatowi. 9 czerwca 2018 roku, po 2 dniach obrad, ogłoszono nagrodzonych. Czas więc poznać tegorocznych mistrzów plakatu!

DEKORACJE ŚCIENNE: Co powiesić na ścianie zamiast obrazu

DEKORACJE ŚCIENNE: Co powiesić na ścianie zamiast obrazu

Domową galerię można urządzić na wiele sposobów. Nie zawsze na ścianie muszą wisieć olejne obrazy w ciężkich złoconych ramach... Można zrobić dekorację z pocztówek lub plakatów.

Plakaty filmowe: pomysł na dekorację wnętrza dla fanów kina

W historii kultury zapisały się nie tylko znakomite produkcje kinematograficzne, lecz także towarzyszące im plakaty filmowe. Dla wytrawnych kinomanów stanowią one świetny pomysł na dekorację wnętrza. Sprawdź, jak dobierać i eksponować plakaty filmowe, by pasowały do stylu aranżacji i cieszyły oko.

Dekoracja ścian: plakat jest dobry na wszystko! INSPIRACJE!

Często szukamy pomysłu jak wykończyć białą ścianę? Jaka dekoracja ściany sprawdzi się w kuchni, a jaka w przedpokoju mieszkania w stylu nowoczesnym lub retro? Niewątpliwe wyjątkową dekoracją ścian są plakaty. Przygotowaliśmy kilka INSPIRACJI z plakatami w tle!

Nowe mieszkanie: co powiesić na pustej ścianie?

Jak udekorować pustą ścianę w nowym mieszkaniu? Co powiesić na pustej ścianie? Jakie kryteria przyjąć i co wybrać? Jeśli nie chcesz paść ofiarą banalnych dekoracji ściennych z bezdusznych marketów, zainspiruj się naszym PRZEWODNIKIEM. Co powiesić na pustej ścianie? Oto gotowe odpowiedzi!

Dekoracja ścian z przesłaniem: plakaty, grafiki, napisy, czyli coś do naklejenia i wyklejenia

Plakat, napis i naklejka, czyli wypisz wymaluj osobiste dekoracje ścian. Dekoracja ścian niejedno ma imię. Czasem to jedynie tło dla aranżacji wnętrza, nieraz jednak jest jego głównym wyznacznikiem i elementem, który decyduje o ostatecznym wyrazie projektu wnętrza. Dekoracja ścian może bawić, zdobić, inspirować, motywować. Prezentujemy aranżacje wnętrz, w których pierwsze skrzypce gra ściana z przesłaniem.

Dekoracja ścian: plakat zamiast obrazu

Jeśli wydaje ci się, że obraz to jedyny słuszny rodzaj dekoracji ścian, który sprawia, że wnętrze nabiera kunsztownego, a zarazem oryginalnego charakteru, jesteś w błędzie! Teraz nadchodzi czas plakatów w roli głównych dekoracji wnętrz. Oto galeria 12 przykładowych aranżacji wnętrz z użyciem plakatów.

Plakat na ścianie. Czy to sztuka warta uwagi? Oczywiście, że tak!

Plakaty jako dekoracja ścian i wnętrza? To bardzo dobry pomysł. Dobry plakat zawsze jest wart uwagi. Jak dobrać odpowiedni plakat do swojego wnętrza? Czym się kierować: gustem, zainteresowaniami czy kolorem? Czy istnieją trendy mówiące co warto lub co wypada mieć teraz na ścianie?

Jak powiesić obraz, plakat, zdjęcia. Dekoracje ścian

Chcesz ozdobić ściany, zastanawiasz się jak powiesić obraz, plakat, czy zdjęcia na ścianie. Wybraliśmy zdjęcia wnętrz i inspiracje na dekoracje ścian. Wieszamy na ścianie obraz, plakat, zdjęcia i podpowiadamy jak je wyeksponować, by były ładnym dopełnieniem wystroju wnętrza.

Brooklyn, moja miłość. Mieszkanie w Nowym Jorku

Romantyczna historia o spełnionych marzeniach. Agnieszka, studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim, pojechała na wakacje do Pragi. Tam spotkała swoje przeznaczenie. Męża Aarona, Nowy Jork - ciekawe miasto do życia, nowy zawód, który ją fascynuje i dom, którego urządzanie jest dla obojga świetną zabawą.

POKÓJ NASTOLATKÓW - JAK URZĄDZIĆ: Dodatki w stylu pop-art

Pokój młodzieżowy, dla nastolatków, urządzono w stylu komiksowym. Kolorowe dodatki w styl pop art to motywy naśladujące komiksy i reklamy. Fotel z komiksową tapicerką może być zabawnym akcentem stylistycznym we wnętrzu. Elementy komiksu mogą też zagościć na ścianach i podłodze, nadając im humorystyczny charakter.

Pomysł na dekorację ścian: wieszamy plakat

Ozdabianie ścian mieszkania może być świetną zabawą, zresztą gołe ściany wyglądają dość smutno. Zastanówmy się w jaki sposób, nie mając w zanadrzu Kossaka czy Picassa możemy udekorować pięknie i nietypowo nasze wnętrza.

Psychodelia czy romantica: Aukcja Plakatu i Aukcja Grafiki w DESA Unicum

Słynny, poszukiwany przez kolekcjonerów plakat Jana Lenicy do opery „Wozzeck” Albana Berga z 1964 roku będzie licytowany na Aukcji Plakatu 26 stycznia w DESA Unicum w Warszawie. Wśród artystów także Jan Młodożeniec i Henryk Tomaszewski. Tego samego wieczoru odbędzie się Aukcja Grafiki, gdzie zostaną zaprezentowane prace Stażewskiego, Stryjeńskiej, Nowosielskiego, a także Modiglianiego, Picassa i Chagalla.

Plakat cię urządzi

Plakat pozwoli łatwo, niebanalnie, a na dodatek niedrogo zmienić wystrój mieszkania, i to niezależnie od tego, czy lubisz styl romantyczny, czy nowoczesny.

Dodatki do pokoju dziecięcego: plakaty z filmów animowanych

Aranżacja pokoju dla dziecka to duże wyzwanie. Oprócz mebli ważnym elementem wystroju pokoju dziecięcego są dodatki. To one przyciągają uwagę i pobudzają kreatywność naszych pociech. Bardzo efektownym i jednocześnie najprostszym sposobem na dekoracje pokoju dla dziecka są grafiki i plakaty powieszone na ścianie!

Jak dobrać plakat?

Jaki jest klucz właściwego doboru plakatu do wnętrza? Czym należy się kierować? Gustem, zainteresowaniami czy kolorem? Co wypada dzisiaj mieć na ścianie?

Strona 1 z 1

1