MEBLOŚCIANKA

(10 artykułów i zdjęć)

Meblościanka to prosty i funkcjonalny mebel do pełnego wykorzystania przestrzeni pokoju, sypialni czy salonu. Nowoczesne meblościanki nie tylko pozwalają na efektowną aranżację pomieszczeń, ale także pozwalają na wygodne przechowywanie przedmiotów czy też stanowią podstawę dla sprzętu rtv, takiego jak kino domowe czy telewizor. Co raz więcej meblościanek występuje w budowie modułowej co pozwala na większą dowolność w projektowaniu wnętrz. Poniżej znajdują się przykłady meblościanek i ich zastosowania w urządzaniu mieszkania. 

ARTYKUŁY MEBLOŚCIANKA

Jak odnowić stara meblościankę?

Jak odnowić stara meblościankę?

Meblościanka, uważana za królową PRL-u jest bardzo wielofunkcyjna, a dzięki odpowiedniej aranżacji może stać się wdzięcznym meblem, pasującym do nowoczesnych wnętrz. Prezentujemy Wam trzy pomysły, jak odnowić starą meblościankę!

Zrób to sam: meblościanka. Jak odnowić meblościankę

Zrób to sam: meblościanka. Jak odnowić meblościankę

W zrób to sam ciekawy pomysł na odnowienie meblościanki. Meblościanka, królowa PRL-u, zamiast sztywnej formy i błysku politury zyskała lekki i nietuzinkowy wyglądm zobacz jak odnowić i przerobić meblościanki. Renowacja meblościanki pokazała, że może to być wdzięczny mebel, pasujący do współczesnych wnętrz.

Meble ze skrzynek: jak samodzielnie wykonać regał z drewnianych skrzynek ZRÓB TO SAM

Meble ze skrzynek: jak samodzielnie wykonać regał z drewnianych skrzynek ZRÓB TO SAM

Meble ze skrzynek zyskują podobną popularność do mebli z palet. Drewniane skrzynki po owocach to znakomity surowiec na ekologiczne meble. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak krok po kroku samodzielnie wykonać modny regał z drewnianych skrzynek!

Jej szerokość MEBLOŚCIANKA: historia meblościanki - jaka była, jaka jest i jak wpłynęła na meble współczesne?

Kto z nas nie zna meblościanki? Meblościankę znają wszyscy. Ale czy wiemy o niej wystarczająco dużo? Skąd się wzięła meblościanka i dlaczego właśnie w Polsce przeżyła swój prawdziwy rozkwit? Kto i kiedy zaprojektował pierwszą meblościankę i dlaczego się nie sprzedała? Jak meblościanka wpłynęła na współcześnie projektowane meble? Sprawdź, ile wiesz o swojej meblościance – możesz się naprawdę zdziwić!

Kanapy portret własny

Bez niej trudno wyobrazić sobie mieszkanie, elegancką poczekalnię i hotel. Niezależnie od tego, czy jest to sofa, leżanka czy wielofunkcyjna kanapa, nie ulega wątpliwości – wciąż mamy do czynienia z jej nieustającymi modyfikacjami, które dotyczą zarówno wzornictwa, jak i funkcjonalności.

Salon i sypialnia: metamorfoza meblościanki

Słynna meblościanka, królowa PRL-u, nie musi być dziś tylko reliktem przeszłości. Okazuje się, że to mebel wdzięczny, skłonny do przekształceń, doskonale wpasowujący się w nowoczesny salon czy sypialnię. W aranżacji salonu dodatkową niespodzianką jest fototapeta, stwarzająca wrażenie, że meblościanka to przejście z salonu do lasu. Różowa sypialnia z meblościanką, także was zaskoczy. Meblościanka w nowej odsłonie - zrób to sam. Salon i sypialnia - zdjęcia.

Salon. Co zamiast regału? Wybieramy półki

Szerokie półki pomieszczą się nie tylko książki, sprzęt grający i bibeloty, ale także spore okazy kwiatów w ozdobnych donicach. Nie chcesz żeby twój salon zagracała tradycyjna meblościanka, szafa, czy duży regał, ale musisz gdzieś pomieścić wszystkie potrzebne w salonie rzeczy.. Zmień swój salon poprzez dobrze dobrane półki.

Nowoczesne meblościanki: świetny wybór do małych mieszkań

Meblościanka w wersji „Gierek” to już przeżytek, ale mebel ten powraca w o wiele ciekawszym wydaniu. Nowoczesne meblościanki doskonale sprawdzają się we współczesnych wnętrzach. Warto się na nie zdecydować zwłaszcza w małych mieszkaniach. A jaka jest odświeżona meblościanka? Lekka optycznie i często z systemem modułowym.

Jak wydzielić strefy w mieszkaniu: ażurowa meblościanka i co więcej?

Właściwe wydzielanie stref w jednoprzestrzennym mieszkaniu lub w kawalerce, zaprocentuje w codziennym komforcie użytkowania małej przestrzeni. Jak wydzielić strefę snu, strefę dzienną lub kuchenną w kawalerce za pomocą ażurowej meblościanki? Zobaczcie nasze propozycje.

K - design

Odcinek alfabetu na literę „K” pokazuje, jakie możliwości daje tworzywo: Rem Koolhaas wybrał beton i stal, Jan Kurzątkowski drewno, firma Kartell – plastik.

Strona 1 z 1

1