MALOWANIE

(21 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY MALOWANIE

Lucy Home to my!

Lucy Home to my!

W tym domu-pracowni w Kozienicach Karolina i Paweł Jakubowscy przeżyli kilka wspaniałych lat. Swoją nazwę Lucy Home zawdzięcza… psu – seterce Lucy! Zanim rodzina przeniesie się do nowego lokum, jeszcze spędźmy tu z nią kilka chwil…

Chodź, pomaluj mój świat

Chodź, pomaluj mój świat

Na starcie dom był całkowicie pusty. Musiały wystarczyć dwa łóżka – jedno dla nich, drugie dla synka. Rekompensatą dla pustej przestrzeni była wdzierająca się przez okna wiosna. – Trudno sobie wyobrazić piękniejszy początek – mówi z uśmiechem Agnieszka

MM 5/2018 - Dom w skali mikro: Aleksandra Remiszewska

MM 5/2018 - Dom w skali mikro: Aleksandra Remiszewska

Ola i Sebastian nie lubią rozmachu, więc decydując się na budowę domu, świadomie wybrali niewielki projekt. Na 80 m2 z powodzeniem zmieścili cały swój świat.

MALOWANIE ŚCIAN dla początkujących: jak pomalować ściany w 5 krokach. PORADNIK

Malowanie ścian w mieszkaniu możemy zrobić samodzielnie, bez wynajmowania drogich fachowców i bałaganu w domu. W 5 krokach wyjaśniamy w jakiej kolejności wykonać malowanie ścian w pokoju.

Pokój dla dziewczynki: szafa małej wróżki

Szafa do pokoju małej dziewczynki przypomina schowany w leśnej głuszy, bajkowy domek czarodziejki.

Kolory ścian: modelowanie wnętrza

Kolory ściany budują tło dla mebli, nadają wnętrzu określony styl, tworzą w nim klimat. Malowanie ścian wymaga równie dużego wyczucia co dobór wyposażenia. Niezależnie od charakteru wnętrza,kolory ścian stają się coraz częściej równorzędnym partnerem dla innych elementów aranżacji wnętrza.

MALOWANIE ŚCIAN a ALERGIE: Ściany w dziecięcym pokoju

Jaka powinna być idealna ściana dziecięcego pokoju? Nie tylko pomalowana na ulubiony kolor dziecka, ale przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości i gwarantująca zdrowie mieszkańca pokoju, czyli hipoalergiczna. Zobacz inspiracje i porady jak pomalować ściany w pokoju dziecięcym.

KOLORY ŚCIAN. ZNACZENIE KOLORÓW, czyli jak wpływają na nas barwy

To, że zewsząd otaczają nas kolory, jest dla nas oczywistością. Jednak rzadko pamiętamy, jak kolory wnętrz mają dużą siłę oddziaływania - wpływają na nasze decyzje, powodują zaskakujące reakcje. Warto znać kolory i znaczenie. Jedne barwy uspokajają, inne pobudzają do działania. Sprawdź, jakie kolory ścian i dodatków wybrać do mieszkania.

Taniec z szablonami: pokój dziecka

Do malowania wzoru na ścianie nie potrzebujemy wielu narzędzi, ani specjalistycznych umiejętności. Sami możemy zaprojektować szablon i wybrać kolory odpowiednie dla naszego mieszkania.

Regał jak nowy

Stary mebel nie musi lądować na śmietniku. Odnowiony regał, może zaistnieć na nowo.

Stoliki dobrze dopasowane

Zajmują niewiele miejsca. Gdy ustawimy jeden pod drugim, stają się nierozłączną parą. Czasami dają się jednak rozdzielić – zyskujemy wtedy dwa wygodne blaty.

Wzór na kafelki

Opatrzyły ci się gładkie ściany i chcesz, by wnętrze nabrało wyrazu? Mamy na to sposób. Wystarczy je ozdobić atrakcyjnym wzorem.

MALOWANIE: Od czego zacząć, ILE FARBY kupić, JAK MALOWAC ŚCIANY - WIELKI PORADNIK Urzadzamy.pl

Wielki poradnik Urzadzamy.pl - MALOWANIE MIESZKANIA, DOMU, ŚCIAN - Jak malować? Jak się przygotować do malowania? Oferta farb jest bardzo bogata. Trzeba jednak wiedzieć, jak się do malowania przygotować. Jak obliczyć potrzebną ilość farby? Czym się kierować, dobierając rodzaj i kolor?

KOLORY ŚCIAN, malowanie: Farby matowa czy półmatowa - jaką wybrać?

W Polsce najbardziej popularne farby ze względu na połysk, to farby matowe i półmatowe. Jednak nie każdy przy zakupie zwraca na to uwagę. Może to oznaczać, że nie wszyscy wiedzą jak malować ściany. W końcu malowanie ścian wydaje sie łatwym zajęciem, a najważniejsze, według wielu, są dobrze dobrane kolory ścian.

Ewa Robakiewicz:  Akcja blogerek - NS MM 2/16

W podwarszawskim Cisiu zawrzało! W Śmietankowym domu Sabiny i Pawła odbyły się wyjątkowe warsztaty DIY. Ich uczestniczką była Ewa Robakiewicz.

Zaskocz ścianą. Oryginalne pomysły.

Malowanie, tapetowanie to standard. Namawiamy do wyjścia poza utarte szlaki. W każdym mieszkaniu znajdzie się przynajmniej jedna płaszczyzna, na której można zastosować nowatorskie materiały wykończeniowe oraz wypróbować oryginalne pomysły projektantów i architektów.

Mam artystyczną duszę

Maluję, rysuję, szyję, a także piszę i ilustruję książkę dla dzieci – mówi Olga Stroiwąs z Poznania. – Skąd biorę na to czas? Jestem dobrą organizatorką, a do tego nie mamy telewizora!

Zrób to sam: zdobimy abażur. Lampa w kolorze

W cyklu Zrób to sam podpowiadamy, jak ozdobić abażur. Lampa, której abażur własnoręcznie ozdobimy, będzie oryginalna i niezwykła. Ostateczny wygląd batiku jest nieodgadniony nawet dla mistrza. W tym tkwi urok tej efektownej, choć czasochłonnej techniki zdobienia tkanin.

Mieszkanie z historią

Joanna z Częstochowy - kolejna bohaterka naszego cyklu "Kocham mój dom" - nie lubi monotonii, więc jej mieszkanie zachwyca różnorodnością stylów. Wyczucie estetyczne zapewniło sukces - pełną harmonię w aranżacji wnętrz. Klimatyczne mieszkanie na poddaszu: zdjęcia.

MALOWANIE, DOBIERANIE KOLORÓW: Kolory ścian w salonie: jak dobierać? Praktyczne porady eksperta

Przeczytaj praktyczne porady, jak pomalować ściany w salonie i jak dobierać kolory ścian w salonie, aby wyglądały podobnie jak te z próbnika w sklepie. Kolor ściany na dużej powierzchni może zupełnie nie przypominać tego z małej karteczki i odwrotnie. Zobacz, jak tego uniknąć!

Farby do efektów specjalnych

Farby tego typu, oprócz tego, że zdobią, pozwalają również zatuszować pewne niedoskonałości ścian.

Strona 1 z 1

1