LATA 60.

(9 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY LATA 60.

Moda na meble z lat 60.

Moda na meble z lat 60.

Pamiętacie taki wystrój mieszkań? Meble z lat 60 są znowu w modzie. Fronty mebli eksponują wyrazisty rysunek słojów wzmocniony wykończeniem na wysoki połysk.

Fotel Chierowskiego 366 - polski design prosto z lat 60. XX wieku

Fotel Chierowskiego 366 - polski design prosto z lat 60. XX wieku

Fotel Chierowskiego 366, często nazywany klasykiem PRL-u, to w istocie klasyk polskiego modernizmu. Wzór fotela z roku 1962 dziś być może jest ceniony jeszcze bardziej niż pół wieku wcześniej – i to nie tylko z powodu sentymentu. Oto, co musisz wiedzieć o fotelu Chierowskiego 366.

Osobiste wnętrze. Dizajn i wnętrze w stylu lat 60.

Osobiste wnętrze. Dizajn i wnętrze w stylu lat 60.

Aranżacja wnętrz, w której króluje dizajn z lat 60. Urządzanie mieszkania Łukasz Drgas zaczął od kupienia rzeczy najmniej potrzebnej. Po prostu mu się podobała. Następne meble i dodatki przybywały tu wyłącznie z tego samego powodu. Stał się wytrawnym poszukiwaczem skarbów dizajnu. Część z nich ma na sprzedaż.

Ściana z tapetą z w stylu lat 60.

W przeciwieństwie do oszczędnego i sterylnego minimalizmu nowoczesny eklektyzm wypełnia przestrzeń mnogością barw przedmiotów i faktur.

Wnętrze w stylu retro: mieszkanie miłośników PRL-u

Właściciele 89-metrowego mieszkania w Warszawie to prawdziwi miłośnicy PRL-u. Do pomocy przy projekcie wnętrza zaprosili pracownię Dziurdzia Projekt, która w nowoczesnym apartamencie pomysłowo odtworzyła klimat wnętrz z lat sześćdziesiątych.

Jasny loft w stylu retro: przestronne wnętrze stylizowane na lata 60.

We wnętrzu loftu pod Berlinem zagościło retro w nowym wydaniu. Lata 60 w postaci kolorowych dodatków, wzorzystych dywanów oraz orginalnych mebli z epoki w roli głównej. Zobacz oryginalny projekt pracowni Loft Szczecin!

Lampa z przeszłością

Wykonana z tworzywa sztucznego lampa Josephine S firmy Koziol nawiązuje stylistyką do przełomu lat 50. i 60.

Kuchnia w stylu vintage

Moda na wnętrzarski vintage trwa już od wielu lat i ma się dobrze, a najlepiej widać to... w kuchniach. W kuchni w stylu vintage mamy poczuć się przede wszystkim przytulnie. Przy kubku świeżo zaparzonej kawy i jeszcze ciepłej szarlotce, wyjętej z retro piekarnika. Telewizyjnym wzorcem tego trendu jest „królestwo” Bree z kultowego serialu „Gotowe na wszystko”. Jest tam wszystko, za co kochamy vintage, a więc lodówka z zaokrąglonymi rogami, stylowy robot i inne klimatyczne dodatki.

Vintage obłaskawiony

Stolik w kształcie nerki, fotel obity kolorową tkaniną, stary plakat filmowy. Wprowadzają do pokoju styl lat 60. Gdy zestawimy je ze współczesnym wzornictwem, w każdym wnętrzu ubędzie im lat.  

Strona 1 z 1

1