KREDENS

(15 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY KREDENS

Meble do kuchni: eksponujemy naczynia i akcesoria kuchenne

Meble do kuchni: eksponujemy naczynia i akcesoria kuchenne

Coraz częściej przestajemy traktować naczynia i różnego rodzaju akcesoria kuchenne stricte użytkowo i decydujemy się na wystawienie ich na widok w formie dekoracji kuchni. I słusznie! Wyeksponowane zbiory porcelany, fajansu, kamionki czy szkła dodają wnętrzom urody i podkreślają ich charakter. Zastanawiasz się jednak, gdzie umieścić swoje ozdobne naczynia? Żadne meble nie nadają się do tego zadania lepiej niż przeszklone witryny, wiszące półki i kredensy!

Kredensy: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Kredensy: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Stare kredensy – i cenne antyki, i starocie, i modne meble vintage – są poszukiwane i do wnętrz stylizowanych, i do mieszkań nowoczesnych. Co trzeba wiedzieć o starych kredensach? I na jakie egzemplarze warto zwrócić uwagę, a jakich lepiej nie kupować?

Szare meble kuchenne czyli kuchnia IKEA Metod w stylu Bodbyn

Szare meble kuchenne czyli kuchnia IKEA Metod w stylu Bodbyn

Jeśli lubisz kuchnie tradycyjne, to nowy system kuchni IKEA Metod Bodbyn będzie jak znalazł. Szare meble kuchenne - matowe, płycinowe fronty, przeszklone witryny, płytkie szuflady i stylowe uchwyty pozwolą zaprojektować wymarzoną tradycyjną kuchnię. Za tradycyjnie wyglądającymi frontami mebli IKEA znajdziemy nowocześnie wyposażone wnętrza, czyli oświetlone szuflady i szafki, systemy koszy i wysuwanych półek, czy samodomykające się szuflady, zupełnie jak w kuchniach nowoczesnych. 

Dom jednorodzinny na wsi

Dom jednorodzinny na Kaszubach tętni życiem: przyjeżdżają artyści, muzycy z sąsiedniej wsi, przyjaciele. Przyciąga ich urok gospodyni, pięknie urządzony dom w stylu poniemieckim i jezioro, które jest tuż za płotem. Od ulicy dom na wsi wygląda na opuszczony, ale wystarczy skręcić w prawo, przejść pod pergolą, by stanąć oko w oko z historią. Klimat domu tworzą stylowe wnętrza, meble drewniane, piękne przedmioty, piękna porcelana.

Romantyczne meble to jej specjalność

Beata Paluch-Smoczyńska prowadzi z przyjaciółką salon kosmetyczny. Po pracy znajduje czas na niecodzienne hobby - odnawianie starych mebli. Twierdzi, że nie znalazła w sklepach mebli, które by się jej podobały, dlatego odnawia stare.

Przygarniam rzeczy z duszą. Przytulna kuchnia

Stary kredens, porzucone przez kogoś krzesła, odstawione w niepamięć drobiazgi u Anny szybko odżywają. Cieszy się, że mają szansę na drugie życie.

Oryginalna kolekcja naczyń

W domu Doroty i Maćka najważniejsza jest jadalnia, ma ponad 20 m2. Pośrodku stoi stół dla 12 osób. Dla gości zawsze jest niespodzianką jak gospodyni nakryje do stołu, bo ma w szafie i kredensie wiele pięknych naczyń, z których sama komponuje zastawę.

Nasza piękna zbieranina. Cenna porcelana

Agata i jej mąż pasjami lubią stare przedmioty. Samych imbryków mają dwadzieścia, a filiżanek już siedemdziesiąt osiem. Do stołu podają na koronkowych serwetach. Pani domu robi je sama.

Tracę głowę dla pigwówki. Domowe nalewki

Wojtek Hernik, mistrz kowalstwa artystycznego, od trzydziestu lat przyrządza nalewki. Dla rodziny, znajomych i własnej satysfakcji. W tym też jest mistrzem. Choć sam nie pije, lubi trunkami częstować gości. I promienieje, gdy im zasmakują!

Kuchnia w stylu rustykalno-prowansalskim

Kuchnia połączona jest z salonem. Podczas aranżacji właściciele chcieli, by wnętrze było w stylu rustykalnym i prowansalskim. Kuchnia miała być przytulna, dlatego wybrali drewniane meble i stół, który prawdopodobnie jest tu najważniejszy. Służy zarówno do spożywania posiłków, jak i do odrabiania prac domowych, grania w karty.

Dodam coś od siebie. Kredens pełen skarbów

Ola Buczkowska jest naszą redakcyjną koleżanką. Stylizuje wnętrza do zdjęć. Niedawno odnowiła swoje mieszkanie na poddaszu. Zaprosiła nas na oglądanie. Zachwyciliśmy się kredensem pełnym skarbów – od wiekowych półmisków po szklanki w groszki i własne konfitury.

Spokojnie i elegancko. Urządzamy kącik jadalny

Żeby celebrować rodzinne posiłki, wcale nie trzeba mieć osobnej jadalni – wystarczy niewielki kącik w pokoju dziennym. Urządzony pomysłowo, nie zajmie wiele miejsca, a pozwoli wygodnie biesiadować nawet pięciu, czy sześciu głodomorom. Zobacz, jak w łatwy sposób zaaranżować lawendową jadalnię ze stołem z litego drewna...

Nowy wizerunek kuchennego kredensu

Kredens kiedyś był dyżurnym meblem w każdej kuchni i jadalni. Dziś traktowany jest z nostalgią i postrzegany jako mebel z babcinym rodowodem. Tymczasem ten wspaniały mebel może zyskać współczesną formę. Zobacz, jak trzema prostymi sposobami można odmienić wizerunek kredensu...

Tradycyjny kredens

Wraca moda na kredensy, bo są praktyczne i pełne wdzięku. Taki mebel w jadalni to wygoda, wszystko co potrzebne do nakrycia stołu, mamy pod ręką.

Zapomniane naczynia: na czym polega fenomen naczyń sentymentalnych?

Zapomniany, babciny imbryczek czy ulubiony dzbanek na kompot z dzieciństwa? Pokoleniowe naczynia niosą ze sobą silny ładunek sentymentalny. Jeśli nie są doszczętnie zniszczone, warto z nich jeszcze zrobić użytek i włączyć do codziennego użytkowania. Na czym polega fenomen klasycznej porcelany rodem z babcinego kredensu?

Strona 1 z 1

1