KOBIETA Z PASJĄ

(42 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY KOBIETA Z PASJĄ

KONKURS: Wybieramy Kobietę z Pasją 2014! Zagłosuj i wygraj!

KONKURS: Wybieramy Kobietę z Pasją 2014! Zagłosuj i wygraj!

Wybieramy Kobietę z Pasją 2014! Spośród Kobiet z Pasją, które gościły na łamach Mojego Mieszkania w 2014 roku, czytelnicy magazynu i użytkownicy serwisu Urzadzamy.pl wybierają postać najbardziej dla nich fascynującą! Wystarczy oddać głos poprzez przycisk „Lubię to”! Autorzy najciekawszych komentarzy z uzasadnieniem swojego wyboru, otrzymają niezwykłe prezenty! Sprawdźcie koniecznie!

MM nr 12/2014 - Anita Rackowiak-Kołodziejczyk: Zabawa w ozdabianie

MM nr 12/2014 - Anita Rackowiak-Kołodziejczyk:  Zabawa w ozdabianie

Jestem nauczycielką. Mieszkam z mężem i psem Borysem w Lusowie pod Poznaniem. Cały czas dopieszczam nasz dom i specjalnie stroję go na święta, między innymi szyję duże, ozdobne skarpety. Zawsze zostają mi małe skrawki materiału, a ponieważ byłam wychowywana w czasach PRL-u, kiedy to nic się zmarnować nie mogło, wpadłam na pomysł, by szyć też małe skarpetki na sztućce.

MM nr 12/2014 - Urszula Kalbarczyk: Gorące dekoracje z lodu

MM nr 12/2014 - Urszula Kalbarczyk: Gorące dekoracje z lodu

Jestem szczęśliwą żoną swojego męża pracującą w domu, czyli jestem panią domu na całego, mamą trzech córek o odmiennych charakterach i właścicielką ośmiu kotów, domku, ogródka i firmy fotograficznej IMAGO – pisze o sobie Ula na swoim blogu Anielskizakatek.blogspot.com. – W wolnych chwilach gotuję, zmieniam dekoracje, robię zdjęcia…

MM nr 12/2014 - Agnieszka Nawara: Nie ulegam modom

Mieszkam z mężem i synem w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Dom i praca w moim przypadku bardzo się zazębiają. Od dwóch lat prowadzę blog Agnethahome.blogspot.com, który w całości poświęcony jest urządzaniu mojego mieszkania oraz mojej pracy (robię szklane pudełka i lampiony). Można tam zobaczyć, jak z czystego zainteresowania stylem skandynawskim, zamiłowania do pięknych rzeczy oraz ogromnego respektu dla rękodzieła stworzyłam swój sposób na życie.

MM nr 11/2014 - Renata Gołaszewska-Adamczyk: Okruchy dzieciństwa

Kiedy byłam małą dziewczynką, uwielbiałam bawić się lalkami – wspomina Renata Gołaszewska-Adamczyk. – I nie wyrosłam z tego! Ale cieszę się, bo z tej miłości narodziła się prawdziwa pasja, a wraz z nią moje autorskie lalki Pocieszanki.

MM nr 10/2014 - Olga Stroiwąs: Kierunek Północ

Mam wiele pasji, a ostatnią jest moja pracownia z maskotkami – powstała z inspiracji naturą oraz stylem skandynawskim, który kocham – mówi Olga Stroiwąs. – Żartuję, że powinnam się tam urodzić. Olga, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Kobietę z Pasją roku 2013, gościła już na łamach Mojego Mieszkania. Okazało się jednak, że od tego czasu tak wiele zmieniło się w jej życiu, m.in. ma nowe mieszkanie, urodziła synka, rozwinęła krawieckie hobby (ma firmę!), że powstała kolejna sesja z jej udziałem!

MM nr 09/2014 - Joanna Żywczok: Tylu rzeczy chcę się nauczyć

Joannę pochłania szycie aniołów, firanek, zasłonek, poduszek… Barwne obrazy jej autorstwa zdobią ściany pieczołowicie urządzonego mieszkania. - Maluję, szyję, wytwarzam biżuterię, aranżuję wnętrza, haftuję – mówi – ale czuję, że to nie koniec. Mam zamiar się rozwijać!

MM nr 08/2014 - Beata Rokosz:  Kura domowa

Beata broni zszarganej opinii kur. Uczyniła z nich bohaterki swojej pasji. Szyje je malutkie, średnie i prawie naturalnej wielkości. Kury Beaty bywają klasyczne, eko, nowoczesne, etniczne, regionalne, wojskowe (moro), hipsterskie, popartowskie czy upaństwowione („flagowe”). Ich różnorodność pomaga w znalezieniu potencjalnemu nabywcy swojej „kury wewnętrznej”!

MM nr 05/2014 - Izabela Dajwłowska-Przewłocka: Żyję w zgodzie z naturą

Iza wraz z rodziną stara się żyć w zgodzie z naturą. Jej wielką pasją jest gotowanie potraw prostych, świetnie przyprawionych. - Jeśli chce się być szczęśliwym, nie można jeść byle czego i byle jak. Dlatego sięgam tylko po zdrowe produkty. Z ogródka czy przydomowej wędzarni - mówi.

MM nr 07/2014 - Maria Dziewanowska-Kowalska: Jest tak, jak chciałam

Chęć realizowania marzeń i miłość do szycia doprowadziły do powstania marki Refabric i sklepu Refabric.pl. Maria szyje torby, zabawki, poduszki. W pracy trzyma się jednego stylu, w domu panuje większa dowolność – zarówno tkanin, jak i wzorów.

MM nr 04/2014 - Katarzyna Stefaniak: Powitanie wiosny

Studiuję administrację, ale o wiele więcej frajdy sprawiają mi aranżowanie wnętrz, szycie, dzierganie oraz wszelkie rękodzieło. Chyba tylko zapał daje mi energię do tego, by pasje bezkonfliktowo łączyć z rolami żony i matki.

MM nr 04/2014 - Renata Różycka: Dzielę się pięknem

Mam misję i pasję – mówi Renata Różycka. – Chcę zarażać swoim upodobaniem do kolorów i ładnych rzeczy. Ściany i meble dekoruję tapetami. Grube i cienkie, wytłaczane, mięsiste, gładkie i jedwabiste – uwielbiam je dotykać i dopasowywać.

MM nr 03/2014 - Karolina Jakubowska: Pasja życia

Od dziecka marzyłam, żeby zostać dekoratorem wnętrz, ale skończyłam prawo – mówi Karolina Jakubowska. – Jednak serce okazało się silniejsze od rozumu. Dziś razem z mężem prowadzę własną pracownię. Dawanie meblom drugiego życia to nasza wspólna pasja.

MM nr 04/2014 - Joanna Bryk: Podano do stołu

Aranżowanie stołu zależnie od okazji to dla mnie forma artystycznego wyrazu. To bardzo ważny mebel w domu – mówi Joanna. – Jednoczy rodzinę, sprzyja zwierzeniom, daje poczucie bezpieczeństwa.

MM nr 02/2014 - Magdalena Mróz:  Filcowe czary

Filcowaniem zajmuje się od około ośmiu lat. Technikę poznała przez przypadek, zasmakowała jej, zaczęła eksperymentować. Dziś tworzy na zamówienie,  do galerii, dla przyjaciół. – Podobno jestem czarodziejką, bo zamieniam rzeczy zwykłe w niezwykłe. Projektuję biżuterię, torebki, ubrania. Rękodzieło to moja pasja i praca – mówi Magdalena.

MM nr 01/2014 - Agnieszka Strycharska: Jestem kolorystką całą duszą

Fascynuje ją kolor. Widać to w jej wyjątkowym domu-skansenie oraz jej pracach. Na blogu Niebieska Chata dzieli się swoją miłością do barw, szydełkowania, staroci i polskiego folkloru. – Gdy szydełkuje, lubię eksperymentować z fakturą i kolorem, bo ciągle czegoś szukam i ciągle muszę coś wymyślać. Moje prace znalazły swoje miejsce w wielu polskich i europejskich domach, m.in trafiły do Francji, Danii, Belgii i Austrii. Zostały docenione za jakość, kolorystykę i unikatowość. Odnajduję swoje zdjęcia na międzynarodowych blogach i stronach o szydełkowaniu, gdzie przedstawiane są jako wzór do inspiracji – mówi Agnieszka.

Moje Mieszkanie 04/2013 - Róża Wollny z Krakowa: Wielkanoc na własną rękę

Na co dzień i od święta towarzyszy jej sztuka ludowa. Wiele dekoracji wykonuje sama, korzystając z tradycyjnych wzorów. W krakowskiej rodzinie Róży Wollny twórcza kreacja należy do tradycji. W rzemiośle artystycznym, którym się zajmuje, łączy wiedzę etnograficzną nabytą na studiach z pasją tworzenia.

Moje Mieszkanie 02/2013 - Maria z Warszawy: Folk moja miłość

Z różnych materiałów robi biżuterię i torebki, które sprzedaje w swoim sklepie Popo.art.pl. Zbiera stare widokówki i listy. Prowadzi blog. - Kiedyś te wszystkie szmaciane cudeńka robiłam wyłącznie z potrzeby serca – mówi Maria z Warszawy. – Dziś trafiają do ludzi, by dawać im radość.

Moje Mieszkanie 10/2013 - Dorota z Poznania: Guriana - moje twórcze alter ego

Praca twórcza to jej żywioł. Wiele czasu poświęca szyciu toreb, poduszek, odnawianiu przedmiotów oraz autorskiemu scrapbookingowi. - To mój pseudonim w sieci – Guriana. Nie zawsze mam czas na realizację swoich pasji, ale tym bardziej cenię chwile im poświęcane. Kocham podróże, fotografowanie i sto innych rzeczy - mówi Dorota z Poznani.

Moje Mieszkanie 12/2013 - Urszula Kałębasiak: Witam Was w Ulęcinie

Artystyczna dusza każe jej nadawać rzeczom indywidualny rys - dekoruje, odnawia, przeszywa, przemalowuje. O swoich pasjach opowiada na blogu. - W blogowym świecie jestem Ulencją. Nasz mały domek na skraju mazurskiego lasu niech będzie więc Ulęcinem. To tu żyję z rodziną i oddaję się swoim licznym pasjom – mówi Urszula Kałębasiak.

Moje Mieszkanie 09/2013 - Magdalena Ratajczak z Poznania: Czarodziejka stołów

Marzy, aby zostać stylistka przyjęć. Na razie dekorowanie stołów traktuje jako hobby i stale rozwija swoją pasję. - Marzę, by pełną parą pracować jako stylistka przyjęć – mówi Magdalena Ratajczak z Poznania.

Moje Mieszkanie 12/2013 - Aneta Opiela: Mój żywioł - tworzenie

Lubi wyrażać siebie przez sztukę. Haftuje, odnawia meble, robi dekoracje, ale najbardziej kocha szyć. Prowadzi blog. - Świąteczne dekoracje zrobiłam z tego, co było pod ręką – mówi Aneta Opiela. – Uważam, że niemal z każdej banalnej rzeczy można wyczarować coś efektownego!

Moje Mieszkanie 07/2013 - Agnieszka Sieniarska-Kłak ze Zduńskiej Woli: W świecie kolorowych włóczek

Szydełkowanie to jej wielka miłość. Ma pracownię Cotton Art Wood, w której tworzy rzeczy z bawełny i drewna. Pasja stała się jej sposobem na życie. - Choć szydełko to moja wielka miłość, zdarzają mi się także artystyczne zdrady – mówi ze śmiechem Agnieszka.

Moje Mieszkanie 12/2013 - Katarzyna Stefaniak z Wielenia: Coś z niczego? To proste

Jej pasje to aranżowanie wnętrz, przerabianie mebli i szycie. Prowadzi blog. Przed świętami robiła piękne bombki z tkaniny. - Na pomysł zrobienia bombek z tkaniny wpadłam, gdy zobaczyłam styropianowe kule - mówi Katarzyna Stefaniak. - Są efektowne i bezpieczne dla dzieci.

Moje Mieszkanie 05/2013 - Agnieszka Marsowicz z Jasienicy: czuję się jak lekoman w aptece

Nici, koronki, piękne tkaniny oraz szycie to jej żywioł. Agnieszka pracuje w dużej pasmanterii, co pomaga w realizacji ukochanego hobby. Pisze blog.

Strona 1 z 2

1 2