IKONY DESIGNU

(6 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY IKONY DESIGNU

Retro w nowej odsłonie: moda na PRL i polski design sprzed dziesięcioleci

Retro w nowej odsłonie: moda na PRL i polski design sprzed dziesięcioleci

Styl retro cieszy się ogromną popularnością już od kilku lat. Nic zatem dziwnego, że w Polsce towarzyszy temu moda na PRL. Stopniowo pozbywamy się złych skojarzeń i odkrywamy praktyczne rozwiązania stosowane niegdyś w mieszkaniach. Wracamy też do kultowych projektów polskich designerów z latach 50., 60. i 70. Czas więc zapomnieć o siermiężności czy szkodliwych stereotypach!

Verner Panton: klasyk designu XX wieku i jego dzieła. GALERIA ZDJĘĆ

Verner Panton: klasyk designu XX wieku i jego dzieła. GALERIA ZDJĘĆ

Verner Panton uznawany jest za najważniejszego przedstawiciela duńskiego designu, a także za jednego z najistotniejszych projektantów w dziejach świata. Był człowiekiem niezwykle kreatywnym, prawdziwym indywidualistą i twórcą wyprzedzającym swą epokę, o czym najlepiej świadczy wciąż rosnąca popularność jego dzieł.

Ikony designu: kultowe przedmioty codziennego użytku. GALERIA

Ikony designu: kultowe przedmioty codziennego użytku. GALERIA

Ikony designu, czyli kultowe przedmioty codziennego użytku – rzeczy w założeniu bardzo praktyczne, tyle że funkcjonalność łączące z interesującą formą. W praktyce jednak bywają cenione wyłącznie za formę. Stają się wówczas nowoczesną ozdobą wnętrza, wyrazem gustu właściciela, a niekiedy także znakiem jego statusu społecznego.

Krzesła ikony designu: najsłynniejsze projekty. GALERIA

Ikona designu krzesło nr 14 Thoneta – a co poza nim? Oto przegląd najsłynniejszych krzeseł i foteli z XIX, XX i XXI wieku, prawdziwych ikon designu ostatnich stu pięćdziesięciu lat.

10 ikon designu pod choinkę: prezenty gwiazdkowe w dobrym stylu

Ikona designu jako prezent pod choinkę? Jak najbardziej! Jeśli jesteś miłośnikiem designu, a najlepiej – jeśli osoba, którą chcesz obdarować na Boże Narodzenie jest miłośnikiem designu, zastanów się nad podarowaniem jej jednego z kultowych już mebli lub sprzętów. Oto 10 ikon designu, z których każda doskonale sprawdzi się jako prezent świąteczny.

 Wybieramy kolory ścian do aranżacji wnętrz w stylu vintage!

Styl vintage gości coraz częściej w naszych mieszkaniach. Meble - ikony designu z lat 50. ubiegłego wieku potrzebują odpowiednich kolorów ścian - raczej ciepłych lub w kolorze kamieni szlachetnych. Kolory ścian, jak odcienie brązów, szmaragdowej zieleni i ochry sprawdzą się w tej troli znakomicie.              

Strona 1 z 1

1