DREWNO EGZOTYCZNE

(13 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY DREWNO EGZOTYCZNE

Drewniane podłogi: wybieramy kolory i gatunki drewna do wnętrz

Drewniane podłogi: wybieramy kolory i gatunki drewna do wnętrz

Drewniane podłogi kojarzą się z ciepłem i przytulnością. Jest to chyba najbardziej uniwersalny materiał, w jaki możemy ubrać nasze podłogi. Podpowiadamy jakie rodzaje i kolory drewna wybrać na podłogę.

Podłogi drewniane. Czy drewno egzotyczne jest lepsze?

Podłogi drewniane. Czy drewno egzotyczne jest lepsze?

Drewno egzotyczne pod tym określeniem rozumie się dzisiaj drewno pochodzące z krajów nieeuropejskich, głównie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Taki rodzaj drewna i wykonane z niego podłogi do wnętrz wnoszą posmak oryginalności i wyjątkowości.

Ciemne podłogi drewnianie: elegancja w mieszkaniu

Ciemne podłogi drewnianie: elegancja w mieszkaniu

Ciemne podłogi drewniane we wnętrzach wyglądają zawsze bardzo wytwornie i elegancko. Nadają aranżacji powagi i szyku. Z czym łączyć ciemne drewno? Na jakie gatunki się zdecydować? Jakie wybarwienie mebli pasuje do ciemnej podłogi z drewna? Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie ciemne drewno do mieszkania.

Podłogi drewniane: parkiet i deski dwuwarstwowe [RODZAJE I CENY]

Podłogi drewniane wyróżniają się trwałością i pięknem. Drewno w domu tworzy przytulne i ponadczasowe wnętrze. Jeśli nie wiecie jaką podłogę wybrać - mamy dla Was kilka wskazówek dotyczących parkietu i desek dwuwarstwowych. Sprawdźcie koniecznie!

Drewniana podłoga: jaki rodzaj drewna wybrać?

Drewniana podłoga to ponadczasowe rozwiązanie aranżacyjne, które sprawdza się właściwie w każdym rodzaju wnętrza – zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i w pomieszczeniach w bardziej nowoczesnym stylu. Nasuwa się jednak pytanie: jaki rodzaj drewna wybrać? Podpowiadamy, jaka posadzka drewniana sprawdzi się najlepiej w jakim pomieszczeniu.

16x drewno w łazience: jakie wybrać i jak je zastosować CIEKAWE ROZWIĄZANIA zdjęcia

Drewno w łazience to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ocieplenie wnętrza, do tego bardzo efektownych i stale modnych. Nie wszystkie gatunki drewna jednak nadają się do tak wilgotnego wnętrza jak łazienka. Podpowiadamy, które się sprawdzą. Drewno w łazience: ZDJĘCIA

Aranżacja salonu w kolorze czekolady. Salon i drewno

Aranżacja salonu jest nowoczesna i klimatyczna, doskonale prezentują się w niej współczesne meble i dodatki. Ściany i podłogi w salonie pokryte są drewnem. Ciemna głęboka tonacja lapacho (drewno egzotyczne) wprowadziła do salonu ciepły klimat. Sprawiła też, że wystrój salonu stał się intrygujący.

Łazienka jak salon w stylu retro

Na niewielkiej przestrzeni właścicielka urządziła pokój kąpielowy w stylu retro. Bazę stanowi klasyczny zestaw: białe ściany plus drewniana podłoga. Do tego eleganckie, stylowe lampy i kilka drobiazgów.

Sekrety dobrze ułożonej posadzki egzotycznej

Z czego i jak zrobić efektowną posadzkę? Tylko z drewna egzotycznego! Odpowiednio dobrana i ułożona będzie latami przyciągała wzrok...

Modne podłogi egzotyczne: drewno we wnętrzu

Drewno egzotyczne szturmem wchodzi do naszych domów – trwa moda na posadzkę z innego kontynentu. Ulegając jej, uważajmy, by nie stać się jej ofiarą. Nie każde drewno egzotyczne nadaje się na podłogę w domu.

Podłogi drewniane. Jakie drewno do pokoju, kuchni, łazienki?

Kochamy drewniane podłogi. W sklepach oferta podłóg drewnianych jest ogromna i można je układać nie tylko w pokojach, ale i łazienkach czy kuchniach. Z jakiego drewna podłoga będzie trwała? O gatunkach krajowych drewna i ich zastosowaniu wiemy wiele. O drewnie egzotycznym, najczęściej tylko tyle, że "egzotycznie" wygląda. Skupiając się wyłącznie na wyglądzie podłogi drewnianej, łatwo niestety popełnić błąd, położyć nieodpowiednie drewno w nieodpowiednim miejscu.

Podpórka do książek z figurką słonia

Styl kolonialny wciąż zdobywa nasze wnętrza i jest w nich coraz milej widziany. Nie tylko w postaci mebli, lecz również dodatków i dekoracji.

Mała komoda malowana. Pamiątka z podróży

Meble kolonialne przywodzą na myśl egzotyczne kraje, dalekie podróże, bogactwo orientalnych kultur. Nawet mała, malowana szafka stworzy wyjątkowy klimat w domu.

Strona 1 z 1

1