DESIGN

(205 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY DESIGN

Warto się wybrać na Łódź Design Festival! Poznaj najciekawsze punkty programu

Warto się wybrać na Łódź Design Festival! Poznaj najciekawsze punkty programu

Już od dziesięciu lat Łódź w październiku zamienia się w polską stolicę dizajnu. Przyjeżdżają tu projektanci i producenci, odbywają się wystawy i wykłady. Towarzyszymy temu wydarzeniu od początku, dlatego namawiamy, abyście odwiedzili Łódź w dniach 13–23 października. Warto!

Zapraszamy na Łódź Design Festival 2016! Po raz dziesiąty!

Zapraszamy na Łódź Design Festival 2016! Po raz dziesiąty!

Łódź Design Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Tegoroczna, 10. jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 13-23 października, a jej hasłem przewodnim będzie Tożsamość. Zaproszeni projektanci i kuratorzy podejmą się reflekcji jak poprzez design można ją manifestować. Nie tylko od strony twórców, ale także odbiorców. Do jakich dojdą wniosków? Możemy sparwdzić na żywo, ponieważ tegoroczna edycja bogata jest w debaty i panele. Sprawdź wydarzenia, które naszym zdaniem nie warto przegapić!

Światowy design w nowym salonie Agata na Targówku

Światowy design w nowym salonie Agata na Targówku

Strefa Premium w nowo otwartym salonie Agata na Targówku to miejsce ekspozycji unikatowych mebli inspirowanych najmodniejszym, światowym wzornictwem. Znajdziemy tam atrakcyjne dla miłośników pięknych wnętrz propozycje od producentów m. in. z Włoch i Niemiec.

Kuchnia Gorenje według Philippe Starcka: efekt lustra!

Projektant Philippe Starck od lat przekonuje, że produkty warto tworzyć tylko wtedy, gdy potrafią sprawić, że nasze życie staje się lepsze. Z tą myślą razem z marką Gorenje stworzył linię AGD. Nie tylko piękną, ale również wydajną i zaawansowaną technologicznie. Taką, której z przyjemnością przyznano znak jakości „M jak mieszkanie”.

7. Noc z Designem – tak było! Relacja foto z wydarzenia

Galeria Wnętrz Domar stała się miejscem prezentacji najlepszych polskich wystaw, wyjątkowych projektów producentów i projektantów związanych z dobrym wzornictwem i pięknymi przedmiotami. Innowacyjne produkty, nowości znanych polskich marek, użytkowe przedmioty, oryginalne meble i nowatorskie projekty z całego Dolnego Śląska oraz Polski, mogliśmy zobaczyć na własne oczy i dotknąć podczas tegorocznej Nocy z Designem, która odbyła się 18 czerwca 2015 w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Noc z Designem w Galerii Wnętrz Domar: zapraszamy na inspirujące spotkanie pod hasłem Design Naturalnie

Galeria Wnętrz Domar stanie się miejscem prezentacji najlepszych polskich wystaw, wyjątkowych projektów producentów i projektantów związanych z dobrym wzornictwem i pięknymi przedmiotami. Innowacyjne produkty, nowości znanych polskich marek, użytkowe przedmioty, oryginalne meble i nowatorskie projekty z całego Dolnego Śląska oraz Polski do zobaczenia i dotknięcia już podczas tegorocznej Nocy z Designem, która odbędzie się już 18 czerwca 2015 w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Aranżacja wnętrz: unikaty z drugiej ręki, czyli jak upolować design!

Polowanie na design to dla świadomych odbiorców prawdziwy dreszczyk emocji i koneserskie współzawodnictwo. Tropienie wzornictwa to nie są zwykłe zakupy. Liczy się refleks, wiedza i wyczucie. Jak skutecznie polować na design z rynku wtórnego? Zobaczcie galerię niezwykłych zdobyczy dobrego wzornictwa z drugiej ręki!

Dom wielowarstwowy

Joanna zajmuje dwupoziomowe mieszkanie na poznańskim Grunwaldzie od 15 lat. Widać w nim różne etapy wnętrzarskich fascynacji oraz potrzebę otaczania się sztuką, markowym wzornictwem i dekoracjami. Miłość do zwierząt potwierdza niezliczona ilość ich wizerunków

Trans:Forming Design from Poland – 10 nowatorskich projektów polskich firm meblarskich

10 polskich firm z branży meblarskiej połączyło siły z interdyscyplinarnymi zespołami projektowymi – i powstały prawdziwe cuda! Efekty współpracy można było podziwiać podczas targów Warsaw Home 2019 na wystawie „Trans:Forming Design from Poland”.

Wnętrzarskie hity z targów Warsaw Home 2019 [DUŻO ZDJĘĆ]

Czwarta już edycja targów Warsaw Home zakończyła się dużym sukcesem. Świadczą o tym chociażby liczby: blisko 75 tys. odwiedzających, prawie 700 wystawców oraz pięć hal ze stoiskami o łącznej powierzchni 120 tys. mkw. Postanowiliśmy podsumować wydarzenie oraz przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wnętrzarskich rozwiązań, które można było zobaczyć.

Warsaw Home 2019 za nami. Podsumowanie i relacja z targów

Największe święto designu w Polsce za nami. Właśnie zakończyła się czwarta edycja biznesowych targów wnętrz Warsaw Home. To wydarzenie na ogromną skalę może po raz kolejny ogłosić wielki sukces. W tym roku frekwencja była jeszcze większa – 74 489 odwiedzających w ciągu 4 dni targów, w tym 64% odwiedzających to goście biznesowi. Stoiska wystawiennicze zaskoczyły zaś nawet samych organizatorów.

100 lat Bauhausu. Jak styl Bauhaus zmienił design i projektowanie wnętrz?

Termin Bauhaus pochodzi od niemieckich słów: „bauen” oznaczającego „budować” oraz „Haus” – „dom”, i nawiązuje do „Bauhütte” – strzechy, czyli średniowiecznego zespołu rzemieślników i pracowników budowlanych. Bauhaus to przede wszystkim nazwa uczelni, której działalność (1919-1933) przypada na czas trwania Republiki Weimarskiej. Pomimo krótkiego okresu istnienia – zaledwie 14 lat, uznawana jest za najważniejszą uczelnię artystyczno-rzemieślniczą XX wieku. W tym czasie trzykrotnie zmieniała siedzibę oraz dyrekcję. Poznajmy dzieje Bauhausu – kamienia milowego w historii światowego designu.

GDYNIA DESIGN DAYS 2019 już w lipcu!

Gdynia Design Days to czołowy nadbałtycki festiwal inspiracji oraz praktycznej i wartościowej wiedzy o projektowaniu, gdzie świat designu spotyka się z biznesem. Festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki odbędzie się między 6 a 14 lipca w Gdyni. Hasłem 12. edycji jest POLARYZACJA.

10 najciekawszych trendów z targów Maison & Objet 2018 – pomysły na modne wnętrza

Paryskie targi Maison & Objet, odbywające się dwa razy w roku, to kopalnia inspiracji dla współczesnych mieszkań. Ostatnia edycja, która miała miejsce 19-23 stycznia 2018 roku, również nie zawiodła! Wybraliśmy najciekawsze trendy – gotowe podpowiedzi, jak urządzić modne wnętrze.

Design w wersji casual: Profim na Warsaw Home Expo

Podczas minionej edycji Warsaw Home Expo Profim zaprezentował się w zupełnie nowej, casualowej odsłonie – Home Edition. Odwiedzający stoisko mieli okazję zobaczyć m.in. nową kolekcję Chic Lounge, zaprojektowaną z myślą o przestrzeniach domowych. Stoisko Profim licznie odwiedzali dziennikarze, architekci oraz wielbiciele dobrego wzornictwa.

Silna kobieta w „klubie dla panów” – Nika Zupanc na Warsaw Home 2018

Nika Zupanc przebiła się w zdominowanej przez mężczyzn branży projektowej, świadomie grając swoją kobiecością. Piszemy, czym wyróżnia się styl designerki, którą już w październiku zobaczymy na targach Warsaw Home 2018.

MOOD CONCEPT 2018: wydarzenie z misją i bogatym programem merytorycznym

19-21 października 2018 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędzie się MOOD CONCEPT 2018. Wydarzenie, któremu przyświeca idea „100% original design”, będzie nie tylko prezentacją wzornictwa najlepszych marek i projektantów. Organizatorzy stawiają także na ważną i potrzebną pracę u podstaw – chcą zainicjować w Polsce szeroką dyskusję na temat świadomej konsumpcji, etyki oraz kwestii praw autorskich w świecie projektowym. W tę edukacyjną misję zaangażowało się liczne grono designerów, architektów i ekspertów, którzy będą się dzielić swoją wiedzą podczas całego wydarzenia.

Trendy do łazienki: minimalizm i porządek. Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

Łazienka to jedno z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń. Jak ją dobrze urządzić? Musi być ładna i ergonomicznie zaplanowana. Po latach luksusu w stylu spa czas na prostotę, porządek, minimalizm. Umiar i ukrywanie to nowe zadanie dla projektantów i potwierdzenie, że „less is more”.

Czarno-biała kuchnia w kamienicy: inspirujący pomysł w stylu nowczesnym

Projekt czarno-białej kuchni w kamienicy zachwyca elegancją w stylu włoskim. Jasna kuchnia dała świetny pretekst do eksperymentu ze skrajnymi kolorami, klasyczną czernią i bielą, w łagodzącym kontrasty matowym wykończeniu. Czarny bufet i biała zabudowa kuchenna z miękko geometryzującym wykończeniem frontów to elementy, które niosą ze sobą prawdziwie stylotwórczą moc eleganckiej kuchni.

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci – 8. edycja za nami

8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De odbywała się w poznańskiej Concordii Design od 10 do 16 września. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, wystawach i spotkaniach, a moc atrakcji czekała także na dorosłych. Pora podsumować wydarzenie!

Design dla dzieci – ósma edycja Festiwalu Ene Due De w Concordii Design

Od 10 do 16 września trwa 8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De w Concordii Design. Gdy powstawał, był pierwszym festiwalem w Polsce z obszaru wzornictwa zaprojektowanym z myślą o najmłodszych i ich potrzebach. Kolejne edycje udowadniały, że dzieci umieją i lubią projektować, w ciekawy sposób rozumieją, a także realizują cały proces twórczy. Festiwal ma na celu edukację, pobudzanie i rozwijanie ich kreatywności. W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 2500 dzieci, z czego ponad 500 wzięło udział w warsztatach.

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawa przedłużona do 31 sierpnia

Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie to najstarsze i jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wydarzeń artystycznych poświęconych plakatowi. 9 czerwca 2018 roku, po 2 dniach obrad, ogłoszono nagrodzonych. Czas więc poznać tegorocznych mistrzów plakatu!

Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz drugi! Zajrzyj do pięknych wnętrz

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie, podczas którego wyjątkowe wnętrza są otwierane oraz udostępniane do zwiedzania. Co więcej, można poznać ich właścicieli i projektantów. W tym roku Festiwal w Krakowie to dwa majowe weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja.

Meetblogin 2018, czyli już szósty zjazd blogerów wnętrzarskich

W dniach 25-27.05.2018 odbędzie się już szósta edycja Meetblogin, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich w ramach Łódź Design Festival. Inicjatorem, pomysłodawcą oraz głównym organizatorem wydarzenia jest Ula Michalak, stylistka i autorka bloga interiorsdesignblog.com.

Trendy wnętrzarskie z Mediolanu - Salone del Mobile 2018

Mediolańskie Salone del Mobile to największe i najważniejsze targi wnętrzarskie w Europie. Co 2 lata ich częścią jest także EuroCucina, czyli przegląd rozwiązań kuchennych – od zabudowy po AGD. Czym żyły Włochy w tym roku? Przygotowaliśmy małe podsumowanie trendów, które z pewnością będą się ciekawie rozwijać przez najbliższe miesiące.

Strona 1 z 9

1 2 3 4 5 6 7 ... 9