Zdrowa kołdra i poduszka. Dlaczego warto wybrać modele antybakteryjne?

2022-04-27 8:13 Materiał sponsorowany
Kołdra i poduszki z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre
Autor: Wendre, materiały prasowe Kołdra i poduszki z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre.

Choć starannie dbasz o higienę, regularnie sprzątasz mieszkanie i systematycznie zmieniasz prześcieradła, poszwy i poszewki, w twoim łóżku zamieszkują drobnoustroje. Możesz jednak zminimalizować ich rozwój. Jak? Korzystając z kołdry i poduszki z włókna o działaniu przeciwbakteryjnym. Bierzemy pod lupę ich zalety.

Wszyscy wiemy, że do tego, by sypialnia zapewniała dobry, głęboki i zdrowy sen, niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Potrzebny jest dopływ świeżego, czystego powietrza – jeśli nie z otoczenia, to… z oczyszczacza powietrza lub klimatyzatory. Temperatura powinna mieścić się w widełkach ok. 17–20 stopni, a wilgotność 40–60%. Wielkim sprzymierzeńcem wypoczynku jest cisza. W przypadku wielu osób znaczenie ma też zaciemnienie pomieszczenia.

A wyposażenie sypialni? Podstawa to materac dobrany do budowy ciała i indywidualnych preferencji użytkownika czy użytkowników. Następnie – poduszka, która zapewni właściwe podparcie szyi i głowy w zależności od preferowanej pozycji snu. Do tego kołdra, gwarantująca z kolei komfort termiczny. I wreszcie pościel (prześcieradło, poszwa, poszewka) dobierana sezonowo. Tak, by latem dawała przyjemny chłód oraz uczucie suchości (jak w przypadku satyny, atłasu, a także perkalu czy płótna lnianego), z kolei zimą już samą strukturą tkaniny (np. w postaci flaneli) oferować przytulność i ciepło.

Poduszka z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre
Autor: Wendre, materiały prasowe Poduszka z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre.

Ale to wciąż nie wszystko. O czym więc jeszcze trzeba pamiętać? O porządku. Od wizualnego ładu, który pomoże się wyciszyć przed snem, po uwolnienie sypialni od kurzu i drobnoustrojów. Jak wiemy, stale złuszcza się i opada z nas martwy naskórek – pożywka dla roztoczy. Tym miniaturowym (liczącym od 0,1 do 0,5 mm długości) pajęczakom bardzo odpowiada też wilgoć, która pojawia się w łóżku, gdy się pocimy i oddychamy. Z tych powodów nawet najstaranniejsza higiena ciała to wciąż nie wszystko, co możemy i powinniśmy zrobić, aby chronić swoje zdrowie.

Stawka jest bowiem wysoka. Skutek obecności roztoczy kurzu domowego, których odchody (przykro o tym wspomnieć) silnie alergizują, mogą być takie symptomy jak zwłaszcza przewlekły katar pozbawiony innej uchwytnej przyczyny, który dodatkowo nasila się w porze snu. Następnie ataki kaszlu, kichania i duszności. Swędzenie nosa i gardła. Uczucie zatkanego nosa. Wysypki i stany zapalne skóry. A także przewlekła senność i związany z tym deficyt koncentracji.

Choć te objawy kojarzą się z przeziębieniem, jeśli występują przewlekle, mogą być powiązane właśnie z uczuleniem na odchody roztoczy kurzu domowego. Problem ma dużą skalę – w świetle szacunków nawet 6 milionów Polek i Polaków może nieświadomie cierpieć z powodu tej alergii. To bardzo źle, gdyż nieleczone uczulenie może przerodzić się w astmę oskrzelową.

Kołdry i poduszka z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre
Autor: Wendre, materiały prasowe Kołdry i poduszka z linii ANTIBACTERIAL firmy Wendre.

Na szczęście roztocza i bakterie można z łóżka wyprosić. Jak? Istnieje kilka metod, które wzajemnie się uzupełniają – warto więc korzystać ze wszystkich. Podstawa to regularne odkurzanie sypialni, ze szczególnym uwzględnieniem dywaników oraz materaca. Warto też poddawać je czyszczeniu parowemu. Ponadto raz na tydzień należy zmienić pościel, a zabrudzoną jak najszybciej uprać – by nie była rozsadnikiem szkodliwych drobnoustrojów. Tu ważne jest ustawienie temperatury wody na co najmniej 60 stopni Celsjusza; warto o tym pamiętać przy zakupie kolejnych kompletów powłoczek. Korzystne działanie ma poza tym suszenie pościeli po nocy – wietrzenie jej choćby w oknie.

Warto też zająć się tym, co kryje się pod powłoczką. W kołdrach i poduszkach również bytują i namnażają się rozmaite szkodliwe mikroorganizmy. Jak sobie z nimi poradzić? Najlepiej wybrać kołdrę i poduszkę antybakteryjną. Taką jak oferowane przez renomowaną firmę Wendre modele ANTIBACTERIAL. Ich poszycie wykonane jest z włókna ANTIBACT™, opracowanym specjalnie tak, by działać przeciwbakteryjnie i minimalizować rozwój roztoczy. Wysoka jakość tych produktów została potwierdzona przez instytut Hohenstein. Co jeszcze o nich wiemy?

W linii ANTIBACTERIAL dostępne są kołdry 160×200 oraz 220×200 cm, poduszki 50×60 i 70×80 cm, a ponadto wodoodporne nakładki na materac o wymiarach 90×200, 140×200 i 160×200 cm. Wszystkie mają charakter wyrobu medycznego, co wiele mówi o sile przeciwdziałania rozwojowi roztoczy. Można je prać mechanicznie. A przy tym okazują się niezwykle przyjemne w dotyku, co docenią nie tylko alergicy. Dodatkowo, kołdry z tej serii są całoroczne, dzięki temu z ich prozdrowotnych dobrodziejstw można korzystać przy każdej pogodzie.

Gdzie szukać szczegółowych informacji na ich temat? I gdzie szukać dystrybutorów? Najlepiej zajrzeć na stronę wendre.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022