Wnętrza inspirowane naturą. Drzwi, intarsje i panele dekoracyjne marki ERKADO

2021-05-01 6:03 Barbara Ruppel
Drzwi UNO PREMIUM marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi UNO PREMIUM marki Erkado

Urządzając mieszkanie, coraz chętniej sięgamy po naturalne materiały takie jak drewno, wiklina, bambus czy len. Wnętrza w stylu eko nie tylko prezentują się atrakcyjnie i wpisują się w aktualne trendy, ale – przede wszystkim – są przytulne i pełne ciepła. Wspólnie z marka ERKADO sprawdziliśmy, jak w prosty i niedrogi sposób wprowadzić do swojego mieszkania elementy inspirowane naturą.

Drewno w aranżacji wnętrz

Kiedy myślimy o inspiracji naturą w mieszkaniu, pierwszym materiałem, który przychodzi nam do głowy jest drewno. Wnętrza, w których zastosowano drewniane elementy cechują się elegancją, stylem, a jednocześnie są ciepłe i niezwykle przytulne. Poza oczywistymi sposobami wykorzystania drewna, jak meble czy parkiet ciekawym dopełnieniem aranżacji są drzwi.

Nie oznacza to, że koniecznie musimy kupować drzwi z litego drewna – dużo tańszą i równie atrakcyjną opcją jest zakup drzwi pokrytych okleiną wysokiej jakości. Tego typu okleiny – o różnych odcieniach, fakturach i usłojeniu oddającym naturalne piękno drewna oferuje marka ERKADO. Ale to nie wszystko, w ofercie producenta są również stylowe intarsje oraz panele dekoracyjne.

Drzwi FLOKS marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi FLOKS marki Erkado

Bliżej natury: drzwi, intarsje i panele dekoracyjne

Imitujące drewno elementy wystroju sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, chociaż niektóre style traktują drewno iście po królewsku, stawiając ów materiał na piedestale w swoich aranżacjach. (głównie ze względu na jego nieprzemijalność i elegancję). Do nich należą modne style boho, industrialny, skandynawski, a także – cieszący się coraz większym zainteresowaniem – styl art déco.

Styl industrialny, szczególnie upodobał sobie drewno i jego imitację, zwłaszcza w połączeniu z innymi materiałami takimi jak szkło czy metal. Za przykład mogą tu posłużyć np. drzwi Miskant marki ERKADO z dużymi przeszkleniami i ozdobnymi, czarnymi wzorami.

Drzwi PETUNIA marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi PETUNIA marki Erkado

W loftowe wnętrza doskonale wkomponują się także drzwi z intarsjami. Intarsje to dekoracyjne wstawki umieszczone po obydwu stronach drzwi, idealnie zlicowane z powierzchnią okleiny. Zazwyczaj mają one szerokość kilku milimetrów, a dzięki różnemu układowi, tworzą na powierzchni drzwi wyjątkowe kompozycje, które podnoszą ich atrakcyjność i efektywność. Co więcej, intarsje, oprócz walorów czysto estetycznych, pozwalają na zmianę proporcji wnętrza w zależności od ich poziomego lub pionowego układu!

Aranżując industrialny loft, warto zdecydować się na połączenie drewnianej okleiny z czarnymi intarsjami, by uzyskać modny efekt. Intarsje ERKADO świetnie będą pasować również do wnętrz skandynawskich – wyobraźmy sobie białe drzwi z intarsjami w kolorze drewna, które podkreślą jasny, minimalistyczny charakter aranżacji. W mieszkaniach inspirowanych stylem art déco, w których dominuje czerń i złoto, elegancki klimat wprowadzą np. drzwi Altamura 1 z pionowymi intarsjami (model ocieplimy stosując np. ościeżnicę w kolorze drewna).

Zobacz katalog produktów marki ERKADO 
kod qr

Autor: ERKADO

Zeskanuj kod QR i zobacz więcej produktów marki ERKADO

Jeśli szukamy ciekawych rozwiązań inspirowanych naturą, warto zapoznać się z ofertą paneli dekoracyjnych ERKADO. Zamontowane na ścianie przestrzenne listewki oprócz względów czysto estetycznych, są w stanie poprawić akustykę wnętrza i znacznie je ocieplić. Sprawdzi się to doskonale np. w surowych, industrialnych loftach.

ERKADO daje możliwość dowolnego zestawiania paneli dekoracyjnych, drzwi, ościeżnic i listew przypodłogowych, dzięki czemu cała aranżacja zachowuje spójność kolorystyczną i stylową. Gdy dodamy do tego takie detale jak zawiasy czy okucia (np. w modnym kolorze czarnym) uzyskamy duet, który na pewno nas zachwyci.

Drzwi LUX marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi LUX marki Erkado

Również dobór odpowiedniego przeszklenia drzwi znacząco wpływa na odbiór i klimat wnętrza. W ofercie ERKADO znajdziemy między innymi szkło VSG. Ten innowacyjny materiał nazywany często "bezpiecznym szkłem" sprawia, że tafla jest niezwykle wytrzymała i obustronnie gładka.

Drzwiom z przeszkleniami nie można odmówić atrakcyjności. Poza względami estetycznymi, tego typu modele spełniają również inną rolę, nieco bardziej praktyczną – przetkane szklanymi taflami drzwi optycznie powiększają przestrzeń, dlatego poleca się je szczególnie w korytarzach, garderobach i mieszkaniach o niewielkim metrażu (np. model Frezja 7 z lustrem).

Więcej o produktach marki ERKADO na stronie www.erkado.pl

ERKADO
Autor: materiały prasowe ERKADO

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021