Wystrój sypialni rzadko się zmienia, a szkoda. Jest to wnętrze, w którym warto zmieniać dodatki wraz z porami roku. Zazwyczaj myślimy najpierw o zmianie dekoracji w salonie, bo tam spędzamy najwięcej czasu i zapraszamy znajomych. Ale sypialnia to miejsce, w którym kończymy każdy dzień i zaczynamy następny. Warto więc pomyśleć o odmianie wystroju sypialni na wiosnę. Wpuśćmy więcej światła, zmieniając zasłony w sypialni na jaśniejsze, a pościel wzbogaćmy o botaniczne wzory - mimo, że dość tendencyjne, jednak zawsze działa. Naprawdę warto się postarać, a zyskamy zupełnie nową sypialnię na wiosnę, w której szybciej obudzimy się do życia po długiej zimie.

Wystrój sypialni: pościel w sypialni na wiosnę 2014

Wiosenna pościel kojarzy się z jasnymi kolorami i wzorami botanicznymi przede wszystkim. Ale w wiosennych kolorach znakomicie także wyglądają wzory geometryczne, czyli kolorowe koła, pasy czy zygzaki. Na pewno miło będzie budzić się w kolorowej i wiosennej pościeli. Do takiej kolorowej i wzorzystej pościeli można dopasować już wtedy gładkie narzuty i pledy, które układamy na łóżku w dzień. Wszystko powinno być skoordynowane kolorystycznie, czyli pościel, nakrycie łóżka, zasłony i reszta znajdujących się w sypialni dodatków.

Wystrój sypialni: zasłony w sypialni na wiosnę 2014

Teraz kiedy słońce coraz częściej i na dłużej zagląda do naszych wnętrz nadszedł dobry moment na powieszenie lżejszych i kolorowych zasłon. Już nie musimy zasłaniać się przed zimnem, dlatego zasłony w sypialni mogą być zdecydowanie delikatniejsze i z cieńszych tkanin. Cały czas jednak potrzebujemy odseparowania od wzroku sąsiadów. Zastosujmy więc skoordynowane kolorystycznie rolety. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w łączeniu tkanin, pamiętajmy, że wtedy gdy decydujemy się na wzorzyste zasłony roleta powinna być gładka i odwrotnie. W sypialni nie potrzebujemy zbyt wielu bodźców optycznych.