Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane? Rozmowa ze specjalistą marki Senpo

2022-07-04 14:53 Materiał sponsorowany

Jakie są rodzaje łóżek tapicerowanych? Jakie tkaniny sprawdzają się najlepiej jako tapicerki w sypialni? Czy zagłówek zintegrowany z meblem jest lepszy, czy oddzielny, przytwierdzony bezpośrednio do ściany? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy Beatę Adamek - specjalistę ds. sprzedaży w salonie Senpo.

Łóżko Sofia
Autor: Senpo Łóżko Sofia

Spis treści

  1. Jakie są rodzaje łóżek tapicerowanych? Czy tylko zagłówki bywają tapicerowane, czy także podstawa łóżka?
  2. Jakie tkaniny sprawdzają się najlepiej jako tapicerki w sypialni? Jakie powinny spełniać warunki?
  3. Dziękujemy za rozmowę!
  4. Zobacz więcej łóżek tapicerowanych z oferty Senpo:

Jakie są rodzaje łóżek tapicerowanych? Czy tylko zagłówki bywają tapicerowane, czy także podstawa łóżka?

Beata Adamek: Łóżka można podzielić na dwa rodzaje: łóżka ramowe, czyli takie gdzie materac wchodzi do środka oraz łóżka kontynentalne. Obie wersję możemy wykonać np. z pojemnikiem na pościel. Również podstawy łóżek są tapicerowane. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się łózka w wersji elektrycznej z możliwością regulacji na pilota. Jest to bardzo dobra oraz zdrowa pozycja do snu np. z odrobinę podniesionymi nogami, wspieramy wtedy przepływ krwi. Najlepszą pozycją przy podniesionym stelażu są kostki oraz serce w jednej linii, czyli lekko podniesiona głowa oraz nogi. Przy podniesieniu górnej części stelaża poprawia się oddychania, które szczególnie pomaga w niechrapaniu, pozycja taka pomaga z kwasami żołądkowymi, zalecane jest to dla osób, które mają problemy z refluksem żołądkowym.

Łóżko Prestige elektryczne
Autor: Senpo Łóżko Prestige elektryczne

Jakie tkaniny sprawdzają się najlepiej jako tapicerki w sypialni? Jakie powinny spełniać warunki?

B.A.: To mocno indywidualna sprawa, niektórzy nasi klienci nie wyobrażają sobie łóżka w innej tkaninie niż miękki i przyjemny w dotyku welur, inni z kolei zupełnie na odwrót. Należy również zwrócić szczególną uwagę na to, że nie każde łóżko będzie wyglądać dobrze w każdej tkaninie. Dla przykładu, głęboko przepikowane zagłówki zdecydowanie lepiej będą prezentować się w pluszowych tkaninach takich jak welur czy aksamit. Z kolei łóżka o bardziej klasycznych kształtach będą elegancko wyglądać w grubszych plecionkach albo w tkaninach boucle. A jakie powinny być idealne tkaniny obiciowe? Przede wszystkim wytrzymałe i nierozciągliwe. Ponadto, dobrze, by były łatwe w czyszczeniu.

Dziękujemy za rozmowę!

Beata Adamek
Autor: Senpo Beata Adamek, Specjalista ds. sprzedaży w salonie Senpo.

Zobacz więcej łóżek tapicerowanych z oferty Senpo:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE