HOROSKOP wnętrzarski 2015: sypialnia dopasowana do znaku zodiaku!

Rok 2015 będzie poświęcony kreatywności, inspiracjom artystycznym i szukaniu nowych rozwiązań – w tym także do wnętrz! Jak urządzić sypialnię, aby była w zgodzie z naszym znakiem zodiaku? Jakie elementy wpłyną na relaksacyjny sen, a które zaburzą naszą aurę? Sprawdź jak urządzić sypialnię dopasowaną do Twojego znaku zodiaku!

Sypialnia dla Barana
Sypialnia dla Byka
Sypialnia dla Bliźniąt
Sypialnia dla Raka
Sypialnia dla Lwa

Nadchodzący rok to znakomity czas dla remontów, przemeblowań czy rearanżacji naszych wnętrz! Dobra passa oraz wyczucie stylu i trendów wnętrzarskich nie opuści ludzi z wyobraźnią, a osobom zaczynającym dopiero swoją przygodę z aranżacją wnętrz przyda inspiracji, pomysłów i doda skrzydeł! Sprawdź jak urządzić SYPIALNIĘ w zgodzie z Twoim znakiem zodiaku!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Barana

To właśnie Baranom horoskop na 2015 rok wróży najwięcej zmian, transformacji i twórczych inspiracji! Warto więc szczegółowo przemyśleć metamorfozę sypialni Barana! Nikt tak jak Baran nie zna się na najnowszych trendach i tak szybko i twórczo nie przekłada ich na rodzimy grunt. Dlatego też sypialnia urządzona w zgodzie z aurą Barana powinna być wyrafinowana i ekskluzywna. Elementy pełnego elegancji stylu Art Deco doskonale przeplotą finezyjne uzupełnienia dekoracyjne w stylu glamour. Wzory na ścianie i tekstyliach powinny być zdecydowane i charyzmatyczne – jak główne cechy Barana. Żadne tam pastele, za to wyrafinowany fornir, eklektyczne meble i designerski gadżet, jak np. nowoczesny zestaw stolików nocnych. Jedynie w eleganckim i zgodnym z najnowszymi trendami wnętrzu sypialni Baran wypocznie w iście swoim stylu!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Byka

Rok z przewodnim motywem sztuki w horoskopie zdaje się być wprost wymarzonym dla Byka – konesera. Nikt jak Byk nie zna się na gatunkach drewna w meblarstwie, gatunkach materiałów na zasłony i wyposażeniu klasycznego buduaru. Dlatego też sypialnia stworzona z intencją dla Byka powinna uosabiać kunszt i solidność tradycyjnego rzemiosła. Drewniana rama łóżka, stylizowane oświetlenie kinkietowe i delikatny, lekko retro wzór na tapecie za zagłówkiem będą wprost wymarzone dla byka. Poza tym jest pewna zasada, która charakteryzuje w interesujący sposób wnętrza urządzane przez Byki, w których zawsze czują się wygodnie i komfortowo – im więcej drewna, tym lepiej!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Bliźniąt

Przewrotne Bliźnięta mają z reguły zmienną naturę. Dotyczy to także aranżacji wnętrz – szybko się nudzą, szukają nowych rozwiązań. Dlatego sypialnia urządzona dla Bliźniąt (aby była wygodna, estetyczna i spełniała swoją funkcję zarazem) powinna być jak najbardziej neutralna. Dzięki temu za pomocą niewielkiej ilości dodatków i tekstyliów (zasłony, poszwy, narzuty, dekoracyjne poduszki) Bliźnięta będą mogły w dowolnym czasie totalnie przearanżować swój pokój sypialniany. Neutralna rama łóżka, którą da się ukryć pod połacią narzuty czy też neutralna, gładka tkanina obiciowa łóżka tapicerowanego (np. biel, krem, jasna szarość) to strzał w 10! Nie warto również kłaść koloru na ścianę czy inwestować w barwną tapetę. Przy klasycznej bieli ścian w sypialni dla Bliźniaka lepiej będzie pokusić się o szalone wzory na zasłonach bądź pledach i kocach. Bliźnięta nacieszą się intensywnym kolorem do woli, by za chwilę w dowolnym momencie celebrować monochromatyzm i jednolitość w tej samej przestrzeni wymarzonej sypialni.

Horoskop 2015: Sypialnia dla Raka

Raki dokładnie wiedzą, jak wyglądać powinna ich wymarzona sypialnia. Tak samo, jak wiedzą jak urządzą wymarzony salon, łazienkę, przedpokój... Znane z domatorskiego usposobienia nieśmiałe Raki przeżywają nieopisane emocje kiedy w grę wchodzi możliwość urządzania przestrzeni własnego gniazda! Ponieważ w 2015 roku Raki powinny zachować więcej niż zazwyczaj rozwagi i ostrożności w podejmowaniu wszelkich decyzji, również i do tematu urządzania sypialni winny podejść racjonalnie. Szczęśliwie horoskop dla Raków na 2015 rok wróży im szczęście do gier i wygrane w loteriach! Z Rakami problem jest o tyle intrygujący, ze lubują się Raki zarówno we wnętrzach stylowych (z solidnymi meblami z minionych epok) jak i pośród ikon designu. Dlatego najbezpieczniej będzie urządzić Rakowi sypialnię w stylu eklektycznym, gdzie jeden stylowy i bardzo charakterystyczny mebel (np. rama łóżka) będzie koegzystował z nowoczesnym stolikiem nocnym czy XX-wiecznymi grafikami na ścianie. Liczne źródła przytłumionego oświetlenia ucieszą Raka jak nikogo innego!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Lwa

Jeśli chodzi o wygodę, Lew nie przebiera w środkach. Jak na dużego kota przystało, Lew kocha przepastne łóżka, miękkie materace i dużo przestrzeni. Dlatego pomysł na sypialnię połączoną z przestrzennym pokojem kąpielowym Lwy zaakceptują bez mrugnięcia okiem. Do tego oczywiście wyposażenie sypialni zbudowane z naturalnych materiałów, jak drewno, len (w tym struktura lnu nawet na tapecie) i bawełna dopełni komfortu Lwa. Stonowana kolorystyka tekstyliów i kolory ścian, niczym z popołudniowej sawanny i Lwy nie będą chciały wyjść ze swojego sypialnianego królestwa! Uwaga: za urządzanie sypialni Lwy powinny wziąć się w okolicach lipca – Lwi horoskop na 2015 rok wskazuje na sukces i powodzenie wszystkich przedsięwzięć podjętych w tym właśnie czasie!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Panny

Praktyczne Panny nawet przestrzeń sypialni widzą jako „pokój do spania”. Ma być funkcjonalnie i wygodnie, bez zbytecznych ozdobników. W stonowanej kolorystyce wymarzonej sypialni Panien zagościć może jeden, góra dwa subtelne akcenty kolorystyczne (np. w zasłonie bądź stoliku nocnym). Funkcjonalność mebli Panna bierze za zasadę naczelną. Stoliki nocne na kółkach można łatwo przestawić i dotrzeć do ukrytej za ścianą garderoby. Również i wygoda materaca nie pozostaje bez uwagi – w przypadku Panien to właśnie materac determinuje ramę łóżka, a nie odwrotnie. Najlepszym miesiącem na urządzanie sypialni dla Panien będzie sierpień. Horoskop na 2015 rok wróży Pannom możliwość przekraczania własnych granic i możliwości, dlatego kto wie – może Panny zdecydują się na totalnie odmienny look swojej wymarzonej sypialni?

 WNĘTRZA a znaki zodiaku, zobacz: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop 2015: Sypialnia dla Wagi

Nie inaczej, jak zgodnie z nazwą, Wagi lubią równowagę. Symetrycznie rozmieszczone oświetlenie nocne, jednolicie dobrane poduszki i spokojna kolorystyka nawiązująca do kolorów ziemi. Drewniana podłoga w sypialni Wag to niezwykle częsty motyw. Można go przełamać poprzez wstawienie tapicerowanego łóżka na (a i owszem) drewnianych nóżkach, co nada mu lekkości. Materiał, którym tapicerowane będzie wymarzone łóżko do sypialni dla Wag to oczywiście wełna albo len. Natura jest wielką miłością Wag, stąd i jej przejawy w aranżacji sypialni będą miłym i relaksacyjnym akcentem w przestrzeni sypialni. Horoskop na 2015 rok wróży Wagom inspirujące zmiany, dużo energii i obranie nowej ścieżki życiowej. Dla Wag mających problemy z podejmowaniem decyzji (w tym także w sprawie wnętrz i wyboru mebli do sypialni) najpewniejszymi miesiącami do podejmowania pewnych działań będą maj oraz czerwiec.

Horoskop 2015: Sypialnia dla Skorpiona

Rok kreatywności jest czasem wymarzonym wprost dla Skorpionów. Kreatywne, ale i kapryśne Skorpiony lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach do wnętrz, ekstrawaganckich meblach i nietypowych tkaninach. Stąd woolnostojąca czarna wanna w przestrzeni sypialni Skorpiona nie powinna nikogo dziwić. Podobnie jak i żyrandol z garści zebranych kablami żarówek o ciepłym, żółtawym świetle. Połączenie chłodnego betonu architektonicznego na ścianie i ciepłego drewna na podłodze do zestawienie niezwykle właściwe nieoczywistym Skorpionom. Nieregularności ścian czy przeszklenia strefy łazienkowej oddzielanej od sypialni jedynie kotarą to rozwiązania do sypialni, które usatysfakcjonują najbardziej wybrednego Skorpiona. W roku sztuki, według horoskopu na 2015 rok, Skorpiony odkryją w sobie pokłady talentów artystycznych – może warto je uwypuklić właśnie w aranżacji sypialni?

Horoskop 2015: Sypialnia dla Strzelca

Strzelec, jako wolny duch, nie przywiązuje się ani do miejsc ani do sprzętów. Sypialnia Strzelca bywa więc chaotyczna i mało przytulna. Warto wykorzystać zamiłowania Strzelca do podróży i wolności i przełożyć je na styl aranżacji sypialni. Motywy błękitu i bieli na tapecie przywiodą na myśl dalekie, morskie wyprawy, a surowe drewno podłogi i skrzynia w roli komody ocieplą chłodną barwę błękitu. Dodatkowo nietypowy mebel do przechowywania – skrzynia, pozwoli Strzelcowi na zachowanie dużej dozy swobody w przechowywaniu (skoro standardowe wieszaki w szafie ograniczają wolność wyrazu). Biała narzuta z wełny, zakończona chaotycznymi frędzlami, przypomni niefrasobliwe wypoczywanie w hamaku, a oryginalny żyrandol z drutu i białego szkła w sposób nieoczywisty dostarczy dozę światła do sypialni. W sypialni dla Strzelca sprawdzą się też wszelkiego rodzaju meble w stylu eko – paletowe łóżka, stoliki i skrzynki na kółkach, które posłużą za nocny stolik i półkę na czasopisma i książki jednocześnie. Doza szaleństwa – niezwykle pożądana!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Koziorożca

Koziorożce ponad wszelką miarę cenią sobie porządek i szyk. Dlatego też sypialnia urządzana z myślą o Koziorożcu powinna być schludna, minimalistyczna i urządzona ze smakiem. Do sypialni Koziorożca wystarczy wstawić łóżko – pozostałe meble zdają się być zbędne. Ewentualnie minimalistyczne półki wbudowane we wnękę ściany zastąpić z powodzeniem mogą nocną szafkę, regał i komodę jednocześnie. Im mniej wyeksponowanych przedmiotów w sypialni, tym Koziorożec czuje się bardziej zrelaksowany. Z zamiłowania do ekskluzywnych tkanin i materiałów, w sypialni Koziorożca można poszaleć z tekstyliami: atłasowa pościel, satynowa narzuta i jedwabne zasłony w stonowanych, miękkich odcieniach to będzie strzał w 10! Druga połowa 2015 roku tu wymarzony czas na remonty dla Koziorożca!

Horoskop 2015: Sypialnia dla Wodnika

Wytrwałość i konsekwencja w działaniu to motywy przewodnie horoskopu na 2015 rok dla Wodników! Wróżona z horoskopu na nadchodzący 2015 rok stabilizacja sprzyja urządzaniu... sypialni właśnie. Wodniki nie boją się wyzwań – są energetyczne, nowoczesne i z różnorodnej gamy bieżących trendów zawsze wybierają te najodważniejsze. Dlatego sypialni Wodników daleko do nudy. Oryginalne łóżko ze stylizowanymi uszakami wybierają w białej interpretacji i śmiało łączą z podświetlanym ledami, nowoczesnym i esoidalnym lustrem w łazience (znajdującej się w tej samej przestrzeni). Dlaczego by nie! Przeszklona zaciemnionym szkłem strefa lazienki w sypialni Wodnika to rozwiązanie idealne dla znaków wodnych – bliskość tego żywiołu uspokaja i relaksuje zodiakalne Wodniki. Remont sypialni Wodniki zaplanować powinny albo na samym początku roku, albo dopiero pod jego koniec. W maju – wzmożona energia i kreatywne pomysły do wnętrz! Może wtedy czas na projekt?

Horoskop 2015: Sypialnia dla Ryb

Ryby to niezwykłe oryginały – nie wstydzą się testować na sobie nowych trendów, śmiało wygłaszają swoje poglądy. Dlatego ich sypialnie nie będą nudne i sztampowe – przeciwnie. Oryginalne rozwiązania w sypialni Ryb to manewr, którego po Rybach możemy się spodziewać. Intrygująca moskitera z makaronowej firany na suficie podwieszanym ponad łóżkiem? Czemu nie. Kolorystyka sypialni dla Ryb mile widziana będzie w chłodnych odcieniach błękitu czy szarości, ale biel również sprawdzi się doskonale. Ryby dużą wagę przywiązują do pamiątek i talizmanów. Warto, aby w sypialni pojawiły się ulubione przedmioty (pamiątki rodzinne, talizmany z dalekich podróży) oraz awangardowo wyeksponowane grafiki i zdjęcia z ważnych wydarzeń i momentów. Otoczone aurą pozytywnych przedmiotów Ryby regenerują siły i nabierają zapału do działania. Rok 2015 niesie Rybom dużą dozę odwagi! Do dzieła!

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY