Najmodniejsze dodatki do wnętrz, które zawojują 2020 rok: 7 kluczowych kierunków

 drzwi sara eco

W roku 2020 ugruntuje się kilka trendów już znanych, pojawią się też nowe. Z mody długo nie wyjdą drzwi licowane ze ścianą, takie jak DRE Sara Eco, dostępne w dekorze drewnianym lub przeznaczone do pomalowania na dowolny kolor.

Fot. Drzwi DRE

Rok 2020 w trendach wnętrzarskich będzie pełen niespodzianek i ciekawych rozwiązań. Oprócz kontynuacji trendów z poprzednich lat pierwszy rok dwudziestolecia przyniesie wiele nowości. Co będzie modne w 2020 roku we wnętrzach? W jakie dodatki warto się zaopatrzyć?

„Nowy rok, nowy ja” – w odniesieniu do wnętrzarskich trendów w 2020 to powiedzenie pasuje idealnie. Miłośnicy designu na pewno nie będą zawiedzeni, wręcz przeciwnie. Poniżej przedstawiliśmy 7 trendów, które zdominują wnętrza w 2020 roku.

Trendy 2020. Ekologia

Głównym tematem 2019 roku była ekologia i zmiany klimatyczne zachodzące obecnie na naszej planecie. Odbiło się to szerokim echem również w architekturze i wystroju wnętrz. Biofilia w mieszkaniach na dobre rozgości się w 2020 roku. Podczas najbliższych 12 miesięcy projektanci wnętrz będą dążyli do umocnienia więzi człowieka z naturą. Przejawi się to między innymi w dużych, przeszklonych przestrzeniach i rezygnacji z zasłon, rolet i firanek. Im więcej światła dziennego będzie wpadać do pomieszczenia, tym lepiej. Materiały naturalne takie jak drewno, wiklina, rattan, bambus, wełna, len, kamień i terakota znajdą swoje miejsce w ekologicznych wnętrzach w formie mebli, wykończeń mebli, dodatków, podłóg, lamp itd.

Kolory ścian również nawiązywać będą do tych występujących w naturze. Możemy spodziewać się odcieni różu, koloru oliwkowego, piaskowego beżu, brązów. Ze ścianami w tych kolorach idealnie komponować się będą żywe rośliny, których we wnętrzach będzie coraz więcej. Duże donice z palmami, tzw. zielone ściany, podwieszane na suficie kwietniki z pnączami tworzą niepowtarzalny klimat miejskiej dżungli, pomogą na nowo nawiązać więź człowieka z naturą.

Trendy 2020. Obłe kształty

Rok 2020 odrzuci ostre kąty i krawędzie na rzecz delikatnych, miękkich linii i obłych kształtów. Inspirowane stylem art deco meble, okrągłe pufy, wyścielane pluszem, welurem i aksamitem sofy sprawią, że wnętrza będą bardziej przytulne, ciepłe. Zapomnijmy o kanciastych, prostokątnych stolikach, w 2020 roku do salonów zaprosimy lekkie okrągłe i owalne stoliki, wyspy w kuchni nie będą już masywnymi prostopadłościanami, ale delikatnymi owalami.

Wspomniany trend będzie można z łatwością przemycić do minimalistycznych i industrialnych wnętrz dzięki dodatkom. Okrągłe lustra, tapety i grafiki z kołami albo niemal secesyjnymi liniami, lampy w kształcie kuli lub owalu to nieliczne pomysły na wprowadzenie nowego trendu do surowych, pełnych ostrych kantów pomieszczeń.

Trendy 2020. Neoantyk

Jednym z ciekawszych trendów w 2020 roku będzie inspiracja antykiem. Antyk w nowoczesnym wnętrzu będzie przejawiał się przede wszystkim w dodatkach inspirowanych antyczną Grecją i Rzymem. Kolumny i antyczne rzeźby to motywy, które na pewno pojawią się w modnych wnętrzach w 2020 roku. Co jeszcze zobaczymy w nowoczesnym mieszkaniu inspirowanym antykiem? Stoły z nogami w kształcie kolumn, kolumnowe kwietniki, wazony, misy i naczynia zdobione jak antyczne wazy, marmurowe blaty, marmurowe ściany i dodatki ze stylizowanym marmurem.

 Modne dodatki w 2020

W 2020 roku we wnętrzach dominować będą duże, żywe rośliny, naturalne materiały, jak np. wiklinowe donice, stoliki z drewnianym blatem, obłe kształty mebli (sofa) i dodatków (lampa). 

Fot. Katarzyna Białasiewicz/Getty Images

Trendy 2020. Etniczne wzory

Nie tylko antyk podbije w 2020 roku nasze wnętrza. Projektanci zaserwują nam również gorące i energetyzujące motywy prosto z Afryki. Egzotyczne printy, żyrafie cętki, paski zebry i geometryczne wzory zapełnią poduszki, pledy, narzuty, zasłony i dywany. W afrykańskich wnętrzach królować będą czerwienie, oranże, brązy i odcienie pustynnych piasków. Dodatki takie jak figurki, misy, grafiki wyglądać będą jak przywiezione z wakacji z Czarnego Lądu.

Trendy 2020. Metal we wnętrzu

Najmodniejsze dodatki w 2020 roku będą wykonane z metalu. Cyna, złoto, srebro i miedź pojawią się we wnętrzach w różnych wariacjach. Metaliczne elementy zobaczymy w płytkach, dekoracjach, lustrach z metalowymi ramami, podstawach stolików, okładzinach ściennych, a nawet meblach imitujących blaszane obicia. Dodatki z metalu wkomponują się tak naprawdę w każde wnętrze – industrialne, minimalistyczne, skandynawskie czy nowoczesne.

Trendy 2020. Nowa paleta barwna

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem 2020 roku będzie Classic Blue, czyli głęboki odcień niebieskiego, kojarzony z wieczornym niebem. Ponadto we wnętrzach w tym roku będą królować inne głębokie barwy jak np. kobalt, granit, leśna zieleń czy antracyt – kolory te mają wprowadzić nas w przyjemny nastrój i ułatwić relaksację. Ciepłe odcienie pastelowych kolorów jak morelowy, beżowy, kremowy, słomkowy żółty zastąpią surowe, minimalistyczne biele. Modne będą również kolory ziemi i lasu, np. oliwkowa zieleń, brązy, ochra.

Trendy 2020. Drzwi, które pojawiają się i znikają

Rok 2020 upłynie we wnętrzach pod znakiem personalizacji. Wszelkie elementy wyposażenia będziemy dobierać tak, by dać wyraz naszej indywidualności. Przejawem tej tendencji mogą być nawet drzwi, np. DRE Sara Eco, wyjątkowy produkt na polskim rynku. Dzięki konstrukcji bezprzylgowej dają możliwość m.in. całkowitego licowania z murem, umożliwiają także pomalowanie skrzydła i ościeżnicy na kolor ściany lub dowolny inny, a także pokrycie tapetą. Drzwi Sara Eco mogą więc stać się niemal niewidoczne w pomieszczeniu lub przeciwnie – wystąpić w roli wizualnej dominanty. Wszystko zależy od nas. Drzwi Eco Sara to świetna opcja dla osób, które oczekują wnętrz bardzo precyzyjnie dopasowanych do własnej osobowości, a także cenią wysoką jakość oraz funkcjonalność.

NIE PRZEGAP

 Drzwi DRE Sara Eco

Drzwi DRE Sara Eco świetnie prezentują się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Ich konstrukcja i materiał, z którego są wykonane, pozwala na wyeksponowanie ich lub ukrycie w licu ściany.

Fot. Drzwi DRE

Ocena: 5
Tekst: Barbara Ruppel Zdjęcia: Drzwi DRE

POLECANE ARTYKUŁY