Grynasz Studio: projektanci mebli, przedmiotów użytkowych, przestrzeni i grafiki

 Studio Grynasz

Fot. grynaszstudio.com

Przedmioty, scenografia, mała architektura, grafika. W każdej z tych dziedzin stworzyli koncepcje starannie przemyślane i warte uwagi. Zobacz inspirujące projekty Grynasz Studio.

Młodzi, zdolni, nagradzani, wszechstronni - tak można opisać projektowy duet tworzący Grynasz Studio. Ich koncepcje od kilku lat reguralnie pojawiają się na najważniejszych targach oraz wystawach wnętrzarskich w kraju i zagranicą.

Kim są Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz?

Supraśl. To tam w liceum plastycznym Marta Niemywska poznała Dawida Grynasza. Podlaskie miasto dało początek ich wspólnej prywatno-zawodowej drodze. Kolejne punkty na mapie to Białystok (gdzie Dawid skończył Politechnikę  na Wydziale Architektury) oraz Warszawa (gdzie Marta studiowała na ASP na wydziale Wzornictwa Przemysłowego).

Dzisiaj  pod szyldem Grynasz Studio tworzą projekty świadome, nakierowane na konkretnych odbiorców. Takie, w których ekologia  i współpraca z lokalnymi rzemieślnikami  jest na pierwszym miejscu. Obok pracy  dla dużych instytucji (Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, MSZ) para chętnie pracuje  razem z młodymi markami. Tak było z Meesh, dla którego tworzyli produkty  zgodne z ideą zrównoważonego dizajnu – rzeczy użytku codziennego o ponadczasowym charakterze, dostosowane do zmiennych potrzeb użytkowników. Wykonane z polskimi wytwórcami. Takie, w których metka „made  in Poland” oznacza mariaż lokalnych  wartości i współczesnej myśli projektowej.

Najważniejsze nagrody

  • 2016 - nagroda „Must Have” Łódź Design Festival dla projekt naczynia CZARKA
  • 2015 - nagroda „Must Have” Łódź Design Festival dla projekt regału PROM
  • 2012 - Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”
  • 2012 - I nagroda w konkursie „Globalny Namiot Festiwalowy” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną
  • 2011 - I nagroda w konkursie „Young Design” organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego
  • 2008 - Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • 2008 - I nagroda w konkursie "Nokia Only Planet"
  • 2008 - I nagroda w konkursie pt. "Nowa oferta dla gościa Euro 2012 w przestrzeni publicznej Warszawy"
  • 2008 - II nagroda w konkursie pt. "Projekt koncepcyjny nowoczesnej pamiątki z Warszawy,związanej z osobą Fryderyka Chopina”
  • 2007 - I nagroda w konkursie pt. "Absolut Elements 2007"

Projektowali dla...

Grynasz Studio współpracuje z marką Meesh, dla której stworzyli serię produktów do małych mieszkań - sofę Kubu, naczynia Czarka, regał Prom, pufy Slow i Coral, stolik Kawa+Gazeta. Dla firmy Marbet Styl zaprojektowali wygodny, ponadczasowy fotel Muno. W swoim portfolio mają także projekty identyfikacji wizualnej dla marki mebli dziecięcych Fam Fara, Urzędu Patentowego RP oraz koncepcję statuteki "Dobry Wzór 2015" wykonanej na zlecenie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej informacji: grynaszstudio.com

Zobacz galerię inspirujących projektów Grynasz Studio

NIE PRZEGAP

Ocena: 5
Zdjęcia: grynaszstudio.com

POLECANE ARTYKUŁY