Innowacyjne plisy ANWIS. Godny następca żaluzji i rolet

2020-08-06 9:34 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń. ZDJĘCIA
Autor: mat. prasowe Anwis

Żaluzje plisowane nazywane zamiennie plisami to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych osłon okiennych. Największą zaletą plis jest ich konstrukcja, która pozwala na przesłanianie dowolnej części okna, co nie jest możliwe w przypadku rolet i standardowych żaluzji. Zapytaliśmy znanego producenta plis, markę ANWIS, dlaczego warto wybrać tego typu osłony i do jakich okien można je zamontować.

Plisy – żaluzje nowej generacji

Sekret przewagi plis nad roletami i tradycyjnymi żaluzjami tkwi w ich budowie. W odróżnieniu od rolet nie mają rury nawojowej, a od zwykłych żaluzji odróżnia je brak nieruchomej, górnej listwy. Plisy produkowane przez markę ANWIS składają się z rynny górnej i dolnej, do których zamocowany jest materiał złożony w harmonijkę. Zazwyczaj ma on około 2 cm szerokości. Rynny żaluzji plisowanych można przesuwać dowolnie w górę i dół wzdłuż listew przyszybowych, co umożliwia osłonięcie wybranego fragmentu szyby, np. przez odpowiednie opuszczenie górnej rynny z plis można zrobić „zazdrostkę”.

Inną zaletą żaluzji plisowanych jest ich wszechstronność. Standardowe osłony okienne nie są przystosowane do przeszkleń o nietypowym kształcie. Plisy z kolei doskonale sprawdzają się w takich warunkach – można dopasować je do każdego przeszklenia, nieważne czy jest ono trapezowe, trójkątne czy półkoliste. Ponadto, żaluzje plisowane ANWIS, dzięki swojej konstrukcji i mechanizmowi mogą być montowane na oknach dachowych, ustawionych pod kątem lub poziomo.

O przewadze plis ANWIS nad roletami i żaluzjami świadczy również ich funkcjonalność. Decydując się na osłonę okienną, często musimy dokonać wyboru: albo postawimy na ochronę przed słońcem i kompletną ciemność, albo odetniemy dopływ promieni UV i zafundujemy sobie domową saunę przez nagrzewające się rolety i żaluzje. W przypadku plis nie musimy martwić się ani o brak dostępu do światła dziennego, ani o zwiększoną temperaturę w pomieszczeniu. Wszystko dzięki specjalnym tkaninom, z których wykonane są plisy ANWIS.

Harmonia funkcjonalności i estetyki

W ofercie dostępnych jest aż 550 rodzajów tkanin o różnym kolorze, wzorze i funkcji, jaką mają pełnić. Tak zwane duo plisy to tkaniny o przekroju plastra miodu, które składają się z dwóch warstw tekstylnych. Razem tworzą powietrzną warstwę izolującą, w efekcie redukują poziom nagrzewania się pomieszczeń w letnich miesiącach, a zimą spowalniają utratę ciepła. Innym przykładem są tkaniny blackoutowe, pokryte powłoką odbijającą światło. Są w stanie zatrzymać 100% promieni słonecznych przedostających się przez szyby. Konstrukcja plis pozwala na zastosowanie dwóch tkanin jednocześnie, np. półprzezroczystej „firankowej” i zaciemniającej. Co ciekawe, możemy sterować każdą tkaniną oddzielnie, co poszerza możliwości wykorzystania żaluzji plisowanych. Plisy ANWIS wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Można je prać w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Po spłukaniu, osłonę najlepiej wysuszyć w pozycji złożonej, dzięki czemu tkanina zachowa swój harmonijkowy kształt.

Popularnym trendem w nowoczesnych domach są duże przeszklenia. Z jednej strony powiększają optycznie przestrzeń i wpuszczają do środka naturalne światło, z drugiej strony nie zapewniają dostatecznej intymności domownikom. Duże przeszklenia wymagają zastosowania przemyślanych zasłon okiennych, które zapewnią dopływ światła dziennego i prywatność mieszkańcom. Plisy ANWIS mogą osłonić przeszklenia szerokie na 3 metry i wysokie na 2.6 metra. Dzięki różnorodności kolorów, wzorów i faktur możemy dostosować design plis do naszych osobistych upodobań i wystroju wnętrza. Jeśli lubimy zasłony i chcemy stworzyć w pomieszczeniu przytulny klimat, wybierzmy plisy z transparentnego, półprzezroczystego materiału i zestawmy je z miękkimi zasłonami. Plisy ANWIS możemy także dopasować do barwy okien dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor. Wybór mamy również w kwestii sterowania żaluzjami. Możemy zdecydować się na tradycyjne sznurki, koraliki i uchwyty, albo elektryczny pilot. Sterowanie za pomocą pilota przyda się szczególnie w przypadku dużych lub trudno dostępnych przeszkleń.