Drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe. Elegancki i funkcjonalny podział przestrzeni

2023-05-01 6:24 Materiał reklamowy

Drzwi dwuskrzydłowe mają wiele zalet. Z jednej strony stanowią elegancki i dekoracyjny element przestrzeni, kojarzą się z pałacowymi wnętrzami, luksusem i ponadczasowym szykiem. Z drugiej – skutecznie oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia. Jak dopasować drzwi dwuskrzydłowe do swoich wnętrz? Podpowiadamy!

rchidea 4 ze złotą aplikacją, z dekoracyjną koroną i pilastrami, okleina Biały ST CPL, klamka Bella Slim  w kolorze mosiądz błyszczący
Autor: ERKADO Drzwi Orchidea 4 ze złotą aplikacją, z dekoracyjną koroną i pilastrami, okleina Biały ST CPL, klamka Bella Slim w kolorze mosiądz błyszczący

Dlaczego warto wybrać drzwi dwuskrzydłowe?

Najlepiej prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, paryskim i hamptons, chociaż odpowiednio dobrane, mogą być efektowną ozdobą aranżacji niemal w każdym stylu.

Drzwi dwuskrzydłowe to doskonałe rozwiązanie do dużych przestrzeni, ale nie tylko. Stosując je w pomieszczeniach o małym metrażu, możemy je optycznie powiększyć i uatrakcyjnić wizualnie.

Drzwi z dwoma skrzydłami świetnie sprawdzą się także w ciągach komunikacyjnych i korytarzach. Można nimi oddzielić poszczególne pomieszczenia – np. jeśli nie chcemy, by goście widzieli wnętrze naszej kuchni, na czas biesiadowania możemy zamknąć drzwi i gotowe!

Drzwi dwuskrzydłowe dobrze sprawdzą się również do wydzielenia jadalni – możemy wstawić podwójne skrzydła drzwiowe zarówno od strony salonu, jak i kuchni.

Warto również wspomnieć o przeszkleniach, w które często wyposażone są drzwi dwuskrzydłowe. Przeszklenia pozwalają zdecydować, ile światła chcemy wpuszczać do pomieszczenia, a także o stopniu prywatności, jaki chcemy uzyskać.

Jakie drzwi dwuskrzydłowe zamówić? Dobrym pomysłem będzie przejrzenie bogatej oferty drzwi wewnętrznych Erkado i zamówienie wybranego modelu w wersji dwuskrzydłowej. Jeśli wcześniej zamawialiśmy konkretne drzwi z oferty producenta, z łatwością dobierzemy do nich taki sam model z dwoma skrzydłami.

Drzwi dwuskrzydłowe Erkado możemy też spersonalizować i zwiększyć ich dekoracyjność, m.in. za pomocą korony i pilastrów, czyli ozdobnych elementów ościeżnicy. Warto zapoznać się z szeroką gamą kolorystyczną oklein, zwłaszcza tych uszlachetnionych powłoką AntiFinger, która ogranicza zabrudzenia i ślady po odciskach palców.

Drzwi dwuskrzydłowe Erkado

Poniżej prezentujemy 7 wyjątkowych modeli drzwi dwuskrzydłowych z oferty Erkado. Są to zarówno modele w okleinie, jak i drzwi wewnętrzne drewniane.

Drzwi Amarylis 1 w kolorze biały ST CPL zostały uszlachetnione powłoką AntiFinger, która zapobiega zabrudzeniom, śladom po odciskach palców i ułatwia utrzymanie drzwi w czystości.

Skrzydło wyposażono w ozdobne przezroczyste przeszklenie z efektownymi białymi szprosami. Przeszklenie doskonale doświetli nie tylko salon, ale również sąsiadujący z nim korytarz. Ciekawym akcentem dopełniającym aranżację jest minimalistyczna czarna klamka.

Amarylis 1, okleina Biały ST CPL, klamka Cube  Premium czarny ma
Autor: ERKADO Drzwi Amarylis 1, okleina Biały ST CPL, klamka Cube Premium czarny mat

Jeśli zależy nam na odrobinie prywatności i jednocześnie szukamy drzwi, które podkreślą elegancki charakter salonu, warto zdecydować się na model Peonia 1 w wersji lakierowanej. Białe skrzydło w dolnej części zdobią subtelne frezowania, które będą dobrym towarzyszem dla sztukaterii ściennych.

By jeszcze bardziej zaakcentować dekoracyjność i wyjątkowy charakter tego modelu, polecamy dopasować do nich takie elementy ościeżnicy jak pilastry i koronę. Ogromną zaletą modelu Peonia 1 są przeszklenia z naklejanymi szprosami, które z jednej strony zapewniają dyskrecję, a z drugiej optycznie powiększają pomieszczenie.

O prywatność zadba mleczna szyba VSG nazywana też „bezpiecznym szkłem” ze względu na sklejenie dwóch szklanych tafli specjalną folią, która nawet po silnym uderzeniu nie rozpada się na ostre kawałki, ale trzyma się w całości, eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

eonia 1 z linii drzwi lakierowanych, z dekoracyjną koroną i pilastrami, klamka Bella Slim mosiądz  błyszczący
Autor: ERKADO Drzwi Peonia 1 z linii drzwi lakierowanych, z dekoracyjną koroną i pilastrami, klamka Bella Slim mosiądz błyszczący

Uniwersalnym modelem drzwi dwuskrzydłowych, który wpasuje się praktycznie w każde wnętrze niezależnie od stylu jest Budleja 1 w kolorze biały premium. Biel idealnie komponuje się z każdym kolorem, a jednocześnie nie ma obawy, że przytłoczy lub zdominuje wnętrze.

Drzwi Budleja 1 zostały wyposażone w ogromne przezroczyste przeszklenie, które oprócz dobrego doświetlenia pomieszczeń, nada im lekkości i optycznie je powiększy.

udleja 1, okleina Biały Premium, klamka Cube w  kolorze nikiel szczotkowany
Autor: ERKADO Drzwi Budleja 1, okleina Biały Premium, klamka Cube w kolorze nikiel szczotkowany

Z kolei drzwi Laurencja 1 z cienkimi przeszkleniami odnajdą się doskonale np. w roli drzwi do sypialni. Dyskretne, dekoracyjne przeszklenia zapewnią prywatność, a uniwersalny design tego modelu sprawdzi się zarówno w minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrzach.

Laurencja 1, okleina Biały ST CPL, klamka  Quantana Fit w kolorze nikiel szczotkowany
Autor: ERKADO Drzwi Laurencja 1, okleina Biały ST CPL, klamka Quantana Fit w kolorze nikiel szczotkowany

Miłośnikom klasycznej elegancji z nutą luksusu polecamy dwuskrzydłowy model Orchidea w kolorze biały ST CPL z dużym przeszkleniem ozdobionym dekoracyjną złotą aplikacją. Całość dopełnia stylowa klamka Bella Slim w kolorze mosiądz błyszczący oraz pilastry z koroną.

rchidea 4 ze złotą aplikacją, z dekoracyjną koroną i pilastrami, okleina Biały ST CPL, klamka Bella Slim  w kolorze mosiądz błyszczący
Autor: ERKADO Drzwi Orchidea 4 ze złotą aplikacją, z dekoracyjną koroną i pilastrami, okleina Biały ST CPL, klamka Bella Slim w kolorze mosiądz błyszczący

O ciepły i przytulny klimat we wnętrzu zadbają drzwi Magnolia w kolorze dąb premium. Poziome przeszklenia nadają drzwiom lekkości i doświetlają wnętrze. Model Magnolia idealnie odnajdzie się w pomieszczeniach utrzymanych w modnych stylach japandi, skandi czy eko.

agnolia , okleina Dąb Premium, klamka |Topaz  inox
Autor: ERKADO Drzwi Magnolia, okleina Dąb Premium, klamka Topaz inox

Na koniec coś dla fanów stylu industrialnego - drewniane drzwi Loft 6 w kolorze czarnym z przeszkleniem ozdobionym gęsto pionowymi czarnymi szprosami. Klamka w kolorze mosiądz błyszczący efektownie dopełnia aranżację i nadaje jej eleganckiego sznytu.

O spójność aranżacji dbają również dopasowane kolorystycznie elementy takie jak ościeżnica i listwy przypodłogowe.

Warto wspomnieć, że w ofercie Erkado znajdziemy szeroką gamę kolorystyczną tych elementów – możemy je swobodnie dobierać do konkretnych modeli drzwi, tworząc unikatowe, w pełni spersonalizowane aranżacje.

Loft 6 czarny, klamka Bella Slim chrom błyszczący
Autor: ERKADO Drzwi wewnętrzne drewniane Loft 6 w kolorze czarnym, klamka Bella Slim w kolorze mosiądz błyszczący

Drzwi dwuskrzydłowe pełnią we wnętrzach rolę praktyczną i dekoracyjną. Z jednej strony efektownie podkreślają estetykę pomieszczenia, a z drugiej dobrze oddzielają od siebie pomieszczenia, przy okazji optycznie je powiększając.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE