Najlepsze rośliny doniczkowe na Wielkanoc – jakimi kwiatami dekorujemy wnętrza w okresie wielkanocnym

Wśród najlepszych roślin doniczkowych na wielkanoc prym wiodą wiosenne kwiaty cebulowe. Można z nich tworzyć wyjątkowe wielkanocne dekoracje. Dowiedz się, jakimi kwiatami dekorujemy wnętrza w okresie wielkanocnym.

Kwiaty doniczkowe na wielkanoc
Kwiaty doniczkowe na wielkanoc
Kwiaty doniczkowe na wielkanoc
Kwiaty doniczkowe na wielkanoc
Kwiaty doniczkowe na wielkanoc

W okresie wielkanocnym nasze wnętrza zdobią barwne dekoracje, wśród których ważne miejsce zajmują wiosenne kwiaty. Cięte tulipany, narcyzy, hiacynty czy szafirki są bardzo chętnie wykorzystywane w wielkanocnych aranżacjach. W połączeniu z pisankami, figurkami zajączków i baranków, piórkami czy baziami stanowią typowe dekoracje tego świątecznego okresu.

Zamiast kwiatów ciętych spróbujmy do świątecznej dekoracji wykorzystać rośliny doniczkowe. Ich podstawową zaletą jest to, że będą zdobić nasze wnętrza znacznie dlużej niż kwiaty w wazonach. Poznaj najlepsze rośliny doniczkowe, które znakomicie wyglądają w wielkanocnych dekoracjach.

Rośliny cebulowe w doniczkach na wielkanoc

Rośliny cebulowe kwitnące wiosną chętnie wykorzystywane są do wielkanocnych dekoracji. Ich wdzięczne, kolorowe kwiaty wnoszą do domu dobry nastrój i powiew nadchodzących cieplejszych dni.
W świątecznych aranżacjach najczęściej spotyka się doniczkowe narcyzy – ich żółty kolor znakomicie komponuje się z wielkanocną kolorystyką. Sprawdzą się również niebieskie lub białe szafirki, różnokolorowe tulipany i krokusy, delikatne irysy i pachnące hiacynty. Doniczkowe kwiaty cebulowe wystarczy wstawić do ozdobnych, kolorowych osłonek, dodać wstążki, rafię, piórka albo wydmuszki i już mamy gotową ozdobę. Możemy tworzyć kompozycje jednogatunkowe (jedno- lub wielobarwne) albo składające się z różnych gatunków, na przykład takich, które mają kontrastowe barwy: żółte narcyzy z z niebieskimi szafirkami, fioletowe irysy z pomarańczowymi hiacyntami czy białe krokusy z różowymi hiacyntami.

>>Przeczytaj też: Narcyzy w doniczkach – wiosenne kwiaty we wnętrzach

Hortensja w doniczce na wielkanoc

Hortensja ogrodowa to jeden z roślinnych symboli świąt wielkanocnych. Kwitnące hortensje w doniczkach rozweselą każde wnętrze. W sprzedaży oferowane są odmiany o kwiatach białych, różowych, niebieskich czy czerwonych. Wystarczy już jeden dorodny krzew, aby pięknie ozdobić wnętrze. Jeśli jednak chcemy stworzyć wyjątkową dekorację, ustawmy obok siebie kilka egzemplarzy mniejszych rozmiarów w jednakowych osłonkach, a przy nich połóżmy pisanki w kolorze kwiatów hortensji. Dobrym pomysłem jest połączenie hortensji z innymi roślinami o kwiatach tej samej barwy.

Wielkanocne bratki, stokrotki, niezapominajki, prymulki

W roli wielkanocnej ozdoby doskonale sprawdzą się popularne wiosenne kwiaty bratki, stokrotki, niezapominajki i prymulki. Można z nich na przykład wyczarować piękną dekorację wielkanocnego stołu albo oryginalny świąteczny stroik na komodzie czy parapecie okna. Możemy użyć tylko jednego gatunku – takie kompozycje sprawiają wrażenie bardziej uporządkowanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne rośliny, na przykład niebieskie niezapominajki z białymi stokrotkami albo żółte prymulki z fioletowymi bratkami. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

>>Przeczytaj też: Bratki na balkonie. Jak sadzić i pielęgnować bratki w doniczce? WIDEO

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Michalak Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY