Magda i Łukasz długo szukali swojego miejsca na ziemi. Miało być nietuzinkowe, z duszą. Wahali się między domem, bo Magda kocha wieś i sielskie klimaty, i lokum w kamienicy, bo Łukasz to z kolei mieszczuch i niewolnik cywilizacji (tak mówi o sobie). W końcu stanęło na mieszkaniu w… bloku! Ale jakim! Jednym z najstarszych w Łodzi, wpisanym do rejestru zabytków! Domy są solidne, z materiałów dobrej jakości, a pomieszczenia - wysokie i świetnie zaprojektowane. Dodatkowymi atrakcjami były bliskość parku oraz klimatyczne uliczki brukowane kocimi łbami i oświetlone starymi latarniami. - Wzięliśmy się za urządzanie - opowiada Łukasz. - Nie miałem żadnych obaw, bo Magda to wulkan energii, jeśli chodzi o kreowanie wnętrz, dekorowanie, malowanie mebli i ich odnawianie.

Świąteczny wystrój wnętrz: ozdoby w stylu skandynawskim

Właściciele często zmieniają wystrój mieszkania. W ich domu jest ciągły ruch tak, że znajomi wchodząc, zaczynają od pytania: „Co nowego wymyśliliście?”. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zaczynają się wiele dni wcześniej. - My z Łukaszem dekorujemy dom na święta, a potem szykujemy ryby i piernik, jego mama zaś robi pierogi, piecze sernik i makowce. Resztę potraw przyrządzamy wspólnie w Wigilię. Do kolacji zasiadamy wraz z rodziną. Boże Narodzenie to cudowny czas, na który zawsze bardzo się cieszymy! - opowiadają gospodarze.

Sprawdź też: dekoracja świątecznego stołu >>>

Właściciele mieszkania lubią styl skandynawski. Tej konwencji bliski jest także bożonarodzeniowy wystrój wnętrz, w tym choinka, ze względu na zwierzaki przemyślnie zamontowana. - Święta Bożego Narodzenia to dla nas w dekoracjach szarość, biel, czerwień i zieleń – mówi pani domu. Ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe są raczej naturalne i dosyć oszczędne, ale pomysłowe. Na stoliku kawowym w pokoju dziennym przed Bożym Narodzeniem pani domu stawiam zawsze tacę albo skrzyneczkę i wypełnia ją miniwiankami z jedliny, świecami, suszonymi plasterkami cytrusów. - Czerwień i zieleń to kolory, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznej aranżacji - wyjaśniają gospodarze. Boże Narodzenie ma swoje prawa! To bardzo energetyczne połączenie barw, ożywiające wnętrze i wnoszące radość. Szczególnie pięknie prezentuje się w dekoracjach bożonarodzeniowych w stylu skandynawskim.

Galerie zdjęć: dekoracje na Boże Narodzenie

Zobacz inspiracje i pomysły jak ładnie udekorować dom na święta.