Czas na przyjemności. Dekorujemy świątecznie dom i okna!

Boże Narodzenie w domu skrzy się mnóstwem świątecznych dekoracji. Minimaliści wybiorą pojedyncze wianki, proste świece lub dostojne amarylisy. Wielbiciele stylu skandynawskiego postawią na parapetach domki – latarenki, w oknach powieszą gwiazdy i modrzewiowe gałęzie ozdobią kilkoma bombkami. Maksymaliści przyozdobią dom wszystkim po trochu.

Dekoracje świąteczne
Gwiazda bożonarodzeniowa w dekoracji świątecznej
Świąteczna dekoracja drzwi do domu
Świąteczne dodatki
Świąteczne dodatki

Główne porządki przed Bożym Narodzeniem już za nami. Zostały  tylko drobiazgi. Zaczynamy dekorować dom! Czyste podłogi i dywany, okna i zasłony aż proszą się o ozdoby  świąteczne. Nareszcie możemy wieszać piękne gwiazdy i świecące girlandy. Na sofach układamy świąteczne poduszki, a na stolikach kawowych i komodach ustawiamy gwiazdy betlejemskie, lampiony i świeczniki. Ostatnio bardzo modne, zwłaszcza w stylu skandynawskim, zrobiło się także dekorowanie bombkami gałęzi modrzewia (lub innych drzew), pozbawionych liści.

Zobacz: świece i świeczniki piękną dekoracją domu

 

Boże Narodzenie: dekorujemy domowe okna

Boże Narodzenie jest świętem przypadającym zimą. Spędzamy więcej czasu w domu. Długie, ciemne wieczory lubimy więc rozjaśniać drobnymi lampkami i świecami. W sklepach znajdziemy mnóstwo świecących girland i wianków, które wskażą tak, jak kiedyś, domownikom i przyjaciołom drogę do naszego domu. Do dekoracji okna możemy także wykorzystać lampki choinkowe. Innym pomysłem na dekorację okna na Boże Narodzenie jest ustawienie na parapecie lampionów i latarenek z migoczącymi świecami. W tym roku najmodniejszą dekoracją okna na Boże Narodzenie są lampiony domki – szare ocynkowane lub białe ceramiczne. Wystarczy włożyć  do nich tealighty i momentalnie w pokoju robi się pięknie i świątecznie. Jeszcze innym pomysłem na święcącą dekoracje okna jest oplecenie roślin bardzo lekkimi lampkami LED zasilanymi bateriami. Takie lampki są bezpieczne i nie zniszczą ukochanych roślin, a zasilające przewody są zupełnie niewidoczne.

Czytaj też: dekoracje świąteczne z lampek choinkowych

Boże Narodzenie: dekorujemy dom na święta

Główne domowe porządki za nami, zaczynamy więc bożonarodzeniowe dekorowanie domu. Najprostszym sposobem jest zmiana poszewek poduszek. Możemy jedynie zmienić kolorystykę na świąteczną – będzie motywem przewodnim ozdób świątecznych w domu. Poduszki mogą mieć tez bożonarodzeniowe motywy – mikołaje, szyszki, choinki czy renifery. Często inspiracją do takich świątecznych dekoracji są małe dzieci, które nie wyobrażają sobie świąt bez postaci Mikołaja. Dorośli częściej wybierają eleganckie motywy szyszek, reniferów i dekoracje typograficzne.  Niezmiennym pomysłem na ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie są świece. Możemy je grupować lub ustawiać osobno. I tak i tak wyglądają ciekawie i modnie. Grupować możemy świece tego samego koloru ale rożnej wysokości lub takie same. Ustawiać osobno możemy świeczniki z pojedynczymi świecami lub tealigthami blisko siebie na stoliku kawowym, konsoli lub komodzie. Mogą być identyczne lub nieznacznie różniące się wielkością lub kolorem. Wszystkie mogą być przezroczyste lub srebrne pomieszane z miedzianymi. Pamiętajmy, że w takim układzie w ilości siła.

Czytaj też: wianki i stroiki na Boże Narodzenie

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY