Choinka bożonarodzeniowa kreatywnie – pomysły na oryginalny wystrój na święta

Wariacja na temat choinki bożonarodzeniowej? Czemu nie! Nie musi wyprzeć tej tradycyjnej, lecz może z nią współistnieć. Przetwórz z pomysłem kształt i funkcję, a powstanie efektowna dekoracja!

Święta pod sosną
Bliżej tradycji
Regał od święta...
Świerkowa forma
Zawieś dekor

Pomysłowa dekoracja nawiązująca do choinki bożonarodzeniowej może ją zastąpić (zwłaszcza w małym wnętrzu) lub uzupełnić. Wtedy „choinki” umieść dosłownie w każdym pomieszczeniu albo – jeśli bardziej ci po drodze z minimalizmem – poprzestań na jednej. A z czego ją zrobić? Właściwie… ze wszystkiego!

Choinka bożonarodzeniowa inaczej – z czego ją zrobić?

Wbij gwoździki w ścianę na kształt drzewka i zawieś lampki choinkowe. Możesz je wzbogacić bombkami, piórkami itp. Szkoda ci ściany? Sięgnij po płytę gipsowo-kartonową czy jakiś blat z drewna lub płyty wiórowej (koniecznie je pomaluj!).

„Choinkę” zrobisz też z guzików, przyczepiając je do obciągniętego materiałem podłoża, z patyczków różnej wielkości przytwierdzonych do listewki albo ze świątecznych papierów do pakowania prezentów (zwiń ruloniki, sklej taśmą, by się nie rozwinęły, przytnij je od najdłuższego do najkrótszego i przyklej na kształt choinki, np. do ściany czy deski, na szczycie przyczep gwiazdkę). A najprostsza wersja? Gałązki w wazonie z ozdobami – klasyka zawsze modna i efektowna!

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

..  Gwiazda z papieru – jak zrobić krok po kroku? >>>

Inne pomysły na choinkę bożonarodzeniową

Choinka z szyszek: efektowna i z naturalnych materiałów. Szyszki można przykleić (najlepiej klejem na gorąco) do stożka uformowanego z tekstury albo bardzo sztywnego papieru. Na koniec warto ją pomalować i wzbogacić drobnymi ozdobami, takimi jak koraliki, minibombki czy wstążki.

Choinka z makaronu: robimy ją na tej samej zasadzie jak choinkę z szyszek, czyli przyklejamy makaron na papierowy stożek.

Choinka z patyków: może to być drzewko wiszące albo zamocowane na ścianie. Patyki układamy od najdłuższego na dole do najkrótszego na samej górze. Łączymy je zaś np. za pomocą sznurków.

Choinka z desek: płaska lub w wersji 3D, jeśli deski ułożymy na sobie pod różnymi kątami.

Choinka z papieru: sprawdzi się zarówno jako malutkie drzewko do udekorowania stołu, jak i zawieszka bądź większa sztuka do ustawienia na podłodze.

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

Im więcej choinek, tym lepiej

Zamiast jednej choinki warto ustawić w kompozycji np. trzy świerki (w doniczkach) różnej wysokości. Możesz je ubrać albo tylko założyć lampki i oprószyć je sztucznym śniegiem (lekko, by nie zaszkodzić roślinom). Włożenie za nie lustrzanej tafli spotęguje efekt. Świerki możesz zastąpić tujami czy cyprysami odmiany kolumnowej.

Choinka bożonarodzeniowa – naklejki

Naklej choinkę! Naklejki na ścianę lub szybę z motywem drzewka mogą się stać ciekawą dekoracją – trzeba tylko wybrać projekt odpowiedni do wystroju wnętrza.

cover
Moje Mieszkanie

Stroimy choinkę bożonarodzeniową – GALERIE INSPIRACJI

Ocena: 0
Zdjęcia: serwis prasowy House Doctor

POLECANE ARTYKUŁY