Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: czyli sezon letni czas zacząć!

Latem nasze życie towarzyskie przenosi się na taras. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu- wspólnie z rodziną, zapraszamy znajomych na przyjęcia w ogrodzie. Jak dobrze przygotować się na przyjęcie gości? A może piknik w plenerze? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy jak efektownie i niedrogo zorganizować przestrzeń przed domem.

Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: sezon letni czas zacząć
Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: sezon letni czas zacząć
Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: sezon letni czas zacząć
Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: sezon letni czas zacząć
Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie: sezon letni czas zacząć

Najważniejszą kwestią przy organizacji przyjęcia plenerowego, jest wybór odpowiedniego miejsca. Jeżeli posiadamy własny ogród lub taras- połowa sukcesu za nami.

 1. Pierwszą rzeczą o której powinniśmy pomyśleć jest wydzielenie odpowiedniej strefy przed domem. Zorganizowanie stołu pod zadaszeniem jest kwestią priorytetową.
 2. Należy również wziąć pod uwagę wydzielenie strefy, w której znajdzie się barek lub grill a także strefy wypoczynku, w której goście będą mogli wygodnie odpocząć.
 3. Nie można zapomnieć o kąciku dla dzieci- posadzone przy stole razem z dorosłymi, szybko się nudzą. Wyznaczoną strefę dobrze jest podkreślić tymczasowo- ustawiając na trawie panele ogrodowe, parasol, namiot lub altankę.
 4. Często nieodzownym elementem przyjęcia ogrodowego jest- grill. Na rynku dostępna jest szeroka oferta grilli - od prostych przenośnych urządzeń jak np. grile jednorazowe do eleganckich grilli stacjonarnych. W jego okolicy powinien znależć się barek lub też blat roboczy, na którym będziemy mogli swobodnie przygotowywać potrawy.

Przyjęcie w ogrodzie: o czym należy pamiętać

Organizując przyjęcie, warto pamiętać o kilku rzeczach, by nasi goście czuli się komfortowo.

 1. Przy aranżacji strefy dla gości należy zadbać o to, by przy stole znalazła się odpowiednia ilość miejsc siedzących.
 2. Także w menu powinniśmy uwzględnić różnorodność upodobań gości i dopasować je tak, by każdy mógł znależć coś dla siebie.
 3. Oprawa stołu jest kwestią niezwykle ważną i w dużej mierze zależy od naszych upodobań związanych z charakterem całego przyjęcia. Najlepiej zdecydować się na 1 spójny motyw przewodni i się go trzymać.
 4. Jeżeli zależy nam by przyjęcie miało elegancki charakter- postawmy na klasyczną zastawę stołową. Dopasujmy do tego naturalny obrus i świeże kwiaty.
 5. Naturalne dekoracje to coś co lubią wszyscy. Na stole nie moze zabraknąć serwetek.
 6. Pamiętajmy także o swieżej wodzie w karafkach.
 7. Organizując przyjęcie w plenerze jesteśmy w stanie przewidzieć wiele, lecz niestety nie wszystko. Zmienna pogoda potrafi popsuć każdą, nawet najlepszą imprezę. Wobec tego dobrze jest zaopatrzyć się wcześniej w rozkładany parasol ogrodowy- jego obecność ochroni gości także przed słońcem

Przyjęcie w ogrodzie: proste ale efektowne dekoracje

Nic tak dobrze nie ociepli klimatu na zewnątrz jak oświetlenie dekoracyjne. Wiszące papierowe lampiony czy malutkie diody świetlne- zapewnią wyjątkowo nastrojową atmosferę, zwłaszcza wieczorową porą. Nie zapominajmy także o oświetleniu umieszczonym bezpośrednio na stole. Świeczki w oprawkach lub latarenki zapalane na tiligh, wprowadzą na taras niezwykłą atmosferę. Przytulności dodadzą z pewnością również tekstylia. Warto pamiętać o dodatkowych pledach dla gości - idealnie sprawdzają się wieczorową porą. Proste dekoracje wykonane własnoręcznie, sprawią że aranżacja ogrodowa nabierze wyjątkowego charakteru. Dobrze sprawdzą się np. chorągiewki lub frędzle wykonane z materiału.

Przyjecie w ogrodzie, a może piknik?

Na zorganizowanie pikniku zwykle mamy stosunkowo mało czasu. Jak dobrze się przygotować i o czym pamiętać, by na miejscu nie okazało się że brakuje nam kluczowych rzeczy?

 1. Przede wszystkim - zabierzmy ze sobą duży koc. Odpowiednio dopasowany do liczby osób - koc lub mata - będą stanowić bazę całego pikniku.
 2. Przygotowane wcześniej jedzenie najlepiej zapakować w przystosowane do przechowywania żywności pojemniki. Zapakowane do torby termicznej- dłużej zachowa swoje ciepło. Zabierzmy ze sobą papierowe talerzyki, kubki a także sztućce.
 3. Nie zapominajmy również o serwetkach. Przy dłuższym posiedzeniu napewno dobrze sprawdzą się dodatkowe pledy do okrycia się.
 4. Jeżeli chcemy, by nasz piknik miał prawdziwie magiczną oprawę- zabierzmy ze sobą parę gadżetów, które wprowadzą nastrojową atmosferę. Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju diody świetlne zasilne na baterie. Zabierając je ze sobą, możemy je rozciągnąć np. na pobliskim drzewie.
 5. Piknik na plaży? W tej sytuacji doskonale sprawdzą się składane leżaki plażowe. Lekkie i mobilne- zapewnią komfort wspólnego odpoczynku.

Zobacz też: Wyjątkowa przestrzeń przed domem

Przyjęcie w plenerze - inspiracje

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: materiały prasowe IKEA

POLECANE ARTYKUŁY