Najładniejsze WNĘTRZA 2011. Zobacz aranżacje wnętrz: najładniej urządzone mieszkania w Polsce

Wybrano najładniejsze wnętrza 2011 w Polsce. Prezentujemy aranżacje wnętrz uznane za najładniejsze. W kategorii prywatne wnętrza aranżacje nagrodzone to: pokój dla dziewczynki, nowoczesne wnętrza dla dużej rodziny w domu pod Warszawą oraz wnętrza mieszkania dwupoziomowego w klimacie industrialnym. Projekty i zdjęcia: najładniejsze aranżacje wnętrz.

wnętrza aranżacje
wnętrza aranżacje
wnętrza aranżacje
wnętrza aranżacje
wnętrza aranżacje

Od maja do czerwca 2012 r. trwał plebiscyt Polskie Wnętrze 2011 zorganizowany przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Celem było wyłonienie najciekawszych aranżacji wnętrz zrealizowanych w Polsce w 2011 r. Do końca lutego 2012 r. projektanci mogli zgłaszać projekty wnętrz swojego autorstwa zrealizowane w 2011 r. Oto wyniki plebiscytu (kategoria aranżacje wnętrz prywatnych i aranżacje wnętrz publicznych).

Najładniejsze aranżacje wnętrz: 1 miejsce

Najładniejsza aranżacja wnętrz, która zdobyła 1 miejsce w plebiscycie to pokój dla dziewczynki. Projekt wnętrza pokoju kilkuletniej Mai wykonali architektci z warszawskiej pracowni 81.waw.pl. Aranżacja wnętrza pokoju: mała Maja, jak wielu jej rówieśników, chciała, by jej łóżko znajdowało się wysoko pod sufitem. Projektując wnętrze pokoju dziewczynki, architekci z pracowni 81.waw.pl postanowili to marzenie spełnić. Zadbali też jednak o to, by aranżacja wnętrza była w pełni funkcjonalna i bezpieczna. Dlatego zamiast niebezpiecznej drabinki na wysokie łóżko prowadzą wygodne, duże schody, a cały pokój został zaprojektowany jako jednolita, spójna zabudowa z podziałem na trzy strefy: miejsce do nauki, zabawy i spania. Architekci połączyli je w taki sposób, by pokój dla dziewczynki pozostał przestronny i by łatwo było utrzymać w nim porządek.

 wnętrza aranżacje

Wśród wnętrz prywatnych 1 miejsce jurorzy przyznali realizacji o najmniejszej skali - pokojowi kilkuletniej Mai zaprojektowanemu przez architektów z warszawskiej pracowni 81.waw.pl

Najładniejsze aranżacje wnętrz: 2 miejsce

Drugie miejsce zajęło wnętrze domu szeregowego pod Warszawą zaprojektowane przez Przemka Kaczkowskiego z biura 100%. Wnętrze domu powstało z myślą o czteroosobowej rodzinie z psem. By zapewnić komfort mieszkańcom, architekt postawił na aranżacje wnętrz jasne i ciepłe, przestrzenie pozbawiona nadmiaru przedmiotów przytłaczających i ograniczających mieszkańców. Skandynawski styl, w jakim utrzymany jest budynek, został przeniesiony do wnętrza domu - trzypoziomowego segmentu wychodzącego na niewielki ogród. W prostych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach dominuje jeden rodzaj drewna (bambus) i biel ożywiona akcentami różnych kolorów. Ważnym założeniem projektu było dostosowanie wnętrza domu do obecności dwójki małych dzieci. By zapewnić im bezpieczeństwo, zastosowano pełne balustrady, w pokojach maluchów - miękkie wykładziny, a łazienkach płytki ceramiczne zastąpiono gumowymi okładzinami.

 wnętrza aranżacje

2 miejsce zajęło wnętrze domu szeregowego pod Warszawą zaprojektowane przez Przemka Kaczkowskiego z biura 100%.

Najładniejsze aranżacje wnętrz: 3 miejsce

Na trzecim miejscu podium znalazło się poznańskie, dwupoziomowe mieszkanie zaprojektowane przez Kasię Orwat z biura Kasia Orwat Home Design. Aranżacja wnętrz na poznańskim Chwaliszewie miała być kwintesencją wielkopolskiej gospodarności, oszczędności i funkcjonalności, daleką jednak od nudy i sztampy. Według  projektantki, gospodarność to bowiem przede wszystkim umiejętność stworzenia przestrzeni mieszkalnej, która - mimo ograniczonego budżetu - będzie piękna i ponadczasowa i w której będzie się dobrze żyć. Takie podejście zaowocowało poszukiwaniem niestandardowych, a przy tym użytecznych, praktycznych i niedrogich rozwiązań w aranżacji wnętrz. Podział mieszkania na wnętrza jest swobodny i umowny - poszczególne strefy funkcjonalne przenikają się z sobą, praktycznie nie ma tu drzwi, a lekkie meble można łatwo przestawić, zmieniając aranżację wnętrz. Dzięki temu aranżacja wnętrz ciągle się zmienia, a mieszkańcy mogą je bez problemu dostosować do aktualnych potrzeb.

 wnętrza aranżacje

Na 3 miejscu podium znalazło się poznańskie, dwupoziomowe mieszkanie zaprojektowane przez Kasię Orwat z biura Kasia Orwat Home Design.

Fot. materiały prasowe Klaxon Communications

Ocena: 0
Źródło: Sztuka-wnetrza.pl Zdjęcia: materiały prasowe Klaxon Communications

POLECANE ARTYKUŁY