Aranżacja strefy dziennej domu rodzinnego. Nagroda w międzynarodowym konkursie!

Projekt wnętrz przestrzeni dziennej w domu polskiej pracowni HOLA Design zwyciężył w prestiżowym konkursie architektonicznym „The International Design & Architecture Awards 2017”. Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny okazał się najlepszą realizacją w kategorii Living Space – Europe (przestrzeń dzienna). Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród odbyło się 22 września 2017 w Londynie.

Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny
Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny
Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny
Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny
Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny

Zwycięski projekt, to nowoczesny dom zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny,  z otwartym dwukondygnacyjnym salonem. Wnętrze domu oparte jest na przemyślanym układzie funkcjonalnym, w którym parter pełni rolę strefy dziennej, a na górze ulokowane zostały sypialnie. Umowną granicę między parterową strefą wspólną, a - zlokalizowaną na piętrze - częścią prywatną, wytycza antresola. Stosownie do podziału funkcjonalnego domu na dwie strefy, miały być one również zróżnicowane pod względem klimatu.

Projekt domu dla rodziny: dość miejsca dla każdego

Właściciele tego podwarszawskiego domu są zwolennikami nowoczesnych, prostych wnętrz. Projekt zaproponowany przez architektów wnętrz Monikę i Adama Bronikowskich z pracowni HOLA Design odpowiadał na wytyczne co do stylistyki, przede wszystkim jednak uwzględniał potrzeby przyszłych mieszkańców domu. To pięcioosobowa rodzina – najważniejsze wiec było, by wszyscy domownicy otrzymali fragment własnej przestrzeni życiowej. Jednocześnie, w domu miała powstać duża strefa przeznaczona do wspólnego spędzania czasu. Poszczególne strefy otwartej przestrzeni dziennej miały być wygodnym  miejscem dla domowników na co dzień i miejscem spędzania czasu z przyjaciółmi, niezależnie od tego czy wybiorą salon, jadalnię czy kuchnię. Stąd też sporo siedzisk znalazło się w każdym z tych pomieszczeń.

Czytaj też: Aranżacja wnętrz domu w stylu nowoczesnym z nietypową kuchnią

 Nagrodzony projekt domu

Fot. Yassen Hristov

Aranżacja nagrodzonej strefy dziennej domu

Zgodny z oczekiwaniami inwestorów projekt wnętrz i dobór materiałów wykończeniowych pozwolił projektantom uzyskać nowoczesny i luksusowy charakter aranżacji, nie rezygnując z ciepłej, domowej atmosfery. Sufit i główną ścianę salonu wykończono deskami z drewna dębowego, w ciepłym odcieniu (powstał efekt sufitu katedralnego). Świetnie komponują się one nie tylko z jasną podłogą, ale także z kontrastującymi elementami z czarnego granitu na kominku oraz klatce schodowej. Czarny jest także blat wyspy kuchennej o ciekawej, geometrycznej formie. Na uwagę zasługują też ściany wykończone wysokiej jakości płytami dekoracyjnymi przypominającymi surowy beton. Większość mebli, między innymi wygodna kanapa dla całej rodziny oraz duży stół jadalniany z krzesłami, została zaprojektowana przez architektów. Dom, w dzień rozjaśnia duża ilość światła dziennego wpadającego do środka przez ogromne okna, a wieczorem designerskie lampy. Aranżację ocieplają natomiast tkaniny w stonowanych kolorach oraz wiszące na ścianach wielkoformatowe grafiki.

Czytaj też: Projekt domu z betonem, corianem i wodą

 Nagrodzony projekt domu

Fot. Yassen Hristov

Strefa dzienna domu powiększona latem o ogród

W domu poza - sypialnią rodziców i trzema pokojami dla dzieci – znajdują się cztery łazienki, w tym jedna połączona z ekskluzywną strefą relaksu. Jest ona szczególnie popularna jesienią i zimą, kiedy domownicy najchętniej korzystają ze stworzonej tam sauny. Wiosną i latem wybierają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dom jest otwarty dużymi przeszkleniami na starannie zaplanowany ogród. Jeśli tylko pozwala na to kapryśna polska pogoda, domownicy właśnie tam spędzają wolne chwile.

Ocena: 0
Zdjęcia: Yassen Hristov

POLECANE ARTYKUŁY