Modne firany i zasłony do salonu nowoczesnego: sprawdź, co jest na topie

Modne firany i zasłony do nowoczesnego salonu są zwiewne jak apaszki i zalotnie półprzezroczyste. Nowoczesne zasłony i firany do salonu ulegają podmuchom wiatru, dają muskać się słońcu i stroić w kwiaty. Układamy je jednym ruchem ręki. Zobacz, jakie zasłony i firanki do salonu są modne. Oto najmodniejsze firany i zasłony, które ozdobią okno.

Lekko przezierne zasłony w stylu nowoczesnym
Zasłony duo
Dekoracja okna w stylu klasycznym
Wzorzyste rolety do dużego okna
Modna delikatna dekoracja okna

Zasłony i firany do salonu: modne rozwiązania

Chowamy futrzane materiały i mięsiste poduszki z sofy, zdejmujemy ciężkie story. Okna mają być przystrojone w modne firany i zasłony niczym sukienki. Modne materiały to batyst, cienka bawełna, len, które naturalnie przepuszczają światło. Zasłony do nowoczesnego salonu powinny być lekkie i pastelowe.

Dobra rada: jeśli masz piękne okna, nie zasłaniaj ich ciężkimi zasłonami. Rolety mocowane w nadprożu lub lekkie batystowe firanki zapewnią wystarczającą kameralność.

Polecamy też:

Panele okienne w dekoracji okien: nowoczesne panele zasłonowe [WIDEO + ZDJĘCIA]>>

Materiał na zasłony. Wybieramy tkaniny zasłonowe>>

Nowoczesne zasłony do salonu i modne firany: walory dekoracyjne

Jeśli aranżacji brakuje charakteru lub przytulności, ubierz okna w piękne tkaniny. Zasłony, firany i rolety dają możliwość szybkiej i niedrogiej metamorfozy, bez konieczności kupowania nowych mebli czy zmiany koloru ścian. Umożliwiają błyskawiczną sezonową zmianę aranżacji (wybierz lżejsze, barwniejsze tkaniny latem, grubsze i bardziej stonowane zimą). Styl definiują takie cechy tkanin jak gatunek, kolor, wzór i przejrzystość. Ponieważ okna zajmują zwykle dużą powierzchnię ściany, ich oprawa staje się ważnym elementem wystroju. Zasłaniając lub odsłaniając okno, możemy łatwo kontrolować przestronność wnętrza (otwarty widok optycznie powiększa) oraz nastrój – rozproszone czy przyciemnione światło daje efekt kameralności.

Sprawdź nasz poradnik: Pomysły na firanki do łazienki>>

Modne firany do salonu: propozycje Tricii Guild

Słynna brytyjska designerka i mistrzyni projektowania tkanin zrezygnowała już z przenikających się wzorów na rzecz jednorodnych kolorystycznie materiałów. W jednym oknie możemy zestawić kilka modnych zasłon w dopełniających się barwach (od zewnątrz ciemniejsze, od wewnątrz jaśniejsze).

Zobacz też: Jak modnie upiąć firanki i zasłony? Porady i aranżacje>>

Modne zasłony do nowoczesnego salonu: dla spragnionych koloru

Stawiamy na prostotę, ale możemy pokusić się o nowoczesne zasłony w roślinne wzory! Jednak niech to nie będą drobne łączki. Modne są duże przeskalowane kwiaty - pastelowe, jakby namalowane akwarelą.

W nowoczesnych wnętrzach firanki i zasłony nie muszą być suto marszczone. Tworzą gładkie ekrany o przemyślanej kolorystyce. Gdy dysponujemy obniżonym parapetem, warto dodatkowo ozdobić "siedzisko" poduszkami i materacem w kolorach dopasowanych do zasłon.

Zobacz też: Szare zasłony w salonie [ARANŻACJE]>>

Nowoczesne firany do salonu: stylowe i eleganckie

By wnętrze wyglądało z klasą i elegancko, wybierz odpowiednie nowoczesne firanki do salonu. Poniżej nasze propozycje.

Ocena: 5
Tekst: EK Zdjęcia: mat. prasowe Zimmer + Rohde

POLECANE ARTYKUŁY