Gotowanie nowej generacji, Linia płyt gazowych 2.0 marki Amica

 Gotowanie nowej generacji

PALNIK WOK Miłośnicy kuchni azjatyckiej i przyrządzania dań w naczyniach typu wok (lub dużych garnkach czy patelniach) powinni być zadowoleni. Specjalny palnik z potrójnym płomieniem o mocy 2,8 kW pozwala na szybkie, a przy tym równomierne, smażenie i gotowanie!

Fot. Materiały prasowe Amica

Dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników gotowania na gazie. Nowe płyty gazowe 2.0 marki Amica wyposażono w nowoczesne funkcje, zarezerwowane wcześniej dla płyt indukcyjnych. Pełna kontrola nad ogniem, Timer, stabilny ruszt żeliwny, palnik wok czy blokada rodzicielska to tylko niektóre z nich.

Rekomendację „M jak Mieszkanie” przyznajemy nowej linii płyt gazowych 2.0 Amica z funkcją FlameControl. Dzięki intuicyjnym pokrętłom i 9 poziomom mocy dopasujesz na nich wielkość płomienia do typu przyrządzanych dań. Mały płomień (poziomy 2-3) sprawdzi się do duszenia potraw, średni (6-7) do gotowania warzyw, a największy (8-9) do smażenia ryb i mięsa.

 Gotowanie nowej generacji

Dobra prezencja – eleganckie pokrętła, podświetlany panel sterowania, tafla hartowanego szkła, płaskie palniki oraz symetryczne stabilne ruszty. Model PGCA6101ApFTB Amica to nowoczesność w pięknej formie.

Fot. Materiały prasowe Amica

Wśród płyt wyróżnia się model PGCA6101ApFTB, który uchroni cię przed rozgotowywaniem potraw. Wyposażono go bowiem w Timer, idealny do przyrządzania makaronu czy jajek na miękko. Kolejna funkcja: palnik PowerBooster – zwiększy moc grzania, przyspieszając gotowanie. Natomiast ChildLock, czyli blokada rodzicielska, uniemożliwi ciekawskim dziecięcym rączkom zapalenie palników. O bezpieczeństwo wszystkich domowników zadba zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu (odetnie dopływ gazu, gdy palnik przypadkowo zgaśnie).

Więcej informacji na amica.pl/plyty-gazowe.

 Gotowanie nowej generacji

Pełna kontrola – gotujesz, dusisz, podgrzewasz, smażysz… Teraz możesz dostosować wielkość płomienia do swoich potrzeb. Wszystko dzięki funkcji FlameControl z pokrętłem z 9-stopniową regulacją płomienia.

Fot. Materiały prasowe Amica

Naszym zdaniem

 

Lubimy gotować, ale sprzątanie kuchni po eksperymentach kulinarnych już tak nie wzbudza naszego entuzjazmu. Zwłaszcza gdy przyrządzam dania na zwykłych palnikach gazowych, z rusztami. Świetnie, że płyty gazowe 2.0 są tak skonstruowane, by można było je łatwo utrzymać w czystości. Mają gładką szklaną powierzchnię, z której bez problemu usuwa się zabrudzenia. Natomiast żeliwne ruszty nadają się do mycia w zmywarce.

 Gotowanie nowej generacji

Czas start – jeśli masz dużo na głowie i nie chcesz, co chwilę sprawdzać, czy makaron jest już al dente, skorzystaj z Timera. Ustaw czas gotowania. Gdy minie, płyta automatycznie wyłączy palnik gazowy, generując charakterystyczny dźwięk. Proste i przydatne rozwiązanie.

Fot. Materiały prasowe Amica

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Amica

POLECANE ARTYKUŁY