Bajeczna osłona. Roleta zaciemniająca ARF Sunset firmy Fakro

 Bajeczna osłona. Roleta zaciemniająca ARF Sunset firmy Fakro

Ochronią przed słońcem i upałem, rozweselą w ponury deszczowy dzień. Rolety z kolekcji DreamWorks&Fakro zaproszą do pokoju dziecka postacie z takich filmów jak „Trolle”, „Kung Fu Panda” czy „Pingwiny z Madagaskaru”.

Fot. Materiały prasowe Fakro

Roleta zaciemniająca ARF Sunset firmy Fakro to wewnętrzny dodatek do okien dachowych. Przyznajemy jej REKOMENDACJĘ „M jak mieszkanie” za profesjonalne wsparcie markizy zewnętrznej, idealną kontrolę światła słonecznego i niezaprzeczalne walory dekoracyjne.

Światło dobrze jest mieć pod kontrolą – to słoneczne w szczególności. Potrafi być uciążliwe nie tylko w sezonie letnim. Jego nadmiar zakłóca pracę, odpoczynek, bywa że rozdrażnia. Dlatego tak opłacalna jest inwestycja w rolety zaciemniające. ARF Sunset skutecznie odetną nas od świata zewnętrznego, słońca i upału. Dadzą też miłe poczucie prywatności. Dodatkowo dzielnie wspierają markizy zewnętrze przed nagrzaniem pomieszczeń latem, a zimą przed wychłodzeniem.

Nie bez znaczenia jest ich funkcja dekoracyjna – rolety zaciemniające ARF Sunset wykonane są z eleganckiego, nie przepuszczającego światła materiału w aż 30 wybarwieniach. Sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Rolety są estetyczne, łatwe w utrzymaniu w czystości. Ich boczne prowadnice pozwalają na zatrzymanie się rolety w dowolnej pozycji, dzięki czemu zaciemnienie wnętrza może odbywać się stopniowo – od niewielkiej do coraz większej redukcji dopływu światła.

 Roleta ARF

Fot. Materiały prasowe Fakro

Roletę ARF obsługujemy ręcznie. Gdy jednak jest zamontowana zbyt wysoko, pomoże nam uniwersalny drążek ZST. Rolety w bezprzewodowym systemie Z-Wave sterowane są przełącznikiem lub pilotem z zasilaczem 15V DC (w standardowej wersji możliwe jest to tylko przy zamkniętym oknie) lub 24V DC – w roletach KNX Ready na specjalne zamówienie.

Na miarę potrzeb i marzeń

 

Uwielbiamy słońce, ale nie wtedy, gdy budzi o piątej rano i nie pozwala się wyspać. Dlatego stosujemy zasłony zaciemniające. Jednak to rozwiązanie tylko dla tradycyjnych okien. Przy dachowych przed nadmiarem światła ochronić nas mogą na przykład rolety.

 

Do ARF Sunset firmy Fakro przekonała nas nie tylko łatwość montażu i obsługi. Znaczenie miała również możliwość wyboru spośród aż 24 kolorów i 6 deseni materiału. Nareszcie coś dla znużonych szarościami i bielą! Ale to nie koniec – sami możemy wymyślić wzór na roletę, a producent zadba o realizację projektu.

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Fakro

POLECANE ARTYKUŁY