Produktom wyróżniającym się innowacyjnością, jakością i urodą przyznajemy znak REKOMENDACJA „M jak mieszkanie”.

Ekologiczne baterie: ekologia w każdym domu

Wyrobienie energooszczędnych i ekologicznych nawyków to systematyczna, codzienna praca. Współcześnie dbanie o środowisko jest równoważne z oszczędnościami w domowym budżecie. Niestety, badania wskazują, że bez pomocy innowacyjnych urządzeń nasze starania mogą być niewystarczające. Przekonujemy się o tym w chwili otrzymania rachunku za wodę. Świadomi problemu producenci wyposażenia do łazienek i kuchni od lat szukają energooszczędnych rozwiązań. W centrum ich zainteresowań znalazły się ekologiczne baterie. Tak powstają modele, których sposób działania wpływa na co raz mniejsze zużycie wody. W nowoczesne komponenty wyposażono baterie oraz natryski VerdeLine firmy Ferro. To między innymi regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji. Kiedy odczujemy korzystną zmianę w portfelu? Po roku korzystania z urządzeń marki. Producent zapowiada, że rachunki za wodę, ścieki i energię mogą nas miło zaskoczyć.

Ekologiczne baterie: jak to działa

Tajemnica tkwi w perlatorze FerroAirMix, dzięki któremu wypływająca woda miesza się z powietrzem. Uzyskujemy obfity, szeroki strumień, a zużywamy o połowę mniej wody niż w przypadku standardowych baterii. W ekologicznych bateriach Veneto VerdeLine, przy maksymalnym je otwarciu, przepływa 6 litrów wody na minutę, gdzie przez baterię standardową jest to już 12-16 litrów. Korzystając każdego dnia z umywalki przez około minutę "na pełnej mocy" baterii, rocznie możemy zużyć nawet o 4 tys. litrów wody mniej. Producent baterii zwraca także uwagę na wydajność dwustopniowej głowicy ceramicznej, która dzięki ogranicznikowi przepływu, ułatwia ekonomiczne ustawienie strumienia. Głowicę wyposażono ponadto w regulator kontroli ciepłej wody, dzięki czemu samodzielnie ustawiamy maksymalny jej wpływ. W ten sposób nie tylko zmniejszamy koszty energii, ale również ryzyko poparzenia (co ważne w przypadku najmłodszych użytkowników). Kolejną przydatną funkcją, w jaką wyposażono baterie VerdeLine, jest system EasyClean. By usunąć osadzający się kamień wapienny z perlatora, nie trzeba go wykręcać, wystarczy przetrzeć palcem.

Ekologiczne baterie: dobrze zaprojektowane

Projekt ekologicznych baterii z linii Veneto VerdeLine to również pochwała dobrego designu - opiera się na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta. Uniwersalny, ponadczasowy kształt bryły z łatwością wpasuje się w nowocześnie urządzone kuchnie oraz łazienki.

Ekologiczne baterie: nie tylko dla wybranych

Problem nadmiernego zużycia wody dotyczy każdego, ale pomocna technologia do niedawna zarezerwowana była dla niewielkiego grona konsumentów. Tym bardziej na uwagę zasługuje polski producent, który nie tylko opracował innowacyjną technologię ekologicznych baterii, ale także stara się, żeby cena efektu końcowego była dostosowana do potrzeb wielu odbiorców. Kolekcja Veneto VerdeLine to świetny przykład produktów nowoczesnych, skrojonych na miarę czasów.