Zorganizowany dom: 20 pomysłów na przedpokój oryginalny i uporządkowany

Marzy ci się dobrze zorganizowany dom? Zacznij od przedpokoju, który jest wizytówką mieszkania. Prezentujemy 20 pomysłów na oryginalny hol, który jest zarówno piękny, jak i uporządkowany.

Organizacja małego przedpokoju
Kolorowy i wygodny przedpokój
Śliczny stylowy przedpokój
Mały ale wygodny przedpokój
Przedpokój z biblioteką w jednym

By przedpokój był piękny, powinien być dobrze zorganizowany – wtedy unikniemy chaosu i bałaganu podczas szukania potrzebnych rzeczy tuż przed wyjściem z domu. Jak urządzić oryginalny przedpokój? Rano każda minuta cenna, dlatego zorganizujmy przedpokój tak, by szykowanie się do wyjścia było przyjemne, a nie stresujące. Zwłaszcza że nasze polskie przedpokoje nie grzeszą wielką powierzchnią.

Dobrze zorganizowany dom: urządzamy przedpokój

W każdym przedpokoju powinien znaleźć się wieszak na ubrania wierzchnie. W małym holu najlepiej zamontować wieszak ścienny, wtedy zaoszczędzimy cenne miejsce. W większym zaś może to być wieszak stojący, pełniący przy okazję funkcję ciekawej praktycznej dekoracji. Dostępne są modele nowoczesne projektowane przez cenionych designerów, takich jak Tomek Rygalik.

W dobrze zorganizowanym holu powinna się również znaleźć szafa, najlepiej taka do zabudowy. Oprócz tego przyda się duże lustro, tak by można było ogarnąć wzrokiem całą sylwetkę. Poza tym w przedpokoju, jesli tylko się zmieści, wygospodarujemy miejsce do siedzenia. Polecamy zwłaszcza szafkę na buty z siedziskiem. Kompaktowe, wielofunkcyjne rozwiązania są bardzo cenione w holu. Przydadzą się również skrytki, półki czy szuflady na czapki, szaliki i apaszki, rękawiczki itp.

Zobacz też: Jak wybrać idealną szafę do zabudowy? >>>

Drobne dodatki do przechowywania dodadzą też uroku aranżacji korytarza. A jakie akcesoria do przedpokoju świetnie się sprawdzają? Na przykład szafka na klucze czy nawet specjalna skrytka na korespondencję.

Jeśli w domu są zwierzaki, w przedpokoju warto wygospodarować miejsce dla nich. Legowisko dla psa czy kota zostanie docenione przez pupila!

Nie przegap: Wycieraczki do przedpokoju - jakie wybrać? >>>

Hol ładny i zadbany: aranżacje

Dobrze zorganizowany hol stanowi wizytówkę domu. Powinien zatem być funkcjonalny, ładny i oryginalny, a stylistycznie dopasowany do reszty mieszkania. Urządzając przedpokój, zadbajmy więc o to, by ściany po jednym miesiącu nie były już brudne. Pomalujmy hol dobrą farbą zmywalną albo połóżmy zmywalną tapetę winylową z wyraźnym wzorem w miejscu najbardziej narażonym na zabrudzenia. Ciekawy efekt można osiągnąć, stosując kolorową i wzorzystą mozaikę na ścianie w przedpokoju.

Zobacz też: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Komody i siedziska w przedpokoju mogą być odważniejsze w formie i w kolorze niż te, które stawiamy w salonie. Przedpokój jest miejscem, w którym przebywamy krótką chwilę, dlatego wyraziste sprzęty nie zdążą nas zmęczyć, a staną się „pazurem” w aranżacji naszego mieszkania.

Nie zapominajmy też o tym, jak ważne jest oświetlenie przedpokoju. Nie może to być tylko jedna lampa zawieszona centralnie pod sufitem. Nic w takim oświetleniu nie wygląda dobrze. Zadbajmy więc o oświetlenie przedpokoju kinkietami okolicy lustra i dodatkową lampkę na komodzie czy szafce na buty. Dobrze sprawdza się też oświetlenie szczelinowe w suficie podwieszanym.

Zorganizowany dom: jak zrobić wieszak na klucze? WIDEO

Klucze mają to do siebie, że lubią znikać w momencie, gdy najbardziej ich potrzebujemy. Dlatego myśląc o domu dobrze zorganizowanym, zadbajmy o odpowiednie miejsce do przechowywania kluczy. Sprawdź, jak je zrobić samodzielnie.

Zorganizowany hol: GALERIE INSPIRACJI

Sprawdź, co powinno znaleźć się w holu, by był dobrze zorganizowany, a przy okazji piękny. Czasem wystarczą do tego tylko sprytne drobiazgi!

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska - Konarska Tekst:: Monika Czerwińska - Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY