Wygodna łazienka dla dwojga – ciekawe pomysły, inspirujące aranżacje

2021-01-11 13:00 Ewa Kempińska Konrad Ziółek
Inda, Quamar, Sergio Brioshi
Autor: serwis prasowy Inda DUBEL Montaż dwóch umywalek (i szafek) jest jednym z najprostszych pomysłów, gdy projektujemy łazienkę dla pary. Dobrze sprawdza się aranżacja umywalek w ciągu, na jednym blacie. Na zdjęciu kolekcja „Quamar” (proj. Sergio Brioschi). inda.net

Duże, otwarte przestrzenie kąpielowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o dwojgu. Bliźniacze umywalki czy prysznice to niejedyne rozwiązania, które sprawią, że wspólna poranna toaleta będzie przyjemnym początkiem dnia. A co najważniejsze – całkowicie bezkolizyjnym.

Wspólna łazienka o salonowym charakterze to wspaniała propozycja dla tych, którzy dysponują większą przestrzenią. Możemy wówczas zaaranżować dwie strefy będące swoim lustrzanym odbiciem. Znakomicie wyglądają podwójne umywalki w wersji wolnostojącej, na rynku jest wiele wspaniałych, przyciągających wzrok modeli. Montuje się je zazwyczaj w bliskim sąsiedztwie ze względu na wspólną instalację wodno-kanalizacyjną.

W wersji bliźniaczej oprócz ceramiki mogą występować też szafki i inne meble, lustra oraz akcesoria. Takie rozwiązania wymagają jednak bardzo przemyślanego i spójnego projektu. Jeśli nie mamy aż tyle miejsca, rozwiązaniem będzie montaż jednej dużej umywalki, co najmniej o długości 120 cm, z oddzielnymi bateriami. W wydzieleniu indywidualnych stref sanitarnych z pomocą przychodzą stelaże, ścianki działowe i przesłony.

Szczególnej uwagi wymaga przestrzeń wokół prysznica. Najlepiej zrezygnować z ram kabiny i z brodzika i wybrać odpływ liniowy. To, czy zdecydujemy się na opcję z dwoma zestawami prysznicowymi, czy z jednym, zależy już od osobistych preferencji. Zważywszy na romantyczny charakter łazienki, warto rozważyć dwuosobową wannę. Do idealnej łazienki dla pary wchodzimy bezpośrednio z sypialni, ale dobrze jest wtedy mieć jeszcze jedną łazienkę, ogólnodostępną.

NOWY NUMER

W marcowym numerze „Dobrego Wnętrza” sztuka i rzemiosło są wszechobecne. W przedwojennej kamienicy właścicielka wnętrzarski kolaż z obiektów, z których każdy opowiada historię.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze - Marzec 2021