Wnętrzarskie hity z targów Warsaw Home 2019 [DUŻO ZDJĘĆ]

2019-10-31 12:51

Czwarta już edycja targów Warsaw Home zakończyła się dużym sukcesem. Świadczą o tym chociażby liczby: blisko 75 tys. odwiedzających, prawie 700 wystawców oraz pięć hal ze stoiskami o łącznej powierzchni 120 tys. mkw. Postanowiliśmy podsumować wydarzenie oraz przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wnętrzarskich rozwiązań, które można było zobaczyć.

Warsaw Home to największa w tej części Europy prezentacja artykułów do domu – od mebli przez materiały wykończeniowe po dodatki i dekoracje. W tym roku imprezie towarzyszył też Warsaw Design Festival, a odwiedzający – poza oglądaniem stoisk – mieli szeroką ofertę wystaw oraz ciekawych prelekcji i dyskusji m.in. w ramach Design Forum.

A co działo się na samych stoiskach firm? O tym przeczytacie niżej.

Modne meble z targów Warsaw Home 2019

W designie mebli widać coraz większy nacisk na mocne, wyraziste kolory: zieleń, granat, bordo, koral, ceglasty pomarańcz, czerwień, musztardowy żółty. Z delikatniejszych barw wielką karierę robi róż w wielu odcieniach. I nie chodzi wyłącznie o meble tapicerowane, lecz także komody, witryny czy regały. Nieustannie ogromną popularnością cieszy się drewno, zdobiąc fronty meblowe i blaty swoim naturalnym rysunkiem. Biel, delikatne pastele, szarości, jednolite powierzchnie w duchu minimalizmu ustępują miejsca „maksymalizmowi”. Najwyraźniej znudziliśmy się już zdyscyplinowaną prostotą we wnętrzach.

Trendy oświetleniowe

Minimalistyczne lampy? Owszem, są nadal popularne. Niemniej w trendach widać chęć, by podkreślać ich dekoracyjność. Prawdziwą furorę od kilku sezonów robią transparentne klosze, w których ważną rolę odgrywa ozdobna żarówka (najczęściej w stylu retro, czyli nawiązująca do projektów Edisona).

Podczas targów Warsaw Home 2019 uwagę odwiedzających zwracały też niekiedy ekscentryczne realizacje marki Qeeboo – zwłaszcza 4-metrowa Giraffe in Love, czyli posąg żyrafy z żyrandolem trzymanym przez nią w zębach. Sporo pozytywnych wrażeń dostarczały też stoiska polskich marek oświetleniowych.

Strefa kuchenna podczas Warsaw Home 2019

Kuchni poświęcona była w całości jedna z pięciu hal. Odwiedzający mogli obejrzeć wszystko, co związane z tym pomieszczeniem – od zabudowy kuchennej przez AGD po akcesoria i dodatki, w tym naczynia oraz utensylia kuchenne. Warto zwrócić uwagę na to, że coraz częściej producenci mebli kuchennych proponują ciemniejsze kolory, a także różnorodne odcienie i wzory drewna. Widać zatem, że biała kuchnia – długo bardzo lubiana przez Polaków – ma coraz silniejszych konkurentów. Jeśli chodzi o AGD, to można było je sprawdzić w działaniu, biorąc udział w specjalnych spotkaniach czy też pokazach (np. gotowania). Także w przypadku sprzętów dekoracyjność i dobry design odgrywają obecnie wielką rolę. Nie dziwią już chociażby okapy wyglądające jak designerskie lampy, barwne lodówki w stylu retro (także z Myszką Miki!) czy AGD do zabudowy perfekcyjnie wtapiające się we fronty meblowe.

Łazienka – trendy z Warsaw Home

Stoiska łazienkowe stanowiły jeden z mocniejszych punktów podczas targów Warsaw Home 2019. Przede wszystkim firmy zdecydowały się na to, by pokazywać swoje produkty „w akcji”, a więc w aranżacjach na wzór tych domowych. Dzięki temu odwiedzający mieli okazję się przekonać, jak dana rzecz mogłaby się prezentować w ich domu. W samych trendach zaś widać sporą dekoracyjność – dotyczy to form i kolorów zarówno ceramiki łazienkowej, jak i armatury. W przypadku tej drugiej modnymi barwami są zwłaszcza czerń, a także różne odcienie złota, mosiądzu oraz miedzi. Design w stylu retro śmiało rywalizuje zaś z klasyką. To natomiast stanowi dobrą wiadomość dla użytkowników, bo łatwo znajdą produkty pasujący do różnorodnych wnętrz oraz upodobań estetycznych.

Sporo czerni pojawia się również w ramach meblowych, a przede wszystkim w elementach konstrukcyjnych drzwi oraz kabin prysznicowych. Z kolei płytki ceramiczne perfekcyjnie imitują inne materiały (np. kamień, beton, lastryko), są coraz bardziej dekoracyjne (m.in. nadruki z rysunkami) oraz zachwycają przestrzenną fakturą (dekory 3D).

Więcej trendów wnętrzarskich [GALERIE ZDJĘĆ]

NOWY NUMER

To jest ten moment! Chcemy spojrzeć dalej, aż po horyzont. Czujemy potrzebę wędrówki, odkrywania, zapamiętywania, by było do czego wracać przez cały rok. Dlatego w lipcowym „Dobrym Wnętrzu” zabieramy Państwa w podróże.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze - Lipiec 2021