OMNIRES, wanna i umywalka z kolekcji SHELL M+
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Wanna i umywalka z kolekcji SHELL M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.

Użyteczna uroda łazienki. Wybierzesz nowoczesną klasykę czy przyjazny minimalizm?

2021-12-22 6:51 Materiał partnerski

Szlachetna prostota niejedno ma imię. Dowodzą tego nowe kolekcje umywalek i wanien polskiej marki OMNIRES, zaprojektowane przez uznaną pracownię Pawlak&Stawarski. NEO M+ ma w sobie geometrię wywiedzioną ze stylu klasycystycznego. SHELL M+ przynosi z kolei kształty gładko zaoblone. Obie linie zachwycają walorami funkcjonalnymi oraz użyteczną urodą wyjątkowego materiału. Wybór nie jest łatwy, warto więc uważnie przyjrzeć się zaletom jednej i drugiej propozycji.

Doskonałość to owoc talentu... oraz wytężonej pracy. Nowe kolekcje łazienkowe stanowią efekt wielomiesięcznych wysiłków, testowania kolejnych wersji i wprowadzanych korekt. Nic dziwnego – nie od dziś wiadomo, że mniej znaczy więcej, a minimalizm wymaga perfekcyjnego dopracowania formy oraz użycia materiałów najwyższej jakości. Tak jak w tym przypadku.

OMNIRES, wanna i umywalki z kolekcji NEO M+
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Wanna i mywalki z kolekcji NEO M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.

Łukasz Stawarski i Bartłomiej Pawlak, projektanci ze studia Pawlak&Stawarski, wiele uwagi poświęcili optymalnej ergonomii poszczególnych modeli. Umywalki i wanny wolnostojące z obydwu kolekcji zostały wykonane z materiału kompozytowego (M+), którego głównym składnikiem jest polska skała dolomitowa. Pozwala ona na uzyskanie efektu idealnie gładkiej, przyjemnej w dotyku powierzchni. Innowacyjna technologia produkcji gwarantuje perfekcyjne opracowanie każdego detalu, jednocześnie zapewniając wyjątkową trwałość i odporność, co przekłada się na długowieczność produktów. Co ważne, kompozyt M+ długo utrzymuje ciepło, co oznacza długą kąpiel bez konieczności regularnego uzupełniania ciepłej wody. 

Dodajmy, że umywalki i wanny kolekcji NEO M+ oraz SHELL M+ występują w klasycznych tonacjach bieli o dwóch wykończeniach do wyboru — połysku lub macie.

NEO M+, z tradycji w nowoczesność

Kolekcja NEO M+ to ukłon w stronę historii wzornictwa i uwielbienia formy z perfekcyjnym dopracowaniem każdego szczegółu. Projektanci ze studia Pawlak&Stawarski, we współpracy z marką OMNIRES, stworzyli dwa rodzaje produktów, umywalkę nablatową oraz wanny wolnostojące. Te ostatnie dostępne są w dwóch konfiguracjach: jedno- i dwuosobowej.

OMNIRES, umywalki z kolekcji NEO M+
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Umywalki z kolekcji NEO M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.

Kolekcję wyróżnia nie tylko dbałość o formę i wyszukane proporcje, ale także praktyczne i wygodne dla użytkownika rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na umywalkę nablatową. Jej dopasowana maskownica dyskretnie zakrywa odpływ, nie zaburzając przy tym sylwetki. Wanny wyposażone zostały w funkcjonalne udogodnienia, takie jak syfon z idealnie dopasowanym korkiem klik-klak w komplecie, czy odpływ zlokalizowany centralnie, dzięki czemu mogą w niej wygodnie wypoczywać dwie osoby. Z kolei model wanny jednoosobowej wyróżnia się stylowym wysokim podparciem pod plecy, oferując najwyższy komfort podczas kąpieli.

Łukasz Stawarski i Bartłomiej Pawlak o kolekcji NEO M+
Pawlak&Stawarski, OMNIRES NEO M+

Autor: OMNIRES, materiały prasowe

Łukasz Stawarski oraz Bartłomiej Pawlak z wanną i umywalką OMNIRES z kolekcji NEO M+.

„W projekcie wanien i umywalek NEO M+ odwoływaliśmy się do form neoklasycystycznych, ale odczytanych na nowo. Staraliśmy się połączyć współczesny minimalizm z tradycyjnymi, klasycznymi detalami. Chcieliśmy, aby wyraziste podcięcie przy podstawie, łuki oraz subtelnie wykończone ranty nadawały kolekcji elegancję i ponadczasowy charakter”

SHELL M+, przyjazne ciepło minimalizmu

Umywalkę i wannę wolnostojącą z  kolekcji SHELL M+ wyróżnia dla odmiany współczesna eliptyczna forma, która miękką linią zwęża się ku podstawie. Minimalistyczne bryły wyglądają lekko, a zarazem solidnie. Każda z nich wydaje się wyrzeźbionym z potężnej skały monolitem.

OMNIRES, umywalka z kolekcji SHELL M+
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Umywalka z kolekcji SHELL M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.

Estetyka jest tu tak samo istotna jak komfort. W projektowaniu wanny zwrócono uwagę na niskie osadzenie, które podnosi wygodę oraz bezpieczeństwo przy wchodzeniu i wychodzeniu, ale także ułatwia kąpiel dziecka. Bryła wykończona jest solidnymi, precyzyjnie wykonanymi rantami o grubości 2 cm, a jej wewnętrzny profil został wyprowadzony tak, by zapewnić wygodne oparcie. Pojemność tego modelu, zmniejszona w nieodczuwalny dla użytkowników sposób, oznacza ponadto oszczędność wody i energii. 

OMNIRES, wanna z kolekcji SHELL
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Wanna z kolekcji SHELL M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.
Łukasz Stawarski i Bartłomiej Pawlak o kolekcji SHELL M+
Pawlak&Stawarski, OMNIRES SHELL

Autor: OMNIRES, materiały prasowe

Łukasz Stawarski i Bartłomiej Pawlak z wanną OMNIRES z kolekcji SHELL M+.

„Gdy przystępowaliśmy do projektowania kolekcji SHELL M+, zależało nam szczególnie na znalezieniu idealnych proporcji oraz poprowadzeniu subtelnych, harmonijnych linii. Stąd widoczna w linii wanien i umywalek miękkość obłych kształtów. Dążyliśmy do wprowadzenia w przestrzeń łazienki rzeźbiarskich form, które jednocześnie będą służyć wygodzie użytkowników”

Kto za tym stoi?

Pawlak&Stawarski to autorskie studio projektowe prowadzone przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego. Duet zajmuje się tworzeniem produktów użytkowych, a w swoich pracach stawia na połączenie estetyki z funkcjonalnością. W 2020 roku studio znalazło się na liście najlepiej zapowiadających się młodych biur projektowych wyselekcjonowanych z całego świata przez portal Dezeen.

OMNIRES jest polską firma o globalnym zasięgu, która od ponad 30 lat łączy innowację z pasją do dobrego, świadomego designu. Oferta marki obejmuje rozbudowany asortyment armatury łazienkowej i kuchennej, wanien, umywalek, misek toaletowych, brodzików, kabin prysznicowych oraz mebli i akcesoriów łazienkowych. Różnorodność wzorów i wykończeń – od nowoczesnych i minimalistycznych przez awangardowe do klasycznych – daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia indywidualnych aranżacji. Firma jest również prekursorem łazienkowych systemów podtynkowych w Europie i oferuje szereg rozwiązań pozwalających na dowolne zaaranżowanie przestrzeni prysznicowo-wannowej.

Produkty marki tworzone są przy współpracy z uznanymi polskimi i zagranicznymi projektantami, wyłącznie w światowej klasy zakładach produkcyjnych. Wykonane są z dbałością o każdy szczegół i przy użyciu materiałów najwyższej jakości. W trosce o środowisko naturalne, OMNIRES również dba o to, by proces produkcji był jak najbardziej zrównoważony, a także oferuje produkty pozwalające ograniczać zużycie wody. Za unikalne wzornictwo i innowacyjność rozwiązań firma była nagradzana wieloma wyróżnieniami.

Produkty marki OMNIRES objęte są gwarancją na okres od 5 do 15 lat. Firma zapewnia profesjonalne wsparcie techniczne oraz dostęp do części zamiennych.

OMNIRES, umywalka z kolekcji SHELL M+
Autor: OMNIRES, materiały prasowe Umywalka z kolekcji SHELL M+ firmy OMNIRES, projekt studia Pawlak&Stawarski.