Desa Home
Autor: serwis prasowy Desa Home

Sztuka pod choinką

2021-12-22 14:32

O sztuce i świątecznych prezentach rozmawiamy z Kingą Szymańską - Doradcą Klienta i Koordynatorem Sprzedaży w Desa Home

Urządzamy: Dlaczego dzięki sztuce święta stają się wyjątkowe? 

Kinga Szymańska: Dlatego że opowieści i emocje, które kryją się za dziełami sztuki, to najcenniejsze, co możemy komuś podarować. Poza tym są to obiekty niepowtarzalne i z duszą, które nadadzą naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. W dobie epidemii koronawirusa zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do najbliższego otoczenia. Ze względu na ograniczone możliwości obcowania z dziełami sztuki w instytucjach muzealnych polskich i zagranicznych zapragnęliśmy posiadać unikatowe przedmioty na wyłączność. W ofercie Desa Home można znaleźć akcesoria do dekoracji świątecznego stołu oraz przedmioty kolekcjonerskie, które można ofiarować najbliższym w wigilijny wieczór.

Desa Home
Autor: serwis prasowy Desa Home

Urządzamy: Czym kierować się przy wyborze dzieła sztuki albo rzeczy vintage, którymi chcielibyśmy kogoś obdarować? 

Kinga Szymańska: Każdy przedmiot vintage jest jednostkowy, a jego kształt i dekoracja stanowi ślad minionej epoki. Polskie wzornictwo przedwojenne i powojenne cechuje stylistyczna odrębność. Formy nie powielają wzorów zachodnich lecz są wynikiem kreacji indywidualnej. Przy wyborze dzieła sztuki warto pamiętać o przestrzeni, do jakiej ma być przeznaczone. Niekiedy jeden wyrazisty przedmiot może przesądzić  o charakterze całego wnętrza. Nieśmiertelna elegancja stylu art déco sprawdzi się w połączeniu z ozdobną sztukaterią czy wytwornymi tkaninami, malarstwo abstrakcyjne uzupełni wnętrze inspirowane prostotą Bauhausu. Przeciwnicy minimalizmu swobodnie zestawiają meble vintage z nowoczesnymi dodatkami. 

Desa Home
Autor: serwis prasowy Desa Home

Urządzamy: Sklep debiutował niedawno, jaka była idea stojąca za jego powstaniem? 

Kinga Szymańska: Chcemy, aby sztuka stała się dostępna dla szerszej publiczności. Wierzymy, że przyczyniamy się do budowania świadomości, a jednocześnie ocalamy od zapomnienia przedmioty, ważne dla historii polskiego wzornictwa, wyróżniające się przemyślanym kształtem i dopracowanym detalem. „Piękno na co dzień dla wszystkich” to idea która przyświecała Wandzie Telakowskiej, założycielce Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Ta myśl w dobie odrodzenia polskiego wzornictwa jest aktualna i doskonale odzwierciedla naszą misję.

Desa Home
Autor: serwis prasowy Desa Home

Urządzamy: Jeśli miałabym Pani polecić tylko jedną rzecz ze sklepu DESA Home co to by było?  

Kinga Szymańska: Trudno wskazać jedną rzecz. W ofercie Desa Home można znaleźć malarstwo dawne i współczesne, rzeźby, grafiki, plakaty, plansze komiksowe, ale również akcesoria takie jak serwisy, lampy czy platery. Jednym z moich ulubionych obiektów jest serwis „Dorota” Lubomira Tomaszewskiego. Jest to przykład nowoczesnego podejścia do formy. Filiżanka posiada organiczny, łupinowy kształt powszechny w odwilżowej estetyce polskiej ceramiki. Piękno wynikające z prostej, eleganckiej formy podąża za funkcjonalnością.