Strefa wanny – materiały, kształty, udogodnienia

2021-01-07 17:19 Ewa Kempińska Konrad Ziółek
Kludi Ambienta wanna umywalki
Autor: Serwis prasowy Kludi SIŁA SPOKOJU Przy wannie o organicznym kształcie stojąca bateria wannowo-natryskowa „Kludi Ambienta”. kludi.pl

Minimalistyczne, o organicznych kształtach i matowych wykończeniach – takie wanny cieszą się popularnością. Projektanci prześcigają się w pomysłach, tworząc choćby wanny przezroczyste. Lubimy udogodnienia: półki nawannowe, hydromasaż, system audio. Przy wannie, obowiązkowo, miejsce na modną, smukłą baterię!

wanna Alena Roca
Autor: serwis prasowy Roca GORĄCA KĄPIEL „Alena” to owalna wanna wykonana z bardzo elastycznego materiału Surfex®. Jej powierzchnia jest miękka i matowa, ciepła i przyjemna w dotyku. roca.pl

Historia wanny sięga daleko, bo starożytności. Za czasów rzymskich kąpiel przeszła ewolucję od prostego zabiegu higienicznego do rytuału, którym jest także dziś. Obecnie mamy jednak wspaniałe możliwości techniczne, plastyczne materiały pozwalające dowolnie formować kształt wanny, dzięki czemu staje się ona jeszcze wygodniejsza i zaspokaja coraz bardziej wyrafinowane potrzeby estetyczne.

Wanna powinna być piękna, wygodna, wytrzymała i zapewniać miłe wrażenia zmysłowe. Takie możliwości dają wanny kompozytowe (połączenie naturalnych minerałów i żywicy), chętnie wybierane przez klientów i architektów. Ich jedyną wadę stanowi cena, za to zalet jest mnóstwo. Począwszy od walorów estetycznych, możliwości uzyskania różnorodnych kształtów odzwierciedlających, często awangardową, wyobraźnię projektantów, przez odporność i trwałość, a na wizualnej lekkości i zaletach antybakteryjnych skończywszy. Powierzchnia wanien kompozytowych jest gładka, jednolita i ciepła w dotyku.

Najczęściej są to modele wolnostojące, słusznie umieszczone w centrum łazienki, bo ich forma zasługuje na wyeksponowanie. Mamy wówczas możliwość zamontowania obok baterii podłogowej. Takie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w większych łazienkach, wygodna wanna powinna mieć bowiem minimum 80 cm szerokości i 160-180 cm długości. Oferta producentów jest olbrzymia, możemy wybierać spośród kształtów i udogodnień, jak wyprofilowany zagłówek, podłokietniki czy urządzenia do hydromasażu.

NOWY NUMER

W marcowym numerze „Dobrego Wnętrza” sztuka i rzemiosło są wszechobecne. W przedwojennej kamienicy właścicielka wnętrzarski kolaż z obiektów, z których każdy opowiada historię.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze - Marzec 2021