Prysznic w trzech odsłonach – natura, kolor, czerń i biel

2021-07-30 16:20 KZ

Poranny stawia na nogi, wieczorny – odświeża i relaksuje. Przygotowaliśmy trzy pomysły na strefę prysznicową: bliską naturze, pełną kolorów i achromatyczną. W której z nich poczujecie się najbardziej komfortowo?

Funkcjonalne i estetyczne urządzenie łazienki jest kluczowe, nie tylko dlatego, że ma ona być naszą oazą, ale także dlatego, że jej remont jest kłopotliwy i wiąże się z dużymi nakładami zarówno pracy, jak i pieniędzy. Decyzje podejmowane podczas jej projektowania i wyposażania powinny zatem być przemyślane i świadome. Te dotyczące strefy prysznica warto zaś podjąć jak najwcześniej. A jest nad czym się głowić, bo w wyborze ogranicza nas w zasadzie jedynie zdrowy rozsądek. Najbardziej tradycyjne rozwiązanie z kabiną i brodzikiem wcale nie jest najprostsze. Wybieramy profile, rodzaj szkła, kształt (półokrągła, kwadratowa, prostokątna), miejsce montażu (narożna, przyścienna, wnękowa), drzwi (na zawiasach, przesuwne, harmonijkowe), a może prysznic walk-in bez elementów ruchomych, brodzik czy spadek uformowany w podłodze i odpływ punktowy, liniowy lub ścienny.

Z samym doborem brodzika wcale nie jest łatwiej. Różne materiały i sposoby montażu: zlicowany z podłogą, wpuszczony w nią na dowolną głębokość czy ustawiony na podłodze, wielość wymiarów i kształtów, możliwość docinania sprawiają, że kombinacje się mnożą. Dodajmy do tego wykończenie, a poczujemy nie zawsze przyjemny dreszczyk znamionujący kolejne decyzje. Duże płyty gresowe, drobna mozaika, beton, drewno, tapeta – niezliczone wzory, formaty, faktury i kolory. A na deser armatura (niektóre głowice prysznicowe to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej), a najlepiej wielofunkcyjny system prysznicowy, zapewniający nie tylko różne możliwości regulowania siły i temperatury strumienia wody, ale także dbający o jej oszczędne zużycie. A co z montażem? Ukryty podtynkowy czy naścienny? Życzymy udanych wyborów.

NOWY NUMER

To jest ten moment! Chcemy spojrzeć dalej, aż po horyzont. Czujemy potrzebę wędrówki, odkrywania, zapamiętywania, by było do czego wracać przez cały rok. Dlatego w lipcowym „Dobrym Wnętrzu” zabieramy Państwa w podróże.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze - Lipiec 2021