Hi-Fi Gessi termostat
Autor: serwis prasowy DESIGN STEREO Kolekcja „Hi-Fi” marki Gessi składa się m.in. z charakterystycznego termostatu prysznicowego dostępnego w wersji natynkowej i podtynkowej. Jego oryginalny design przywodzi na myśl najwyższej klasy systemy nagłaśniające, a wnętrze skrywa zaawansowaną technologię sterującą, która umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury i strumienia wody. greston.com.pl

Łazienka high-tech – najnowsze technologie, wygoda i piękny design

2021-04-06 12:38 Konrad Ziółek

Nowoczesne materiały ułatwiające utrzymanie czystości, rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i pozostające w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, systemy, które sprawiają, że łazienka wchodzi w nowy wymiar wygody. Niektóre najnowsze rozwiązania już zyskały naszą akceptację i z powodzeniem korzystamy z nich w naszych domach, inne dopiero walczą o uwagę. Urządzanie łazienki może być fascynujące nie tylko od strony aranżacyjno-projektowej, ale także technicznej.

Zagrajmy w skojarzenia. Inteligencja? Cecha ludzi, zwierząt, roślin, coraz częściej także jednak ta sztuczna, właściwa maszynom i programom komputerowym. Dom inteligentny na dobre zagościł w naszej świadomości – z jego systemami czujników i detektorów, które można wykorzystać choćby do zarządzania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, alarmem czy oknami – z dowolnego miejsca na świecie. Można też zdać się choćby na systemy pogodowe. Automatyka domowa zatacza coraz szersze kręgi i coraz odważniej wkracza także do łazienki. A co nam się kojarzy z łazienką właśnie? Czystość, higiena, wygoda, funkcjonalność, intymność. I tutaj pojawia się atrakcyjna zależność: najnowsze technologie plus łazienka równa się komfortowe wnętrze, w którym można nie tylko zadbać o higienę, ale też odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o chaosie zarówno domowym, jak i pozadomowym.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom możemy korzystać z baterii termostatycznych – utrzymujących stałą temperaturę wody i przyczyniających się do oszczędzania wody i energii – czy brodzików prysznicowych z wymiennikami ciepła. Materiały kompozytowe czy specjalne powłoki ceramiczne są higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Coraz więcej użytkowników decyduje się również na toalety bądź deski myjące – połączenie dwóch urządzeń oszczędza przestrzeń, można je zaprogramować i w łatwy sposób nimi sterować – pilotem, panelem sterującym czy aplikacją w telefonie – regulować kierunek i siłę strumienia wody, która ma temperaturę ciała, a przy tym wyglądają jak zwykłe, eleganckie toalety. Dodajmy do tego rozwiązania bezdotykowe – przyciski spłukujące czy armaturę. Nie zapomnijmy też o systemach, dzięki którym w prosty sposób stworzymy domowe spa – deszczownice umożliwiają precyzyjną regulację temperatury wody i siły strumienia, a także tworzenie scenariuszy kąpieli uwzględniających również oświetlenie, muzykę i zapach.

Mariusz Góraj, firma Tema, przedstawicielstwo Gira w Polsce
Mariusz Góraj, firma Tema, przedstawicielstwo Gira w Polsce

Nowoczesne technologie pojawiają się w naszych mieszkaniach coraz częściej. Obecne są już praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, także w łazience, choć ich zastosowanie jest w niej najmniej oczywiste. Najczęściej jest to sterowanie oświetleniem, zarówno barwą światła, jak i kolorem czy natężeniem. Daje możliwość stworzenia w łazience innej atmosfery, kiedy chcemy się tam zrelaksować, a zupełnie innej np. podczas sprzątania. Kolejnym elementem jest dźwięk. Mamy do wyboru coraz więcej systemowych rozwiązań, które bez zabierania przestrzeni na półkach i jednocześnie w sposób bezpieczny pozwalają nam cieszyć się muzyką, ale też wysłuchać wiadomości czy informacji o korkach. Dzisiejsze technologie i systemy sterowania dają coraz więcej możliwości. Możemy automatycznie dostosowywać siłę wentylacji do poziomu wilgotności w pomieszczeniu, sterować temperaturą powietrza i podgrzewaniem podłogi. Coraz częstsze jest też zastosowanie podgrzewania luster, by nie parowały. Istotą technologii smarthome nie jest sama możliwość wykorzystania tych rozwiązań, ale inteligentna i w pełni zautomatyzowana logika ich uruchamiania.

Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu Roca Polska
Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu Roca Polska

W nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam sobie radzić, na pierwszy plan wysuwa się potrzeba maksymalnej higieny w każdej przestrzeni, ale szczególnie w łazience. Toaleta myjąca, wykorzystująca po prostu wodę, to najprostszy i zarazem najbardziej skuteczny sposób na czystość. Decydując się na nią, warto zwrócić uwagę na dezynfekcję jej wewnętrznych urządzeń. Najlepiej wybrać toaletę myjącą z funkcją czyszczenia termicznego. Do toalety myjącej można dobrać – także wpisujący się w dzisiejsze potrzeby – bezdotykowy przycisk spłukujący, który uruchamiany jest zwykłym gestem w obszarze detekcji. Rozwój bezdotykowego wyposażenia łazienkowego to obecnie absolutna konieczność i dotyczy wszystkich produktów, które dotąd sterowane były ręcznie, czyli baterii umywalkowych, przycisków spłukujących do toalet czy pisuarów. Takie właśnie rozwiązania do łazienki, w trosce o maksymalną ochronę przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany