Głośniki w roli praktycznych dekoracji: trendy IFA 2017

2017-01-06 14:45 DD

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie widać było, że producenci coraz bardziej interesują się designem sprzętów audiowizualnych. Wniosek z tego jeden: odtąd wszystko może pełnić funkcję dekoracyjną. Najlepszy dowód stanowią głośniki. Zwłaszcza modele bezprzewodowe przyjmują intrygujące formy, czarują modnymi kolorami oraz nieoczywistymi zestawieniami materiałów. Sprawdź, co w tym zakresie przyniosły targi IFA 2017!

Głośniki jak termosy, panele ścienne, a może dekorowane skórą i drewnem? Ten rok przyniósł mnóstwo opcji do wyboru dla miłośników muzyki i filmu. W parze z doskonałym designem idzie też wysoka jakość dźwięku.

Głośniki jak panele ścienne

Duński specjalista od dźwięku Bang & Olufsen zaprezentował modułową kolekcję głośników BeoSound Shape, które montuje się na ścianie. Poszczególne elementy mają formę wyjątkowo modnych w tym roku heksagonów. Łącząc je ze sobą w dowolny sposób, zyskujemy nie tylko znakomity dźwięk, lecz także intrygującą dekorację – jak panele 3D. Co więcej, wyłączone głośniki mają doskonałe właściwości, jeśli chodzi o wyciszanie pomieszczeń.

..  Panele akustyczne – co to jest? Zalety i wady >>>

..  Tapety 3D i panele ścienne, czyli piękna ściana w trzech wymiarach >>>

Głośniki jako dekoracje
Autor: mat. prasowe Bang & Olufsen Modułowe głośniki jak dekoracyjne panele ścienne

Nowoczesne formy i modne kolory

Najciekawsze wzornictwo można było zaobserwować w dziedzinie głośników bezprzewodowych. Firma Libratone pokazała modele z serii Zipp i Zipp Mini, które przypominają termosy ubrane w tekstylne kubraczki. Zgodnie z nazwą pojawia się też zamek błyskawiczny. Głośniki dostępne są w siedmiu kolorach, w tym modnych w tym sezonie – jak kobalt i butelkowa zieleń.

Ciekawe barwy pojawiają się też w głośnikach Urbanears mających formę sześcianów. Wyróżniają się jednolitą kolorystyką, co dotyczy też pokręteł i przycisków. Stanowią dzięki temu świetne dekoracje z nowoczesną nutą.

..  IFA 2017: trendy w świecie telewizorów >>>

Równie interesująco prezentują się głośniki kolejnej duńskiej firmy – Vifa. W formie przypominają małe radia sprzed kilkudziesięciu lat, ale dominuje w nich jednorodna kolorystyka. Doskonale prezentują się, rzecz jasna, we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Zmiany w designie głośników widać też w ofercie elektronicznych gigantów, takich jak np. Sony i Panasonic. Tu jednak projektanci idą bardziej w stronę minimalizmu i stonowanych barw, zwłaszcza bieli oraz szarości.

Głośniki jako dekoracje
Autor: mat. prasowe Libratone Głośnik Zipp Mini zawieszony w kuchni

Drewno, skóra i nie tylko

Inspiracje retro w designie sprzętów elektronicznych to dowód na to, że historia lubi czasem zatoczyć koło. W końcu pierwsze telewizory czy radia były bardziej eleganckimi meblami niż sprzętami. Wykańczano je np. drewnem i skórą. W głośnikach prezentowanych na IFA 2017 widać było podobną troskę o design.

Drewniane elementy w sprzętach nie są niczym nowym w przypadku Bang & Olufsen. Lamelki z drewna dębowego pojawiają się chociażby w głośnikach z serii BeoLab 50. Warto też zwrócić uwagę na głośniki firmy Marshall. W ich designie widać inspiracje stylem retro. W kolorystyce dominuje brąz, barwa kości słoniowej i złota. Do tego dochodzą skórzane elementy. Przenośne głośniki z serii Kilburn to urocze skrzyżowanie formy małego radia z lat 70. i 80. oraz… skórzanej torebki.

Modne kolory wnętrz: GALERIE ZDJĘĆ

Jakie kolory cieszą się największą popularnością w tym sezonie? Dowiesz się z naszych galerii zdjęć.

Nasi Partnerzy polecają