Calisia d'oro. Wyjątkowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji

2021-10-25 12:08

Do gabinetu konserwatywnego krakowskiego dżentelmena i salonu warszawskiej elegantki. A także do łódzkiego loftu – by przełamać jego industrialną surowość. Luksusowe meble Calisia d'oro, powstające w całości w Polsce dzieła stolarskiego rzemiosła, znakomicie zaprezentują się w rozmaitych wnętrzach. Wszędzie, gdzie się znajdą, zadowolą najbardziej wymagających odbiorców – poszukiwaczy prawdziwego piękna oraz współczesnego komfortu.

Meble marki Calisia d'oro są szykowne, ale bezpretensjonalne, godne największych koneserów piękna i elegancji. Ich klasyczne formy pozwalają odczuć, że projektanci inspirowali się szlachetną meblarską tradycją, na czele z dziedzictwem epok klasycyzmu oraz art déco. Kształty, proporcje, a także wykroje nóżek czy gzymsów biurek, konsol, komód, bibliotek i otwartych regałów bardzo bliskie są wzorcom sprzed stu i dwustu lat.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – elegancka konsola z kolekcji Classic Brown Oak.

Jednak z tradycji firma ta – z korzeniami w historycznym mieście Kaliszu – wzięła znacznie więcej, coś bardzo cennego. Przede wszystkim znakomite rzemiosło – rękodzieło wsparte nowoczesnym parkiem maszynowym.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – detale wykwintnego biurka z kolekcji Black Oak.

Zachwycające formy ze szlachetnej materii

Oczywiście ogromne znaczenie mają także użyte materiały, na czele z litym drewnem oraz naturalnym fornirem i obłogiem, niezbędnym m.in. do tego, by na blatach wielu modeli czy na drzwiach biblioteki uzyskać elegancki efekt symetrycznego układu słojów.

Do palety materiałów, z których powstają meble marki Calisia d'oro, należą również szkła z szykownie fazowanymi krawędziami – szyby oraz specjalnie postarzane lustra, zdobiące fronty wielu modeli. Gdy zaś nowym kolekcjom przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy więcej detali opracowanych w sposób bardzo twórczy, a przy tym pełen wyczucia i znakomitego gustu. Warto zwrócić uwagę choćby na ozdobne, ręcznie wykonywane żłobienia na nogach biurka czy konsoli oraz w zwieńczeniu biblioteki lub regału.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – piękna i praktyczna komoda z kolekcji Classic Brown Oak.

Dzięki takim szczegółom – praco-i czasochłonnym, lecz w efekcie intrygującym i zachwycającym – kolekcje Calisia d'oro wyraźnie wyróżniają się w galeriach mebli, a do ekskluzywnych wnętrz wprowadzają rys unikatowości. Spojrzenia przykuwa ponadto tapicerka foteli i pufów. Szlachetne, eleganckie tkaniny pochodzą m.in. z oferty Designers Guild. Właśnie ta renomowana angielska marka, szczycąca się licencją wyłącznego partnera w zakresie tkanin dla Royal Collection (największej na świecie prywatnej kolekcji dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego, należącej do brytyjskiej rodziny królewskiej) dostarcza tapicerom firmy Calisia d'oro wspaniałe welury i tweedy.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – krzesło tapicerowane we wspaniałej miodowej tapicerce.

Tradycja pod rękę z nowoczesnością

Z jakością wykonania i szlachetnością materiału wiąże się jeszcze jedna zaleta mebli Calisia d'oro, dziś bardzo rzadko spotykana. Otóż są to meble na długie lata, a nawet na pokolenia. Takie, które rodzice będą mogli z powodzeniem przekazać swym dzieciom jako cenną i miłą dla oka rodzinną pamiątkę. Współcześnie zbyt rzadko myśli się o domowych skarbach w perspektywie kolejnych generacji. Na szczęście w firmie Calisia d'oro (nawiązującej nazwą do Kalisza, wg Jana Długosza najstarszego miasta w Polsce) świadomość sztafety pokoleń jest nadal żywa.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – komoda typu tallboy z kolekcji Classic Brown Oak.

Calisia d'oro faktycznie jest marką, która buduje most między przeszłością a przyszłością. Przekłada się to na meble tworzone z myślą o klientach, którzy szukają wyrafinowanego, nietuzinkowego designu, odzwierciedlającego zarówno ich indywidualizm, jak i nowoczesny styl życia. Stąd m.in. gruntownie przemyślane i starannie zaprojektowane rozwiązania funkcjonalne, w intuicyjny sposób odpowiadające na potrzeby użytkownika. Dobrym przykładem są podziały wewnętrzne w szufladach konsoli czy przegródki na pióra w szufladzie biurka. Z tych samych przesłanek wypłynęła decyzja o wykorzystaniu najwyższej jakości okuć, choćby prowadnic szuflad, gwarantujących doskonałą wygodę przez dekady.

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Podziały wewnętrzne centralnej szuflady biurka Calisia d'oro z kolekcji Black Oak.

Calisia d'oro – skarby do wszystkich wnętrz

Meble, którym dziś się przyglądamy, są rzeczywiście inne niż wszystkie. Wizualnie nawiązują do stylów historycznych, ale charakteryzują się współczesną funkcjonalnością. Dzięki najwyższej jakości materiałom i wykonaniu znakomicie zaprezentują się we wnętrzach starej kamienicy lub historycznej willi, ale równie dobrze mogą przełamać chłód loftu lub minimalizm nowoczesnego apartamentu. Dobrać je do konkretnych potrzeb pomaga paleta trzech eleganckich odcieni: czerni (Black Oak), średniego brązu (Classic Brown Oak) i jasnego brązu (Smoked Oak).

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – dekoracyjny otwarty regał z kolekcji Classic Brown Oak.

Co więcej, w każdej z kolekcji znalazły się: biurko, pomocnik biurka, biblioteka, regał, konsola, dwa rodzaje komód oraz krzesło tapicerowane i puf. Dzięki tej bogatej typologii luksusowe, wytworne meble sygnowane Calisia d'oro mogą ozdobić wszystkie pomieszczenia domu.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na calisiadoro.com

Calisia d'oro. Luksusowe meble dla miłośników klasycznej elegancji
Autor: Calisia d'oro, materiały prasowe Calisia d'oro – wytworne meble stylizowane we wnętrzu loftu.

NOWY NUMER

W październikowym „Dobrym Wnętrzu″ zapraszamy do poszukiwania inspiracji. Nie chodzi przy tym o dosłowne powtarzanie tego, co zobaczyliśmy, ale o pomysł, kształt, materiał. To dlatego architekci lubią wystawy sztuki.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze – Październik 2021