Poddasze pod ochroną. Przygotuj dom na upały

2022-06-14 0:01 Materiał sponsorowany
VELUX dla malucha
Autor: VELUX, materiały prasowe Komfort dla malucha Markiza, zaciemniająca roleta wewnętrzna i moskitiera to idealne trio rozwiązań od marki VELUX do pokoju dziecka. Markiza zatrzymuje ciepło na zewnątrz, ale nie przesłania widoku i wpuszcza światło. Roleta wewnętrzna pozwala kontrolować natężenie światła, a moskitiera chroni przed owadami.

Gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, odczuwamy to w naszych domach. Doskonałym rozwiązaniem chroniącym przed upałem na poddaszu są rolety wewnętrzne i markizy zewnętrzne. Dobrze dobrane do funkcji pomieszczenia i potrzeb lokatora – pozwalają skutecznie kontrolować dostęp światła i temperaturę wnętrza.

Rolety i markizy zewnętrzne sześć razy skuteczniej zabezpieczają wnętrza przed nagrzewaniem niż rolety wewnętrzne. Ich montaż jest szybki i łatwy, dzięki czemu w gorące dni możemy poczuć natychmiastową ulgę. W zależności od potrzeb wybieramy sposób obsługi rolety lub markizy – manualny lub zasilaną energią elektryczną/solarną.

Zaciemnienie i cisza

Jednym z rozwiązań, które skutecznie pomagają przeciwdziałać przegrzewaniu się poddasza, jest roleta zewnętrzna. W czasie upałów zmniejsza ogrzewanie słoneczne nawet o 93 proc. Pozwala na pełne zaciemnienie w dowolnym momencie dnia, redukuje hałas powodowany przez deszcz czy grad, a także chroni przed włamaniami. Sprawdzi się i zimą, gdyż poprawia izolacyjność wnętrza.

Dwa w jednym

Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem na upalne dni jest solarna markiza zaciemniająca. Łączy w sobie dwie funkcje – zatrzymuje promienie słoneczne, zanim dotrą do wnętrza, oraz efektywnie zaciemnia pomieszczenie, gwarantując komfortowe warunki do snu. Wyjątkowy design sprawia, że z zewnątrz wygląda bardzo atrakcyjnie i nowocześnie.

Pełen komfort

W gabinecie czy pokoju dzieci sprawdzą się markizy przeciwsłoneczne. Chronią przed upałem, zatrzymują ciepło na zewnątrz, nie zasłaniając przy tym widoku. Wykonane są z tkaniny w formie siateczki, dzięki czemu delikatnie przepuszczają światło dzienne a my zyskujemy przyjemnie jasne pomieszczenie.

Solarna markiza zaciemniająca VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Temperatura pod kontrolą! Solarna markiza zaciemniająca VELUX blokuje promienie słoneczne, zanim te dotrą do szyby, pomagając w utrzymaniu odpowiedniej temperatury na poddaszu. Wytrzymały, a zarazem lekki materiał zapewnia zaciemnienie i większy komfort snu. Nowoczesna konstrukcja doskonale komponuje się z dachem, a dzięki zdalnemu sterowaniu – za pomocą przycisku lub aplikacji w telefonie – operowanie markizą jest szybkie i wygodne.
RADY EKSPERTA
Alicja  Twardowska
Alicja Twardowska
Product Manager VELUX Polska

Na co zwrócić uwagę, wybierając rolety do okien dachowych?

Rolety najlepiej dobierać do funkcji pomieszczenia oraz naszych indywidualnych potrzeb. Najlepszą ochronę przed upałem zapewnią rolety zewnętrzne i markizy. Z kolei rolety wewnętrzne pozwolą regulować ilość wpadającego światła i będą uzupełnieniem wystroju wnętrza, gdyż są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Zwróćmy także uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest roleta wewnętrzna i czy posiada certyfikat OEKO-TEX® – gwarantujący, że w ich produkcji nie zostały użyte szkodliwe substancje. Rozmiar rolety dobiera się do rozmiaru okna, dlatego idealnie do niego pasuje. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej rolety wewnętrznej do kontroli światła i jednej zewnętrznej – do ochrony przed nagrzewaniem wnętrza. Tak wyposażone okno dachowe zyskuje bardzo wiele na funkcjonalności.

Jaki sposób otwierania rolet wybrać?

Przed zakupem weźmy pod uwagę miejsce, w którym zostaną zamontowane, i zastanówmy się, jak często będziemy regulować ich pozycję. Jeśli zależy nam na wyjątkowym komforcie lub w przypadku trudno dostępnych okien, warto wybrać przesłony elektryczne lub solarne, które można wygodnie obsługiwać za pomocą telefonu i prostych poleceń głosowych poprzez aplikację VELUX App lub inteligentny system VELUX ACTIVE with NETATMO, który może samodzielnie kontrolować pracę rolet. Za pomocą wi-fi pobiera dane z lokalnych stacji pogodowych. Jeśli otrzyma informację o zbliżającej się fali upałów, automatycznie opuści rolety, by chronić wnętrza przed przegrzaniem. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę velux.pl

Solarna markiza zaciemniająca

Skutecznie chroni poddasze przed ciepłem i zaciemnia, gwarantując najlepsze warunki dla zdrowego snu. Cena: od 1772 zł. Cechy wyjątkowe: ochrona przed nagrzewaniem, zaciemnienie, łatwy montaż od środka, dostępna w wersji z zasilaniem solarnym, możliwość dodania obsługi za pomocą aplikacji lub systemu kontroli klimatu.

Solarna markiza zaciemniająca VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Solarna markiza zaciemniająca VELUX

Roleta zewnętrzna

Umożliwia kompleksową kontrolę nad światłem i temperaturą we wnętrzu, bez względu na warunki pogodowe. Cena: od 1865 zł. Cechy wyjątkowe: zapewnia całkowite zaciemnienie, latem chroni przed nagrzewaniem, zimą przed chłodem, redukuje hałas z zewnątrz, dostępna w wersji z zasilaniem energią elektryczną lub słoneczną, ze zdalnym sterowaniem, możliwość dodania obsługi za pomocą aplikacji lub systemu kontroli klimatu.

Roleta zewnętrzna VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Roleta zewnętrzna VELUX

Markiza przeciwsłoneczna

Znakomicie chroni przed przegrzewaniem poddasza. Tkanina w formie siateczki absorbuje promienie słoneczne, zanim zdołają dotrzeć do szyby. Cena: od 238 zł. Cechy wyjątkowe: transparentna tkanina – wpuszcza światło, ale nie przesłania widoku, łatwy montaż od środka, dostępna w wersji manualnej i sterowanej zdalnie, możliwość dodania obsługi za pomocą aplikacji.

Markiza przeciwsłoneczna VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Markiza przeciwsłoneczna VELUX

Roleta plisowana

Zapewnia prywatność i łagodzi światło wpadające do wnętrza. Świetnie sprawdzi się w salonie czy pokoju do pracy. Cena: od 317 zł. Cechy wyjątkowe: płynna regulacja – możliwość zatrzymania w dowolnym miejscu okna, dostępna w wersji z aluminiowymi lub białymi prowadnicami. Obsługa manualna lub w wersji ze zdalnym sterowaniem.

Roleta plisowana VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Roleta plisowana VELUX

Roleta zaciemniająca

Z nią drzemka w środku dnia to nie wyzwanie – idealnie sprawdzi się w pokojach dzieci. Cena: od 167 zł. Cechy wyjątkowe: blokuje dopływ światła o każdej porze dnia. Dostępna z aluminiowymi lub białymi prowadnicami. Obsługa manualna lub w wersji ze zdalnym sterowaniem, możliwość dodania obsługi za pomocą aplikacji lub systemu kontroli klimatu.

Roleta  zaciemniająca VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Roleta zaciemniająca VELUX

Roleta zaciemniająco-plisowana

Można jej używać na przemian – jeśli potrzebujemy całkowitego zaciemnienia, rozwijamy górną część, a jeśli chcemy stworzyć w pokoju świetlne refleksy – wykorzystujemy dolną część plisowaną. Cena: od 412 zł. Cechy wyjątkowe: dwa sposoby kontroli światła w jednym rozwiązaniu. Dostępna w wersji z białymi lub aluminiowymi prowadnicami.

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX
Autor: VELUX, materiały prasowe Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022