Jak przemalować kolorową ścianę na biało? Skorzystaj z rad eksperta. WIDEO

2021-04-02 9:08
Biały salon
Autor: GettyImages Uzyskanie upragnionej bieli ścian w mieszkaniu nie zawsze jest proste. Ekspert podpowiada, jak sprawnie, szybko i z doskonałym rezultatem przemalować ciemne czy kolorowe ściany na biało.

Przemalowanie pokoju o bardzo ciemnych albo intensywnych barwach na biało jest dużym wyzwaniem. Można oczywiście nałożyć bardzo wiele warstw białej farby, można też dokupić grunt kryjący czy dodatkową farbę podkładową. Prościej jednak, znacznie szybciej i taniej sięgnąć po farbę, która wśród licznych zalet ma superkrycie. Zobacz, co na ten temat mówi ekspert.

Z biegiem czasu zmieniają się zarówno wnętrzarskie mody, jak i nasze gusty czy potrzeby, a wraz z nimi oczekiwania co do wyglądu otoczenia. Wyraźnie widać to zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu. Wielu z nas przystąpiło do gruntownych porządków, przemeblowań, a także małych i wielkich remontów. Czujemy większą niż dotąd potrzebę ładu w mieszkaniu, często jakiejś miłej odmiany wizualnej, a niemal zawsze – wykreowania odczucia większej przestrzeni. W pierwszym odruchu sięgamy więc po farby do ścian w jasnych kolorach – na czele z czystą, świetlistą bielą, którą przywrócił do łask tak lubiany w Polsce styl skandynawski. 

Biała sypialnia
Autor: KatarzynaBialasiewicz/GettyImages Cenimy biel za to, że czyni nasze mieszkania jasnymi, przestronnymi, przytulnymi, lecz pełnymi lekkości.

Każdy, kto próbował przemalować na biało ściany w intensywnym kolorze – np. żywoczerwone, jaskrawozielone albo ciemnofioletowe – wie jednak, że zamiana mocnej barwy na biel nie należy do łatwych. Kolor spod spodu mniej lub bardziej równomiernie, ale wychodzi na wierzch. Zmienia odcień bieli – odbiera jej upragnioną czystość i świetlistość. Nie pozwala szybko cieszyć się wymarzonym efektem... Na szczęście na wszystko znajdzie się metoda.

3 sposoby na zamalowanie koloru białą farbą

Pierwszy sposób to nakładanie kolejnych warstw białej farby, aż kolor spod spodu zniknie. Wady? Wydłużony czas prac (i malowania, i czekania na wyschnięcie poprzedniej warstwy), więcej fatygi i oczywiście wzrost kosztów. Metoda druga to nałożenie dodatkowej warstwy gruntu kryjącego lub farby podkładowej, a więc preparatu oddzielającego mocną barwę spodu od bieli na wierzchu. Środki o tego typu działaniu są niezastąpione przy zamalowywaniu m.in. uciążliwych zacieków. Niestety nie należą do tanich.

Najwygodniej, najszybciej i w praktyce najtaniej jest sięgnąć po nowoczesną farbę wyróżniającą się superkryciem. Jaką? Ekspert poleca Dekoral Perfect. Jest to nowoczesna, silnie kryjąca farba lateksowa przeznaczona do dekoracyjnego i renowacyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń – innowacja opracowana we Wrocławiu przez doświadczonych ekspertów marki Dekoral.

Białe mieszkanie, biały salon
Autor: KatarzynaBialasiewicz/GettyImages Biel ma cudowną moc powiększania małych metraży. Dzięki niej niewielkie mieszkanie wydaje się obszerniejsze niż w rzeczywistości.

Superkrycie, czyli o zaletach Dekoral Perfect

Nowy produkt sprawdzonej, znanej od 20 lat marki wyróżnia się znakomitymi walorami wizualnymi i użytkowymi. Jakie zalety zwracają tu uwagę przede wszystkim?

  • Najwyższa siła krycia (1 klasa krycia zgodnie z europejską normą PN-EN 13300). Gwarantuje szybkie przeprowadzenie prac malarskich – kryje kolor w dwóch warstwach, a w przypadku przemalowania ścian białych bez tłustych plam i przebarwień wystarczy jedna warstwa.
  • Matowy aspekt wykończenia. Nowa farba optycznie maskuje niedoskonałości podłoża. Z tego powodu jest doskonała nie tylko na ściany, ale także na sufity – zapobiega powstawaniu tu niekorzystnie prezentujących się refleksów.
  • Wysoka odporność na szorowanie na mokro. Dzięki niej farba Perfect daje pewność, że upragnionej bieli ścian nie zmącą plamy, o jakie nietrudno zwłaszcza w pokoju dziecięcym oraz w przestrzeni dziennej, gdzie toczy się życie rodzinne.
  • Trwała biel, która nie żółknie z upływem czasu. Innowacyjna propozycja marki Dekoral jest więc trafnym wyborem na lata.
  • Wygoda nakładania. Farba Perfect doskonale sprawdza się podczas aplikacji wałkiem – nie chlapie. Jednocześnie polecana jest także do natrysku hydrodynamicznego.
  • Duża wydajność – 14 m2 przy jednej warstwie plasuje Dekoral Perfect w rynkowej czołówce farb do ścian i sufitów.
  • Zalety techniczne. Zastosowanie wysokogatunkowej dyspersji umożliwia prawidłową mikrowentylację powierzchni, co przekłada się na lepszą kondycję ścian i... rzadsze remonty.
  • Bezpieczeństwo dla alergików. Atest hipoalergiczny potwierdza zalety prozdrowotne farby Dekoral Perfect, szczególnie cenne z perspektywy najbardziej wrażliwych domowników – najmłodszych, najstarszych, zmagających się z alergiami oddechowymi. 

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów, zajrzyj na dekoral.pl

Garść praktycznych rad

Jak prawidłowo nakładać farbę Dekoral Perfect, aby szybko i z doskonałym rezultatem przemalować kolorową ścianę na biało? To bardzo proste! Wystarczy skorzystać z rad eksperta, zawartych w poniższym wideo.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021