Malowanie wikliny: jaką farbę wybrać do wikliny? Malowanie mebli ogrodowych

2021-04-19 9:31
Malowanie mebli wiklinowych
Autor: Redakcja

Elegancka wiklina tarasowa w stylu Hampton? Malowana wiklina zyskuje znamiona mebla ekskluzywnego o nadmorskim charakterze. Razem z Pomaluj Mebel nadajemy zwykłym, wiklinowym meblom zupełnie nowe oblicze! Pomalowana farbą kredową wiklina odmieni każdą werandę, ogród czy taras! Jedno popołudnie i gotowe! Zobaczcie jakie to proste.

Wiklinowe meble to szalenie uniwersalny element wyposażenia. Zmienne jak kameleony, w zależności od kolorystyki, fasonu i miejsca ekspozycji, nadają się doskonale zarówno jako wyposażenie werandy, tarasu czy jako meble ogrodowe. Często nie wiemy jak małym nakładem kosztów możemy odmienić charakter wiklinowego fotela czy stołu. I tak jak naturalny kolor wikliny doskonale wpisuje się w klimat stylu prowansalskiego, tak malowana na biało wiklina jest doskonałym uzupełnieniem nadmorskiego stylu Hampton czy aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim. Kolor na wiklinie pozwoli także zabezpieczyć mebel nie pierwszej nowości przed dalszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Doda mu świeżości i bardziej eleganckiego, charyzmatycznego animuszu.

Razem z Pomaluj Mebel podjęliśmy się takiej włąśnie metamorfozy wiklinowych mebli ogrodowych! Koniecznie spróbujcie. Wystarczy jedno popołudnie i dosłownie kilka prostych materiałów.

Styl marynistyczny [GALERIA]

Meble z wikliny stanowią idealne dopełnienie stylu marynistycznego. Styl marynistyczny kojarzy się z barwą nieba i morza. Typowy duet kolorystyczny w tej konwencji to biel i błękit (bądź granat). A jak wprowadzić styl marynistyczny do wnętrz? Oto gotowe propozycje!

Odnawianie wiklinowych mebli ogrodowych KROK PO KROKU

Aby odświeżyć wiklinowe meble wystarczy puszka farby kredowej i jedno słoneczne popołudnie. My przygotowwaliśmy następujące akcesoria:

  • farbę kredową w kolorze białym,
  • pędzle malarskie,
  • korytko na farbę,
  • rękawiczki ochronne,
  • folię malarską.

Sprawdź też: Odnawianie pergoli ogrodowej KROK PO KROKU

Wiklinę przed malowaniem najlepiej umyć za pomocą wilgotnej szmatki. Zmywamy dokłądnie kurz czy tłuste zabrudzenia. Pozostawiamy na kilkanaście - kilkadziesiąt minut mebel na powietrzu by dokładnie wysechł. Następnie mieszamy farbę w puszce i przelewamy niewielką jej ilość do korytka malarskiego. Okrągłym pędzlem średniej wielkości nanosimy farbę na wiklinowy mebel, delikatnie dociskając pędzel do wszystkich szczelin i splotów. Pozostawiamy pierwszą warstwę farby do wyschnięcia (na około 1-2 godziny) i powtarzamy czynność, nakłądając drugą warstwę farby kredowej. Efekty tej błyskawicznej metamorfozy starych mebli ogrodowych możecie zobaczyć na naszym WIDEO Z METAMORFOZY.

Sprawdź też: Modny detal: kosz z trawy morskiej w aranżacji wnętrz ZASTOSOWANIE

Styl marynistyczny: inspiracje [GALERIA]

Styl marynistyczny stwarza szerokie pole do tworzenia samodzielnych dekoracji, ponieważ często wykorzystuje się w nim naturalne materiały. Świecznik z gałązek czy lustro DIY to tylko niektóre propozycje. Styl marynistyczny, jak żaden inny, idealnie nadaje się jako uzupełnienie wnętrza w formie akcentów, co oznacza, że nie musimy od razu zmieniać drastycznie wystroju, by wpuścić do wnętrza świeżość i morskie akcenty. 

Urządzanie ogrodu: jakie rośliny powinny znaleźć się w ogrodzie

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021