Urządzenia chłodnicze w kuchni do zabudowy. Porozmawiajmy o tym, co powinno skrywać ich wnętrze

2020-07-04 12:26 Materiał sponsorowany

Urządzenia chłodnicze do zabudowy są modne od dobrych kilku lat. Nic dziwnego, bo idealnie sprawdzają się zarówno w stylu minimalistycznym, jak i w bardziej klasycznych wnętrzach. W drugim przypadku często nawet lepiej, ponieważ nowoczesny sprzęt AGD może zaburzyć planowany efekt. Największym atutem zabudowy jest jej…niewidoczność. Szczególnie do gustu przypadnie ona estetom oraz wielbicielom spójnych koncepcji projektowania wnętrz, ponieważ zabudowane AGD tworzy z meblami jednolitą, zgraną całość, nie różniącą się od pozostałych szafek kuchennych.

Czy to zatem rozwiązanie idealne? To zależy tylko od nas. Przed zakupem urządzenia warto dokładnie sprawdzić oferty producentów. Zawsze, nie tylko w przypadku zabudowy urządzeń chłodniczych. W końcu oprócz walorów estetycznych znaczenie ma również wnętrze. I to właśnie jemu przyjrzymy się dokładniej.

Zabudowuj, ale z głową!

Wybierając AGD do zabudowy należy pamiętać, że nadają się do tego tylko te urządzenia, które zostały zaprojektowane dokładnie w tym celu. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma odpowiednia wentylacja. Drzwi są przystosowane do montażu frontu kuchennego, tak by można było je otwierać jak każdą inną szafkę. Pod żadnym pozorem nie wolno zabudowywać lodówki czy zamrażarki wolnostojącej, ponieważ możemy ja poważnie uszkodzić. Szukasz sprawdzonych i pewnych rozwiązań? Duńska marka Vestfrost w ofercie proponuje linię urządzeń chłodniczych, przeznaczonych właśnie do zabudowy - chłodziarkę, chłodziarko-zamrażarkę oraz dwa typy zamrażarek. Sprawdź, dlaczego warto wybrać właśnie te propozycje.

Konstrukcja i energooszczędność

Urządzenia chłodnicze powinny być energooszczędne – w końcu jako jedyne w domu pozostają włączone przez całą dobę. Te marki Vestfrost mają klasę energetyczną A++. Dodatkowo zastosowano w nich oświetlenie LED, które jest z jednej strony energooszczędne, a z drugiej emituje mniej światła do wnętrza urządzenia niż tradycyjna żarówka. Do dyspozycji użytkowników liczne pólki i pojemne szuflady. W chłodziarkach znajdziemy półki na drzwiach, szufladę z regulacja wilgotności czy szufladę na warzywa w rozmiarze XXL. Wygodnym rozwiązaniem jest specjalna półka na wino, która ulokowana została tak, by butelki nie zajmowały cennej przestrzeni, ale jednocześnie były odpowiednio zabezpieczone. Sterowanie urządzeniami odbywa się poprzez panel Touch Control, a ich praca jest niezwykle cicha.

Urządzenia chłodnicze do zabudowy marki Vestfrost. Oświetlenie led, szuflada z regulacją wilgotności, półka na wino
Autor: Vestfrost, materiały prasowe Urządzenia chłodnicze do zabudowy marki Vestfrost. Oświetlenie led, szuflada z regulacją wilgotności, półka na wino

System cyrkulacji powietrza w urządzeniu

W trosce o zachowanie jakości i świeżości produktów w urządzeniach chłodniczych Vestfrost zastosowano technologię No Frost. Jest to system obiegu powietrza, w którym ciepłe powietrze jest od razu usuwane ze środka, a w zamian nadmuchiwane chłodne, regularnie osuszające wnętrze urządzenia. W efekcie na ścianach, zarówno chłodziarek, chłodziarko-zamrażarek, jak i zamrażarek nie osadza się szron oraz lód. Możesz raz na zawsze zapomnieć o konieczności rozmrażania urządzenia. Artykuły spożywcze są chłodzone równomiernie, a zapachy z jednej części urządzenia nie przenikają do drugiej.

Chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki zostały wyposażone również w opcję Air Duct - dodatkową wentylację, która zapewnia równomierny rozkład temperatury wewnątrz komory chłodziarki zmniejszając powstawanie szronu. Oprócz tego zamontowano w nich również wentylator turbo zapewniający wymuszoną cyrkulację powietrza. Co zyskujesz? Żywność nie wysycha, jest dłużej świeża i chrupka, a o obowiązku rozmrażania możesz zapomnieć raz na zawsze.

Pojemność to podstawa

W urządzeniach chłodniczych do zabudowy bardzo często zderzamy się z problemem mniejszej pojemności urządzeń. Jak jest w przypadku tych marki Vestfrost? Chłodziarka Vestfrost do zabudowy to aż 300 l pojemności netto, chłodziarko-zamrażarka 243 l, a zamrażarki 197 l i 760-1040 mm. Wymiary trzech pełnowymiarowych urządzeń - 177 cm wysokości, 54 cm szerokości i 54,5 cm głębokości potwierdzają, że nie zajmują one dużo miejsca, oferując jednocześnie przestrzeń do przechowywania żywności dla kilkuosobowej rodziny.

Funkcje dodatkowe

Chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki Vestfrost wyposażone są w filtr Maxi Fresh umieszczony w szufladzie na warzywa i owoce. Jego działanie polega na pochłanianiu etylenu uwalnianego przez rośliny w procesie dojrzewania. W ten sposób chłodziarka Vestfrost, w całkowicie naturalny sposób, wydłuża okres przydatności warzyw i owoców.

Dużą zamrażarkę Vestfrost (pojemność 197 l netto) wyposażono w opcję Twisted Icemtic. To wbudowana podwójna obrotowa kostkarka do lodu, która potrafi przygotować w ciągu jednej doby aż 384 kostki. Koniec z uciążliwymi woreczkami czy niewygodnymi plastikowymi pojemnikami. Teraz wystarczy tylko wlać wodę. Warto dodać, że kostkarka jest ulokowana w górnej części urządzenia by ułatwić korzystanie z niej.

Urządzenia chłodnicze do zabudowy marki Vestfrost. Filtr Maxi Fresh i kostkarka.
Autor: Vestfrost, materiały prasowe Urządzenia chłodnicze do zabudowy marki Vestfrost. Filtr Maxi Fresh i kostkarka.