Sztuka w kuchni. Dlaczego warto tu postawić na charakterystyczny akcent?

2020-07-04 12:29 Materiał sponsorowany

Jak cię widzą, tak cię piszą − wskazuje stare powiedzenie. Choć trąci banałem i odrobiną naftaliny, gdy się chwilę nad tym zastanowić, okazuje się szalenie aktualne. Wykonywany zawód, sposób spędzania wolnego czasu, miejsca, w które podróżujemy i wreszcie nasz styl − pozwalają nam siebie zdefiniować, opowiedzieć innym kim jesteśmy. Co, powiedzmy sobie szczerze, nie do końca jest teraz łatwe. Na szczęście na wszystko znajdzie się sposób.

Sieciówki z ubraniami sprawiają, że tak samo ubierają się mieszkańcy Barcelony, Kopenhagi, jak i Krakowa. Dzięki sieciom meblowym z kolei możemy umeblować mieszkanie zgodnie z aktualnymi trendami niezależnie od zasobności portfela. Ogłaszane raz w roku modne kolory pojawiają się później we wszystkich możliwych wariacjach a tanie loty sprawiają, że wyjazd na Bali przestaje być zarezerwowany wyłącznie dla pasjonatów podróżowania. Można tam pojechać razem z wycieczką z osiedlowego biura podróży.

Jak w takim razie się wyróżnić? Jak sprawić, że stworzymy swój własny świat w domu? Czy naprawdę jesteśmy skazani na szary narożnik i obowiązkowy okrągły niski stolik z blatem z marmuru?

Teoretycy dizajnu wskazują na sztukę jako jeden z elementów, który nigdy nie stanie się masowy i który pozwala na ekspresję naszej osobowości - głównie przez swój wyszukany, wieloznaczny i niedostępny dla przeciętnego konsumenta charakter. Takiego, który wybiera sprawdzone, minimalne ryzyko porażki a przez to powtarzalne rozwiązania.

Konsument wymagający zna się na sztuce i od życia, przedmiotów, których używa oczekuje czegoś więcej. Oczekuję zaskoczenia i wyrafinowania.

Dlatego marki premium otwierają się na prestiżowe rozwiązania. Rozumiejąc swoich odbiorców, tworzą projekty, które trafią do bardziej wymagającego odbiorcy. Oferują to, co jest wyjątkowe. Jednym z ciekawszych projektów marki Mercedes była słynna kolekcja "Chablis" nawiązująca do koloru i charakteru słynnego wina Chablis. Kilkadziesiąt sztuk unikalnych modeli sprzedanych zostało w kilka dni. Inne marki zapraszają do współpracy artystów, projektując kolekcje czy urządzenia, które mają szanse stać się użytkowym dziełem sztuki. Taka właśnie jest najnowsza kapsułowa kolekcja Vestfrost Art Collection.

Co łączy dzieła sztuki ze sztuką tworzenia nowoczesnego AGD?

Vestfrost Art Collection to najnowszy projekt cenionej duńskiej marki AGD. To trzy lodówki z linii retro z autorskimi projektami malarki Urszuli Clarise. Każde z elementów kolekcji łączy intensywną barwę z portretem postaci ważnych dla świata kulinariów, sztuki i muzyki. I tak: z pomarańczowej lodówki spogląda na nas Salvador Dali, z czerwonej David Bowie, a z niebieskiej Anthony Bourdain.

Lodówka retro z motywem artystycznym. Która wpadła ci w oko?
Autor: archiwum Vestfrost Art Collection to trzy chłodziarko-zamrażarki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi malarki Urszuli Clarise.

Kolekcja miała swoją premierę na targach 4 Design Days w Katowicach. Nawiązując do pop-art i ekspresjonizmu, łączy w sobie nasycone barwy z temperamentem, ekspresją prezentowanej postaci. Projekty mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala podkreślić siłę oraz charakter malowanej osoby, ukazując jej historię. Każdy z nich nada wnętrzu temperament, niezależnie od tego czy wystrój apartamentu jest minimalistyczny czy też utrzymany w stylu eklektycznym.

O wyborze może decydować sama postać. Pasjonaci muzyki, w domu gdzie jest miejsce na adapter, nowości od Bang Olufsen i kolekcje plakatów muzycznych z małego sklepiku w Londynie mają szansę zachwycić się projektem przedstawiającym postać Davida Bowie. Miłośnicy surrealizmu, wolne ptaki, właściciele apartamentu, w którym serwuje się wyszukane potrawy na naczyniach w intensywnych, malarskich kolorach docenią charakterystyczny i świetnie sportretowany wąs Salvadora Dali.

Wszystkich zaś przekona wnętrze tych chłodziarko-zamrażarek. Piękny design skrywa w sobie ultranowoczesne rozwiązania. Począwszy od technologii maksymalnie wydłużających świeżość produktów takich jak komora 0 czy filtr Maxi Fresh, przez zaawansowany system cyrkulacji powietrza No Frost Multicooling, aż po jonizator eliminujący nieprzyjemne zapachy. Wnętrze jest przestronne i bardzo funkcjonalnie zaprojektowane. W chłodziarko-zamrażarkach Vestfrost Art Collection znajdziemy między innymi komory do przechowywania warzyw i owoców, komorę o temperaturze zapewniającej idealne warunki do przechowywania mięsa, wędlin i ryb oraz wygodny system półek. Pasjonaci gotowania docenią pojemne i łatwo dostępne komory do przechowywania zamrożonych produktów.

Po pierwszej, entuzjastycznie przyjętej przez rynek fazie koncepcyjnej kolekcja trafiła do regularnej sprzedaży.

Vestfrost Art Collection. Co jest kluczem do sukcesu?

We współpracy z Ulą Clarise udało nam się połączyć sztukę AGD i malarstwo. Nasi klienci oczekują tego co piękne, funkcjonalne i wyjątkowe. Przywiązują ogromną wagę do swojego stylu życia i chcą by przedmioty, którymi się otaczają, pozwoliły im to wyrazić. Cieszy nas sukces początku sprzedaży. Dlatego w przyszłości nie wykluczamy rozszerzenia kolekcji o kolejne modele z nowymi postaciami. Ale na to przyjdzie jeszcze czas – podsumowuje Rafał Derecki z firmy Vestfrost.