Nie tylko ekspres. Akcesoria, które pomogą ci zaparzyć idealną kawę

2020-11-13 9:40 Materiał partnerski DD
Jura spieniacz do mleka
Autor: mat. pras. JURA Spieniacz do mleka Hot & Cold przygotuje zimną, ciepłą lub gorącą mleczną piankę

Czego potrzeba, aby móc się cieszyć uwodzicielskim aromatem i zdecydowanym smakiem kawy? Punkt wyjścia to oczywiście dobry ekspres oraz filiżanka na gotowy napar. Najlepsi producenci ekspresów – ze szwajcarską firmą Jura na czele – proponują jednak akcesoria, które z jednej strony ułatwiają osiągnięcie perfekcyjnego rezultatu parzenia kawy, a z drugiej otwierają nas na nowe doznania.

Zalety posiadania automatycznego ekspresu do kawy są dobrze znane. Zaawansowane urządzenia tego typu same dobierają najwłaściwsze parametry pracy do wybranego przez nas rodzaju kawy. Samodzielnie przeprowadzają też proces przygotowania do pracy oraz czyszczenia po zakończeniu go. Nasza rola ogranicza się do wybrania odpowiedniego przycisku. Cóż za wygoda! Okazuje się jednak, że codzienny komfort picia we własnym domu kawy godnej najlepszych kawiarni może być jeszcze wyższy. W zależności od oczekiwań i potrzeb do ekspresów automatycznych marki Jura można bowiem dodawać kolejne moduły o zróżnicowanych funkcjach, lecz wspólnym zadaniu, którym jest gwarantowanie nam najwyższej przyjemności picia kawy.

Dobre sposoby na przechowywanie mleka

Zacznijmy od akcesoriów do mleka, które wydatnie ułatwiają dwie ważne sprawy. Pierwsza to dbałość o to, by mleko dostarczane do ekspresu było zawsze świeże. Druga to troska o perfekcyjną czystość elementów systemu mlecznego.

W ofercie marki Jura znajdziemy szereg akcesoriów związanych z przechowywaniem mleka w najlepszych dla niego warunkach. Do najciekawszych na rynku bez wątpienia należą chłodziarki z linii Cool Control, dostępna w pojemnościach 1l oraz 2,5l. Zwłaszcza ta mniejsza (oferowana w wariancie białym lub czarnym) doskonale sprawdza się w domu. Niewielkie urządzenie dba, by mleko zawsze miało najkorzystniejszą dla niego temperaturę 4°C. A za sprawą udoskonalonej, eleganckiej formy każdy kawosz może nie tylko rozkoszować się idealnym smakiem ulubionego specjału, lecz także cieszyć oko widokiem pięknego przedmiotu.

Kto nie ma potrzeby kupowania minichłodziarki do mleka, może sięgnąć po inne rozwiązania. Należą do nich m.in. próżniowy pojemnik na mleko ze stali nierdzewnej, dostępny w dwóch pojemnościach odpowiednich dla domu (0,4 i 0,6 l). Zastosowany materiał ma dobrze znane walory praktyczne (związane m.in. z neutralnością smakową), a doskonale dopasowane połączenia wtykowe zapewniają hermetyczne przejście między pojemnikiem, przewodem i dyszą mleka. Wystarczy więc tylko kilka ruchów ręką, a zarówno przy przyrządzaniu specjału kawowego z mlekiem, jak i przy późniejszym automatycznym czyszczeniu systemu mlecznego zapewniona jest optymalna higiena.

Osobom, które po kawę z mlekiem lub pianką mleczną sięgają sporadycznie, warto polecić szklany pojemnik na mleko. Powstał jako higieniczna alternatywa dla przechowywania mleka w oryginalnym opakowaniu, a więc kartonie lub plastikowej butelce. Wykonany z bezpiecznego szkła hartowanego z elementami ze stali szlachetnej, unikatowym kształtem nawiązuje do wzornictwa ekspresów marki Jura. Co ważne, można go myć w zmywarce.

Jura szklany pojemnik na mleko | ekspres do kawy
Autor: Jura, materiały prasowe

Mali pomocnicy, którzy wzbogacają walory kawy

Aby kawę wzbogaciło zimne, ciepłe lub gorące mleko – albo by uwieńczyła ją rozkoszna pianka mleczna – warto sięgnąć po spieniacz do mleka Hot & Cold. Zgodnie z nazwą sprzęt ten oferuje wyjątkową możliwość, ubija nie tylko gorące mleko! Dzięki temu m.in. modna flat white może wystąpić również w wersji zimnej. Szlachetna prostota formy, zastosowanie najlepszych materiałów oraz intuicyjny sposób sterowania pracą urządzenia sprawiają, że korzystanie z niego to czysta (także w aspekcie higienicznym!) przyjemność.

Kto z kolei wśród walorów naprawdę dobrej kawy na jednym z pierwszych miejsc wymieni wysoką temperaturę – powinien zainteresować się podgrzewaczem do filiżanek. Ten nowocześnie prezentujący się moduł, doskonale komponujący się ze wszystkimi ekspresami marki Jura, utrzymuje filiżanki w stałej, optymalnej temperaturze 55°C. Jak zgodnie twierdzą bariści, to idealny poziom zarówno dla ognistego espresso, jak i spowitego chmurką mlecznej pianki cappuccino.

Podgrzewacz do filiżanek Jura | ekspres do kawy
Autor: Jura, materiały prasowe

W starannie urządzonym kąciku kawowym powinien się znaleźć jeszcze jeden dodatek, jaki dobrze znamy z wizyt w kawiarniach o dobrej marce. Mowa o pojemniku na sypką czekoladę (lub kakao), z siteczkiem ułatwiającym m.in. wykonywanie dekoracji na mlecznej piance, a także z pokrywką chroniącą ten popularny przysmak przed niekorzystnym wpływem powietrza. W ofercie firmy Jura znajdziemy zgrabny, nowoczesny model ze stali szlachetnej, o kształtach nawiązujących do pozostałych produktów tego uznanego szwajcarskiego producenta.